Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: Marcin »

Glupie pytanie - chcesz odpalić silnik z FC podpiętym pod USB?
Jeżeli tak, to można to zrobić, z tego co wiem, tylko w zakładce Motors, zaznaczając okno o świadomości możliwych uszkodzeń i odpalić silniki suwakiem. Na 99% jestem pewny, że nie da się przy podpiętym USB odpalić silniki z drążka - jeżeli się mylę, to też się czegoś w tym momencie dowiem.

BF10.7.0 A to wersja samego oprogramowania na komputerze - odpowiednią wersję oprogramowania kontrolera (wspomniane przez Ciebie 4.2) wybierasz przy opcji 'flash firmware'.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: pawelsky »

Strazak_Sam pisze: łopatologicznie wytłumaczy co i jak
W artykule ktory Ci wskazalem jest lopatologicznie wytlumaczone co i jak.
Awatar użytkownika
Strazak_Sam
Posty: 33
Rejestracja: środa 04 mar 2020, 15:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: Strazak_Sam »

Marcin pisze:Glupie pytanie
Dzięki za rzeczową odpowiedź.Swoją drogą widzę że na 101% nie zrozumiałeś pytania.Cieszę się jednak że taki specjalista jak pawelsky zainteresował się moim "problemem" i w sposób kulturalny i zachowaniem wszelkich zasad dobrego wychowania,bez zbędnych głupich złośliwości oraz z ogromną cierpliwością i zrozumieniem problemu żółtodzioba stara się pomóc.

Wysłane z mojego SM-G398FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: Marcin »

A jaką masz wartość 'Stick low threshold'? Jest to w karcie z podglądem kanałów z nadajnika.
Generalnie chodzi o to, że zakres gazu nadajnika powinieneś mieć między 1000 a 2000 ze środkiem na 1500 - to ustawiasz w aparaturze.
I teraz tak - stick low threshold ustawiasz sobie na 1050. Co to oznacza - dla kontrolera 1050, czyli minimalnie dźwignięty gaz będzie uruchamiał zabezpieczenie przed odpaleniem silników. Czyli będziesz musiał mieć drążek gazu na maksa w dół, żeby zazbroić silniki. Jeżeli stick low threshold będzie poza zakresem kanału gazu (czyli np 950, podczas, gdy Twoj nadajnik gaz na minimum pokazuje się jako 1000) wtedy kontroler będzie cały czas myślał, że masz drążek gazu powyżej minimum i nie pozwoli zazbroić silników.

Jak chcesz zazbrajać silniki? Drążkami czy na przełączniku?
Awatar użytkownika
Strazak_Sam
Posty: 33
Rejestracja: środa 04 mar 2020, 15:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: Strazak_Sam »

pawelsky pisze:Strazak_Sam pisze:
łopatologicznie wytłumaczy co i jak

W artykule który Ci wskazałem jest łopatologicznie wytłumaczone co i jak.
A więc tak...znalazłem największą łopatę jaka była pod ręką i wpakowałem całą wiedzę i rady zawarte w tym artykule jeszcze raz do do swojej pamięci wewnętrznej ;-) Muszę przyznać , że miałeś rację pisząc że,cyt."kiepsko czytam"...z tą różnicą że mój Betaflight różni się nieco układem tych wszystkich tabelek od tego w artykule i dlatego błądziłem jak dziecko we mgle.Ale jakoś metodą prób i błędów dobrnąłem do brzegu. Ufff...
Marcin pisze:Jak chcesz zazbrajać silniki? Drążkami czy na przełączniku?
Dzięki Marcin za "podpowiedź".Gdyby nie te słowa to za nic bym nie załapał o co z tym chodzi i dopiero w chwili olśnienia dopadła mnie myśl nagła spowodowana zresztą lekturą w/w artykułu podrzuconego przez pawelsky'ego .Przełącznik w radiu przypisany do zakładki ARM i kopter zaczął się nagle uzbrajać :-) Cuuud :mrgreen:
Ale żeby nie było aż tak słodko to nadal nie wiem dlaczego moje Kakute nie chce się zaktualizować ??? Betaflight nie przechodzi w tryb flaschowania...Dlaczego :?: Pojęcia nie mam...A według instrukcji od FC należało by to zrobić.
Póki co jeszcze raz dzięki Wam za pomoc.Teraz pora na testy i czas na zaliczenie kilku kretów.Niedługo zasypię Was kolejnymi z Waszego punktu widzenia "śmiesznymi problemami" z oczywistym rozwiązaniem 8-) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: Marcin »

Jezeli nie chce sie przelaczyc w tryb DFU do flashowaia softu to sprobuj isc droga Impulse Driver Fixer. Zobacz jak tego uzywac i powinno zaskoczyc.
Awatar użytkownika
Strazak_Sam
Posty: 33
Rejestracja: środa 04 mar 2020, 15:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: Strazak_Sam »

Próbowałem właśnie i tej metody,ale jakoś bez skutku.Program szuka mojego FC i znaleźć jakoś nie może.A tak swoją drogą to zastanawiam się czy to nie wina systemu win10.

Wysłane z mojego SM-G398FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: Marcin »

U mnie 7 i 10 dzialaja. Z czego nawet na 10 lepiej, przy 7 potrafi zerwac polaczenie przy update wymagajacym resetu FC.
Oba Windows w wersji pro.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: df2 »

Strazak_Sam pisze:Próbowałem właśnie i tej metody,ale jakoś bez skutku.Program szuka mojego FC i znaleźć jakoś nie może.A tak swoją drogą to zastanawiam się czy to nie wina systemu win10.

Wysłane z mojego SM-G398FN przy użyciu Tapatalka
W dfu wchodzisz jak?
1. z konfiguratora po połączeniu z bf w FC.
2. Z cli przez dfu.
3. Guzikiem.
4. Wybierając flash firmware bez wchodzenia w dfu.

Wybierasz dfu jako tryb połączenia? Pojawia się dfu w portach? Czy próbujesz po comie? :D
Awatar użytkownika
Strazak_Sam
Posty: 33
Rejestracja: środa 04 mar 2020, 15:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: Strazak_Sam »

Hm...nie wiesz jak działa BF? Nie wiesz jak BF powinien zareagować na podłączenie FC i chęć jego aktualizacji? Ale widzę że posiadasz za to sporą wiedzę do tego żeby dziwnie obśmiewać czyjś problem z brakiem wiedzy i doświadczenia...szacun! ;-)

Edyta: Ale jeśli posiadasz wiedzę której ja nie posiadam i chciałbyś się nią podzielić to śmiało, chętnie skorzystam z każdego dobrego słowa.
Wysłane z mojego SM-G398FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: pawelsky »

Jak narazie jedyna tutaj osoba ktora nie do konca wie jak dziala BF jestes Ty, wiec jesli chcesz zeby ktos Ci tu pomogl sugerowalbym darowac sobie sarkastyczne odzywki i zamiast nich opisac dokladnie co robisz. Procedura upgrade jest prosta i dosc dokladnie opisana w samym konfiguratorze, wiec cos najwyrazniej robisz nie tak. Niestety nikt tu nie jest wrozka zeby wywrozyc co.
Awatar użytkownika
Strazak_Sam
Posty: 33
Rejestracja: środa 04 mar 2020, 15:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: Strazak_Sam »

Największą bolączką polskich forów tematycznych są właśnie głupie odzywki albo wyśmiewanie kogoś BO NIE WIE. Ja nikogo nie wyśmiewam ani nie zaczepiam w taki sposób, a jeśli ktoś robi to bez zastanowienia się PO CO więc ja czuję się wywołany do tablicy ponieważ nie mam 10 lat tylko 40 i nie rejestrowałem się na tym forum po to żeby dawać komuś powód do ŚMIECHU.

Wysłane z mojego SM-G398FN przy użyciu Tapatalka
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: df2 »

Wyluzuj, ja się nie naśmiewam.
Pytam poważnie którą opcja wywołujesz dfu.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: pawelsky »

Strazak_Sam pisze:Największą bolączką polskich forów tematycznych są właśnie głupie odzywki albo wyśmiewanie kogoś BO NIE WIE. Ja nikogo nie wyśmiewam ani nie zaczepiam w taki sposób, ale jeśli ktoś robi to bez zastanowienia się PO CO więc czuję się wywołany do tablicy ponieważ nie mam 10 lat tylko 40 i nie rejestrowałem się na tym forum po to żeby dawać komuś powód do ŚMIECHU.
Po pierwsze w zapytaniu d2f nie widze ani jednego miejsca w ktorym by sie z czegokolwiek lub kogokolwiek wysmiewal.
Po drugie nikogo tu nie obchodzi ile masz lat ale jak sie zachowujesz. Swoim zachowaniem w tej chwili sobie nie pomagasz.
Po trzecie ochlon i skup sie na podawaniu informacji zamiast na filozoficznych wywodach (video bedzie najlepszym sposobem)..
Awatar użytkownika
Strazak_Sam
Posty: 33
Rejestracja: środa 04 mar 2020, 15:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: Strazak_Sam »

U mnie pełny luz...A co do opcji to robię tak jak w instrukcji czyli wybieram FC i oprogramowanie,naciskam przycisk boot jednocześnie podłączam FC...i ciiisza.Wyskakuje u góry komunikat o błędzie i przerwaniu połaczenia.

Wysłane z mojego SM-G398FN przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ