Dron nagle traci wizje

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Max3k2
Posty: 3
Rejestracja: piątek 15 maja 2020, 11:00

Dron nagle traci wizje

Post autor: Max3k2 »

Witam,
Mam problem a mianowicie gdy daje przepustnice na maxa to urywa mi zasięg fpv (z dronem caly czas jest).
Zasięg ode mnie jakieś 50m max. Raz się zdarzyło niemal nad głową.
Generalnie nie dzieje się to za każdym razem, ale również potrafi gdy latam spokojnie tak o po prostu.
Raczej nie jest to problem że po prostu traci zasięg, ponieważ zrywa nagle - bez zapowiedzi, a poza tym latałem nim już na dalsze odległości.
Mam drona raczej do freestyle(5") czyli -
gogle - Eachine ev800D
VTX - Atlatl HV v2
Latam zazwyczaj na 500 albo 800 mW (Mam antenkę pagoda-2 ta czerwona designed by maarten baert)

FC/ESC - mamba F405 mk2
Silniki - XING-E 2450 kv
Lipo - SLS NOC Race 1550mAh 4s (z abc-rc jak ktos jest w temacie moze napisac czy przypadkiem nie kupilem podrobki czy cos)
TX - flysky i6x
RX - flysky X6B
Link do filmu z dvr dla rozjaśnienia sytuacji - https://youtu.be/KcNArapTkMI
Mam nadzieję, że wie ktoś o co chodzi, bo niezbyt to bezpieczne nie widzieć co się dzieje z dronem latając dosyć szybko.
Czekam na pomoc, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1060
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Dron nagle traci wizje

Post autor: Marcin »

Low Battery tuż przed utratą wizji sugeruje na tyle duży spadek napięcia, że nadajnik video widocznie nie wyrabia - spada napięcie za bardzo i wyłącza się.
Max3k2
Posty: 3
Rejestracja: piątek 15 maja 2020, 11:00

Re: Dron nagle traci wizje

Post autor: Max3k2 »

Marcin pisze:Low Battery tuż przed utratą wizji sugeruje na tyle duży spadek napięcia, że nadajnik video widocznie nie wyrabia - spada napięcie za bardzo i wyłącza się.
Też o tym myślałem, ale - nadajnik obsługuje od 2s do 6s i nie wydaje mi się aby pakiet 4s mogł osiągnąć niższe napięcie niż 7 V nawet chwilowo.
Nawet jakby się tak stało to wyłączył by się cały dron, a nie tylko nadajnik.
Poza tym dzieje się to nawet przy nurkowaniu na jałowym biegu że tak to nazwę.
Więc myśle że nie to nie ten problem.
Ale dziękuje za odpowiedz :)

No chyba że na padzie do którego jest przylutowany nadajnik spada napięcie. Bo podejrzewam że normalnie daje stałe 9V.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1060
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Dron nagle traci wizje

Post autor: Marcin »

Przylutuj zasilanie nadajnika bezpośrednio do padów baterii, to wyeliminujesz jakąkolwiek elektronikę pomiędzy i już coś będziesz wiedział.
Czasami niestety trzeba szukać - u mnie nie startował jeden silnik i nie zawsze nadajnik video odpalał. Okazało się, że wiązka łącząca FC z ESC miała luźne wtyczki, o dziwo dociśnięcie ich na maksa było przyczyną zrywania połączeń, lekkie wysunięcie naprawiało sytuację. No więc lutownica, lupa i przerobiłem to na stałe lutowane przewody między płytkami.
Max3k2
Posty: 3
Rejestracja: piątek 15 maja 2020, 11:00

Re: Dron nagle traci wizje

Post autor: Max3k2 »

Marcin pisze:Przylutuj zasilanie nadajnika bezpośrednio do padów baterii, to wyeliminujesz jakąkolwiek elektronikę pomiędzy i już coś będziesz wiedział.
Czasami niestety trzeba szukać - u mnie nie startował jeden silnik i nie zawsze nadajnik video odpalał. Okazało się, że wiązka łącząca FC z ESC miała luźne wtyczki, o dziwo dociśnięcie ich na maksa było przyczyną zrywania połączeń, lekkie wysunięcie naprawiało sytuację. No więc lutownica, lupa i przerobiłem to na stałe lutowane przewody między płytkami.
Ok, spróbuję i poszukam ewentualnych usterek. Dzięki wielkie za odpowiedź :)
DarkClouds
Posty: 27
Rejestracja: środa 22 sie 2018, 14:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dron nagle traci wizje

Post autor: DarkClouds »

Nie wiem czy problem wciąż aktualny ale z 500 /800 mw zszedł bym na 200 mniejsze grzanie i mniejszy pobór prądu.

Wysłane z mojego RMX1911 przy użyciu Tapatalka
smuteczek
Posty: 2
Rejestracja: piątek 21 sie 2020, 07:28
Lokalizacja: podlaskie

Re: Dron nagle traci wizje

Post autor: smuteczek »

Marcin pisze:Przylutuj zasilanie nadajnika bezpośrednio do padów baterii, to wyeliminujesz jakąkolwiek elektronikę pomiędzy i już coś będziesz wiedział.
Czasami niestety trzeba szukać - u mnie nie startował jeden silnik i nie zawsze nadajnik video odpalał. Okazało się, że wiązka łącząca FC z ESC miała luźne wtyczki, o dziwo dociśnięcie ich na maksa było przyczyną zrywania połączeń, lekkie wysunięcie naprawiało sytuację. No więc lutownica, lupa i przerobiłem to na stałe lutowane przewody między płytkami.
Dlatego lepiej wywalić wszystkie wtyczki i polutować wszystko na sztywno no chyba że często przekładasz bebechy do innej ramy
ODPOWIEDZ