Prosta ładowarka do 2x18650 lub czy BMS może być ładowarką?

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Prosta ładowarka do 2x18650 lub czy BMS może być ładowarką?

Post autor: mikun »

Kolegi syn ma autko zdalnie sterowane z pakietem Ni-Cd 7,2V i 2000mAh. Zapytał mnie czy można coś poprawić z pakietem bo ten po kilkunastu ładowaniach nie ma już "mocy". Mam kilka 18650 3500mAh SANYO i chciałem mu zamienić na Li-Ion. Miejsca jest dużo na ogniwa i ewentualną elektronikę.

Pytanie:
Gdzie kupić ładowarkę do tego na 8,4V? Mam parę BMSów na 2S czy jak podam na nie 12V to obniżą napięcie do 8,4V i zbalansują ogniwa? Nie chcę mu kupować ładowarki modelarskiej bo jej cena przewyższy cenę auta :)

Chciałbym zamontować w samochodzie gniazdo np 5.5/2.1 i podać 12V a w środku zamocować układ który będzie robił za układ ładowania. Są gotowce na miniUSB albo microUSB ale tylko 1S np. takie:

Obrazek

Na 2S nie znalazłem.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Ptasiek
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek 18 kwie 2011, 21:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prosta ładowarka do 2x18650 lub czy BMS może być ładowar

Post autor: Ptasiek »

A ile kosztuje taki moduł? Może zapakuj dwa i ładuj ogniwa pojedynczo.
Sent from my Commodore C64 using Tapatalk
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Prosta ładowarka do 2x18650 lub czy BMS może być ładowar

Post autor: mikun »

Nie da rady pojedyńczo :) bo są w szeregu jako pakiet. Znalazłem na allegro mały układzik powinien pomóc. Taki sam jak pokazałem wyżej ale ze zworką na 1s lub 2s. Dołożę jeszcze BMSa dla bezpieczeństwa. Jestem uratowany !!!

Obrazek
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
ODPOWIEDZ