Zderzenie drona z samolotem - film

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Zderzenie drona z samolotem - film

Post autor: kuczy »

Przedstawiam ciekawy według mnie film, który przedstawia kontrolowane zderzenie samolotu z dronami.
Specjalnie nie komentuję, aby nie nastawić nikogo przed obejrzeniem - podzielimy się opiniami w komentarzach.

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zderzenie drona z samolotem - film

Post autor: pawelsky »

Celnoscia chlopaki nie grzesza, niemniej jednak potwierdza sie to o czym srodowisko mowi od dawna - kolizja z dronem jest porownywalna do kolizji z ptakiem.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1060
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zderzenie drona z samolotem - film

Post autor: Marcin »

Ogladalem bez dzwieku, ale zastanawia mnie względna prędkość obu obiektów. Wydawała się dość niewielka.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zderzenie drona z samolotem - film

Post autor: pawelsky »

Marcin pisze:Ogladalem bez dzwieku, ale zastanawia mnie względna prędkość obu obiektów. Wydawała się dość niewielka.
Samolot jest w locie, wiec wystarczajaca.
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zderzenie drona z samolotem - film

Post autor: sajgon »

Spokojnie zaraz pojawi się tu paru specjalistów lotnictwa którzy będą dywagować że prędkość za mała a że jak do silnika to już wogóle, a że w szybę kabiny... A ja powtórzę to za co byłem krytykowany w zasadzie odkąd jestem na tym forum: nasze drony nie są żadnym zagrożeniem dla samolotów, a największym zagrożenie dla modelarstwa fpv w Polsce są sami modelarze fpv którzy zamiast walczyć o swoje to zastanawiają się jakie by ograniczenia na siebie jeszcze tu nałożyć.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zderzenie drona z samolotem - film

Post autor: pawelsky »

sajgon pisze:A ja powtórzę to za co byłem krytykowany w zasadzie odkąd jestem na tym forum: nasze drony nie są żadnym zagrożeniem dla samolotów
Twierdzenie ze nie sa ZADNYM zagrozeniem to proba zaklinania rzeczywistosci wiec mysle ze za gloszenie takich teorii nadal bedziesz (moim zdaniem w pelni zasluzenie) krytykowany. Zagrozeniem sa (szczegolnie w rekach bezmyslnych lataczy) podobnie jak zagrozeniem sa ptaki. Problem w tym ze nalezy to zagrozenie rozumiec i minimalizowac a nie rozdmuchiwac tak jak to robia poszukujacy sensacji pseudo-dziennikarze za kazdym razem gdy ktos zobaczy fruwajaca w powietrzu foliowa torbe ktora potencjalnie mogla byc dronem.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zderzenie drona z samolotem - film

Post autor: Verid »

sajgon pisze:Spokojnie zaraz pojawi się tu paru specjalistów lotnictwa
Ten "specjalista" to się pojawia na samym filmie i jego wypowiedź odnośnie zagrożenia stwarzanego przez drunie jest dość jasna.
Poza tym nie trzeba być żadnym specem od lotnictwa tylko wystarczyło nie spać w podstawówce na fizyce. Skoro Mydelnica jest w stanie naruszyć poszycie skrzydła Antka przy 100kmh odbijając się jeno od niego a nie trafiając bezpośrednio to średnio uzdolniona małpa jest w stanie przewidzieć co zrobi ta sama Mydelnica przy prędkości 400kmh czyli średnio tyle ile pasażerski odrzutowiec ma przy starcie na budziku.
sajgon pisze:A ja powtórzę to za co byłem krytykowany w zasadzie odkąd jestem
I w końcu za szerzenie nieprawdziwych i potencjalnie niebezpiecznych informacji pożegnasz się z forum.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zderzenie drona z samolotem - film

Post autor: sajgon »

Verid z całym szacunkiem do Twojej osoby, czemu nie Jesteś tak aktywny w krytyce łódek zanętowych, ostatnio tak popularnych na naszym forum modelarskim.. Przecież taka łódka może się wkręcić w śrubę jakiejś pontorówki, uszkodzić jej poszycie czy wystraszyć sternika, albo co gorsza uszkodzić ster jakiegoś jachtu, idąc dalej śruba łódki zanętowej może pocharatać jakiegoś pływaka, co krałlem przemierza jezioro... Mam nadzieję że troszkę otworzyłem głowę :) może by tak nowy temat: "pływajmy bezpieczniej" a teraz zamknij temat, usuń post, jak to masz w zwyczaju cenzorze robić zwykle, bo przecież niewygodny... Ten z co ma czelność mieć własne zdanie ;)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zderzenie drona z samolotem - film

Post autor: Verid »

sajgon pisze: Przecież taka łódka może się wkręcić w śrubę jakiejś pontorówki, uszkodzić jej poszycie czy wystraszyć sternika, albo co gorsza uszkodzić ster jakiegoś jachtu, idąc dalej śruba łódki zanętowej może pocharatać jakiegoś pływaka, co krałlem przemierza jezioro...
Jeżeli chciałeś zabłysnąć to było wytarzać się w brokacie bo póki co tylko się ośmieszyłeś.
sajgon pisze: Mam nadzieję że troszkę otworzyłem głowę
Tylko potwierdziłeś po raz kolejny swoją bezmyślność. Niestety dla ciebie, trolling też wymaga inteligencji.
sajgon pisze:teraz zamknij temat, usuń post, jak to masz w zwyczaju cenzorze robić zwykle, bo przecież niewygodny.
To co się stanie z tematem i kiedy, w żaden sposób nie leży w twojej decyzyjności. Informacyjnie - temat jest jak najbardziej "wygodny". To tylko twoje "wywody" przekraczające dno i 10m są kasowane.
sajgon pisze:Ten z co ma czelność mieć własne zdanie
....żeby to jeszcze mianem "zdania" można było ochrzcić.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
saticzek
Posty: 61
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 21:43
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zderzenie drona z samolotem - film

Post autor: saticzek »

Panowie :
Przysłowia są mądrością narodu.
Jedno z nich mówi: Nie kłóć się z głupcem, bo ludzie nie zauważą różnicy.
Modelarz...."Wymierający gatunek"
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Zderzenie drona z samolotem - film

Post autor: kuczy »

A wracając do tematu- na facebooku w komentarzach pojawił się równie ciekawy film - skrzydło vs dron skierowany centralnie na płaszczyznę natarcia i z trochę większa prędkością.
Co jak co, ale tutaj już poważnie

Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Zderzenie drona z samolotem - film

Post autor: cebulator »

Dodam tylko parę uwag odnośnie Antka.
Te uszkodzenia poszycia to głównie uszkodzenia płótna a je nie tak trudno naruszyć.
Ślady na śmigle też jakieś straszne nie są. Podczas zwykłej eksploatacji krawędź natarcia śmigła wygląda gorzej od piachu, kamieni i pyłu.
Oczywiście nie umniejszam zagrożenia spotkania koptera z samolotem.
Szkoda, że ciężko było by sprawdzić zderzenie z silnikiem odrzutowym. Budżet takiego eksperymentu, musiał by być ogromy.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zderzenie drona z samolotem - film

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:Co jak co, ale tutaj już poważnie
Skutki zderzenia z ptakiem sa rownie powazne
birdstrike1.jpg
birdstrike1.jpg (37.25 KiB) Przejrzano 5581 razy
ODPOWIEDZ