Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Strazak_Sam
Posty: 33
Rejestracja: środa 04 mar 2020, 15:49
Lokalizacja: Toruń

Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: Strazak_Sam »

Witam.
Po dłuższym czasie nauki latania 250-tką z FC NAZE32 postanowiłem w końcu spróbować przesiąść się na coś poważniejszego.Padło na HK F4 AIO V2.Niestety ale myślałem że podłączenie odbiornika RC będzie równie proste jak w NAZE32 :shock: .Dlatego proszę o pomoc.Jak podłączyć odbiornik R9DS do FC KAKUTE F4 AIO?I drugie pytanie.Posiadam aparaturę Radiolink AT9S.Czy z tą apką można sparować jakiś inny odbiornik?
Awatar użytkownika
DawidMikulski
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 12 mar 2020, 09:29
Lokalizacja: Krakow

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: DawidMikulski »

Strazak_Sam pisze:Jak podłączyć odbiornik R9DS do FC KAKUTE F4 AIO?
Zepnij się po S.bus. Czwarta strona dokumentacji Kakute F4 AIO:
TX3, RX3 - komunikacja z odbiornikiem (automatic SBUS inversion), czyli lutujesz się pod TX3.
Strazak_Sam pisze:Posiadam aparaturę Radiolink AT9S.Czy z tą apką można sparować jakiś inny odbiornik?
Tak, można, jeśli użyjesz zewnętrznego nadajnika i takiego kabla DIN4:
https://pl.aliexpress.com/item/32880049066.html
(na aukcji jest również opisane jak ustawić aparaturę)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: pawelsky »

DawidMikulski pisze:TX3, RX3 - komunikacja z odbiornikiem (automatic SBUS inversion), czyli lutujesz się pod TX3
SBUS to akurat lutujesz pod R3 :-)
Awatar użytkownika
Strazak_Sam
Posty: 33
Rejestracja: środa 04 mar 2020, 15:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: Strazak_Sam »

Hmm...żebym dobrze zrozumiał.Pod R3 sygnał S.BUS a pozostałe wyjścia pod 5V i GND?

Wysłane z mojego SM-G398FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DawidMikulski
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 12 mar 2020, 09:29
Lokalizacja: Krakow

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: DawidMikulski »

pawelsky pisze:
DawidMikulski pisze:TX3, RX3 - komunikacja z odbiornikiem (automatic SBUS inversion), czyli lutujesz się pod TX3
SBUS to akurat lutujesz pod R3 :-)
Mea culpa, oczywiście, że RX3.
Strazak_Sam pisze:Hmm...żebym dobrze zrozumiał.Pod R3 sygnał S.BUS a pozostałe wyjścia pod 5V i GND?
Dokładnie tak

RX3-> S.bus
GND->GND
5V->VCC
Awatar użytkownika
Strazak_Sam
Posty: 33
Rejestracja: środa 04 mar 2020, 15:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: Strazak_Sam »

Wielkie dzięki Panowie! Dziś wieczorem rusza lutowanie.Jak to mawia Szymon z reklamy Plusa - Brawo Wy! ;)

Wysłane z mojego SM-G398FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Strazak_Sam
Posty: 33
Rejestracja: środa 04 mar 2020, 15:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: Strazak_Sam »

Ręce mi już opadają...Nje mam pojęcia co jest grane.Chodzi o to że moje KAKUTE F4 AIO v2 za cholerę nie chce się zaktualizować w betaflight'cie.Zmieniałem już laptopy, przewody i nic...na dodatek odbiornik RC niby się łączy z nadajnikiem (SBUS) a nie reaguje...Żeby tego było mało w zakładce "odbiornik" w betaflight pomieszane są wszystkie kanały...Aparature mam oczywiście w wersji MODE2 czyli gaz/przepustnica/throttle po lewej natomiast w programie po wychyleniu drążka wychyla się pasek YAW,i tak jest z wszystkimi kanałami...wszystko pozamieniane.Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić co się dzieje? Walczę choć jestem bliski rezygnacji...proszę o pomoc... :/

Wysłane z mojego SM-G398FN przy użyciu Tapatalka
pjk11
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 08:37

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: pjk11 »

No to reaguje, tylko zle.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: pawelsky »

Strazak_Sam pisze:wszystko pozamieniane
Zmien "Channel Map"
Awatar użytkownika
Strazak_Sam
Posty: 33
Rejestracja: środa 04 mar 2020, 15:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: Strazak_Sam »

Zmieniłałem na wszystkie możliwe opcje i żadna z nich nie odpowiadała konfiguracji MODE2...

Wysłane z mojego SM-G398FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: pawelsky »

Strazak_Sam pisze:Zmieniłałem na wszystkie możliwe opcje i żadna z nich nie odpowiadała konfiguracji MODE2...
To nie ma nic wspolnego z mode 2 tylko z kolejnoscia kanalow jaka podaje Twoje radio/odbiornik. WPISZ taka kolejnosc jaka masz w radiu.
Awatar użytkownika
Strazak_Sam
Posty: 33
Rejestracja: środa 04 mar 2020, 15:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: Strazak_Sam »

Hm...czyli chcesz powiedzieć że ta zakładka jest edytowalna?Że np.mogę wpisać kolejność kanałów jaka mi odpowiada?
Edytka:A co z tym że FC nie chce się zaktualizować? Betaflight nie przełącza się w tryb DFU...?

Wysłane z mojego SM-G398FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Strazak_Sam
Posty: 33
Rejestracja: środa 04 mar 2020, 15:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: Strazak_Sam »

No to tak...Wedle wskazówek udało mi się opanować prawidłowe przypisanie kanałów.Teraz jest jak należy.Niestety ale pomimo tych ustawień nadal nie uzbrajają się silniki. W zakładce "Ustawienia" i "Info" wyświetlone są flagi wyłączające uzbrajanie - THROTTLE MSP. MSP to wiem-podłaczone USB,ale THROTTLE ?Dlaczego skoro manipulator przepustnicy jest w dolnym maksymalnym położeniu? W zakładce "Odbiornik" przedstawia wartość 1072.I nie wiem nadal dlaczego ale na FC wciąż miga niebieska dioda...Czy to na kablu USB czy na Li -po...O co chodzi?FC uszkodzony? Coś jest źle ustawione w BF? A może jeszcze coś innego...?A może problem leży w braku aktualizacji FC? Czytam wszystkie poradniki i instrukcje i nic nie pomaga...pozostaje mi tylko Wasza pomoc.

Wysłane z mojego SM-G398FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: pawelsky »

Strazak_Sam pisze:Czytam wszystkie poradniki i instrukcje i nic nie pomaga
Kiepsko czytasz
https://oscarliang.com/quad-arming-issue-fix/
Awatar użytkownika
Strazak_Sam
Posty: 33
Rejestracja: środa 04 mar 2020, 15:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Holybro Kakute F4 AIO v2 + R9DS

Post autor: Strazak_Sam »

pawelsky pisze:
Strazak_Sam pisze:Czytam wszystkie poradniki i instrukcje i nic nie pomaga
Kiepsko czytasz
https://oscarliang.com/quad-arming-issue-fix/
Dziękuję Tobie za chęć pomocy i zaangażowanie ale uwierz że nie jestem jakiś głupi czy niedorozwinięty...Szukam informacji dosłownie wszędzie ale nie zawsze człowiek trafia na to czego by oczekiwał.Gdybym posiadał tak obszerną wiedzę jak Ty to zapewne nie byłoby mnie tu...Materiał który mi poleciłeś już czytałem.Może źle interpretuję wiele rzeczy ale wynika to jak już wspomniałem z braku wiedzy i znajomości zagadnień które pewnie okażą się oczywiste.Niestety żeby się czegoś nauczyć nie wystarczą czasami same chęci.Potrzeba też nauczyciela,mentora lub kogoś kto wręcz czasami łopatologicznie wytłumaczy co i jak...Poki co nadal nie mam pojęcia chociażby dlaczego mój FC nie chce się zaktualizować albo jak ustawić to cholerne KAKUTE żeby trybiło...
A tak poza tym...Mam BF w wersji 10.7.0 A większość poradników jest na 4.2 i moze tu leży problem...?

Wysłane z mojego SM-G398FN przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ