DJI Mavic Mini 2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

macius
Posty: 7
Rejestracja: piątek 15 cze 2018, 22:55
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: macius »

potrek pisze:Zestaw z dwoma bateriami i torbą za 3300 zł
Z bateriami póki co nic sie nie dzieje, mam jedną od mini 2 i jedna od mini1, na jednej i na drugiej lata tak samo. No może dopiero pod koniec lotu na tej z mini 1 nie mozna dawac na maxa w palnik bo wyskakuje ostrzerzenie o niskim napięciu.
Aaa i o najwazniejszym bym zapomniał to mozliwosc ładowania z usb, czyli powerbank itp

W air 2 po 15-16 cyklach juz było widac minimalne podpuchniecie ...
Tak pytam o te baterie bo poprzednio miałem mavic 2 pro i tam puchnięcie po okresie gwarancyjnym było mocno zauważalne. Widać, że dji dostrzegło defekt swoich baterii bo w air 2 są już stalowe klipsy blokujące baterie w dronie, przez co nie ma juz takich niespodzianek jak wypinanie się ich tak jak było to w mavicu 2 pro. Niemniej jednak mając mavica air 2 od razu dokładnie przyjrzałem się tym bateriom i dostrzegłem, że już po pierwszym naładowaniu występuje niewielkie bo niewielkie ale jednak puchnięcie. Zgodnie z instrukcjami nie powinno się używać takich baterii. Mając mavica 2 pro nie zwróciłem wtedy na to uwagi na bo był to mój pierwszy dron, więc nie wiedziałem jeszcze wtedy co z czym, jak i gdzie. Kiedy już dostrzegłem, że coś jest nie tak było już sporo po gwarancji i nie mogłem podejmować próby wymiany baterii na nowe. Teraz nauczony doświadczeniem od razu uderzyłem z tą sprawą do dji. Polecam każdemu takie działanie - dobrze mieć 6 baterii w cenie 3 prawda?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: pawelsky »

potrek pisze:Mini 2 tez są saszetkach
https://mavicpilots.com/threads/mini-2- ... ly.102826/
Co do Mini 2 sluszna uwaga - jakos sie na Mini 1 zafiksowalem.
Jaross
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 26 sty 2021, 20:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: Jaross »

volender pisze:https://mavicpilots.com/threads/video-file-size.101931/

poszczególne 'pocięte' pliki mają pewnie c.a. 4GB?
Swoją drogą jaki format plików masz na karcie?

Tak pliki maja ca. 4GB karta jest z formatowana na exFAT pliki sa zapisywane w Mp4 jeśli o to ci chodziło

Czyli to jest normalne? i pozostaje mi tylko program do edycji filmów ?
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: lesz »

U mnie air2 mial zdecydowanie lepszy zasieg niz mini2. Nie pierwszy raz DJI sztucznie ogranicza wybrane opcje w nizszych modelach, wiec sie nie zdziwilem :) Ale mini2 nadal zjada mini1, air1 oraz ma zasieg wykraczajacy poza mozliwosci latania zgodnie z przepisami, wiec spokojnie.
Ciekawi mnie, czy apka fly z niby wymuszonym fcc (mod na androida), zmieni cos w kwesti zasiegu, moze jak bedzie cieplo to kiedys potestuje.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
macius
Posty: 7
Rejestracja: piątek 15 cze 2018, 22:55
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: macius »

Więc zrobiłem research odnośnie zasięgu mini 2 vs mavic air 2 i sytuacja wygląda nastepująco: na zagranicznych forach i filmikach dominuje opinia, że mini2 ma dokładnie taki sam zasięg jak air 2, wbrew opinii na naszym rodzimym podwórku. Czy to możliwe, że znów Polska otrzymała nieco wybrakowany produkt względem innych krajów?
jackkk
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 20 gru 2020, 11:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: jackkk »

lesz pisze:U mnie air2 mial zdecydowanie lepszy zasieg niz mini2. Nie pierwszy raz DJI sztucznie ogranicza wybrane opcje w nizszych modelach, wiec sie nie zdziwilem :) Ale mini2 nadal zjada mini1, air1 oraz ma zasieg wykraczajacy poza mozliwosci latania zgodnie z przepisami, wiec spokojnie.
Ciekawi mnie, czy apka fly z niby wymuszonym fcc (mod na androida), zmieni cos w kwesti zasiegu, moze jak bedzie cieplo to kiedys potestuje.
Skąd można ściągnąć taką apkę ?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: Adrián »

Jaross pisze:Czyli to jest normalne? i pozostaje mi tylko program do edycji filmów ?
Tak, to normlane. Z drugiej strony, chyba nie chcesz oglądać takich długich ujęć? I tak program do edycji (jakikolwiek) jest wręcz niezbędny.
macius
Posty: 7
Rejestracja: piątek 15 cze 2018, 22:55
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: macius »

Czy ktoś z was korzysta z takiej ładowarki usb https://pl.aliexpress.com/item/10050020 ... i2EALw_wcB lub takiej https://pl.aliexpress.com/item/10050020 ... f3fPn&mp=1 do mini 2? Zastanawiam się nad kupnem i szukam recenzji.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: pawelsky »

macius pisze:Zastanawiam się nad kupnem i szukam recenzji.
A czym chcesz ja zasilic, bo jak nie masz czegos obslugujacego QC to bedziesz te baterie ladowal godzinami...
macius
Posty: 7
Rejestracja: piątek 15 cze 2018, 22:55
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: macius »

pawelsky pisze:
macius pisze:Zastanawiam się nad kupnem i szukam recenzji.
A czym chcesz ja zasilic, bo jak nie masz czegos obslugujacego QC to bedziesz te baterie ladowal godzinami...
Paradoksalnie ładowanie jednej baterii z powerbanka (anker 26800 mah) trwa tyle ile normalne ładowanie z gniazdka ~70-80 min. QC ładuje w ~60 minut.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: pawelsky »

macius pisze:Paradoksalnie ładowanie jednej baterii z powerbanka (anker 26800 mah) trwa tyle ile normalne ładowanie z gniazdka ~70-80 min. QC ładuje w ~60 minut.
A gdzie Ty tu widzisz paradoks? Jesli masz zrodlo ktore jest w stanie dostarczyc odpowiednio duzy prad, naladujesz baterie szybko, jesli nie (np. chcialbys sie podlaczyc pod zwykle gniazdo USB w laptopie) bedziesz ladowal godzinami.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: potrek »

macius pisze:Czy ktoś z was korzysta z takiej ładowarki usb https://pl.aliexpress.com/item/10050020 ... i2EALw_wcB lub takiej https://pl.aliexpress.com/item/10050020 ... f3fPn&mp=1 do mini 2? Zastanawiam się nad kupnem i szukam recenzji.
rewelacyjne ładowarki, używałem takiej w mini 1 teraz została mi do mini2. Baterię od mini 2 ładuję w dronie, a drugą od mini 1 na takiej właśnie ładowarce.
Bardzo szybko dobija do 100%.
Ta do mini2 pewnie tak samo dobrze działa
Używam zwykłej ładowarki baseus z trzema usb.
Tomisek
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 14:26
Lokalizacja: Rzeszow

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: Tomisek »

Nie wiem co sie dzieje ale nie mogę znaleźć w sklepie google DJI Fly czy to z kompa czy z komórki???
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: volender »

Faktycznie, na andku też nie mogę znaleźć, na ios jest...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: pawelsky »

Tomisek pisze:Nie wiem co sie dzieje ale nie mogę znaleźć w sklepie google DJI Fly czy to z kompa czy z komórki???
Bo DJI Fly na Androida jest dustrybuowana bezposrednio przez DJI z ich strony.
ODPOWIEDZ