MultiWii i Misio-OSD - betatester potrzebny.

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
slobo
Posty: 333
Rejestracja: sobota 11 gru 2010, 15:41
Lokalizacja: Tłuszcz

Post autor: slobo »

Poszedłem na łatwiznę i zamieściłem film :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

w GUI wygląda poprawnie...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

No i zagadka się wyjaśniła.
Powodem dziwnych wskazań kompasu na OSD był wpływ pola magnetycznego powstającego wokół dławika, który jest na OSD i służy do filtrowania zasilania dla kamery video i nadajnika video, na magnetometr znajdujący się na MWC.
Dla tego test z GUI był ok (bo wtedy OSD było odpięte od zasilania), a po podłączeniu prądu do OSD robiły się kwiatki. Wystarczyło przekręcić płytkę OSD o 45 stopni żeby znacząco poprawić działanie :-)
Tak więc montując FC (nie tylko MWC, ale też inne, np MK z navi) z magnetometrem i OSD na copterze należy płytkę OSD tak obrócić aby dławik znajdujący się obok złącza do GPS'a był jak najdalej od magnetometru znajdującego się na FC. No i kalibracje magnetometru wykonywać z podłączonym OSD, kamerą i nadajnikiem video. BTW Jak sie kalibruje magnetometr na MWC ?

Co do głównego testu, to wiadomo że częściowo działa - strzałka na osd kręci się prawidłowo przy obracaniu quadroka. Pozostaje jeszcze wykonać test chodzenia, czyli skorelowania danych kursu na baze wyznaczonego z GPS z danymi z magnetometru, czyli krótko mówiąc trzeba połazić po dworze :-P
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
slobo
Posty: 333
Rejestracja: sobota 11 gru 2010, 15:41
Lokalizacja: Tłuszcz

Post autor: slobo »

Zrobiłem tak jak Miś napisał, dodatkowo zwiększyłem odległość między FC a OSD z 0,5cm do 2cm. Efekty widać poniżej.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

@Miś - magneto się kalibruje w MWC wciskając odpowiedni guzior w GUI i mamy kilkanaście sekund aby pokręcić płytką we wszystkich osiach.

Jutro , o ile nie będzie katastrofy pogodowej i nie będzie znowu rozruchów ulicznych to się przejdę po polu. Miałem to robić wczoraj lub dzisiaj ale fabryka nie chciała beze mnie działać ;-)

A czy śruba mocująca 7805 do płytki OSD, /żelazna jest/ nie ma też czasem wpływu?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Rurek pisze:A czy śruba mocująca 7805 do płytki OSD, /żelazna jest/ nie ma też czasem wpływu?
Nieee, śrubka to nie magnes, a dławik z przepływającym stałym prądem to już tak.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ