Dron kupiony os sersu z Poznania Ostrzegam.

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Norfnet
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 09:19
Lokalizacja: Kielce

Dron kupiony os sersu z Poznania Ostrzegam.

Post autor: Norfnet »

Proszę nie traktować tego wpisu jako hejt ale to co zrobił serwis dronów z Poznania niech będzie ostrzeżeniem dla innych.
Trafił w moje ręce dron Blade Chroma od Horizonhobby zakupiony z ogłoszenia na OLX (użytkownik Kermit) od osoby prowadzącej sklep i serwis RC z Poznania. Użytkownik nie pisał że to sklep -serwis ale nr telefonu zdradził wszystko.
Opis "W pełni sprawny, latający -posklejana antena GPS" cena 800 zł po zaproponowaniu 700 + przesyłka transakcja doszła do skutku.
Towar wysłany -doszedł i...
Niestety okazało się że kupujący nie może nim w żaden sposób wystartować... brak odpowiedzi na pytania na OLX więc szukał pomocy gdzie indziej.
Trafił do mnie.
Blade Chroma za 700 zł z OLX . Niestety nie miał prawa latać a już na pewno absolutnie oszustwem jest napisanie w pełni sprawny.
Oto lista usterek w pojedynczym egzemplarzu:

Uszkodzony GPS :
uszkodzenie zasilania modułu (lutowanie przewodu łączącego chyba lutownicą do lutowania chłodnic).
uszkodzenie zegara czasu rzeczywistego w module GPS
błąd zasilania zegara czasu rzeczywistego w module GPS (wlutowana bateria od zegarka na rękę !!!).

Uszkodzony gimbal:
uszkodzony moduł zasilania żyroskopu osi poziomej
brak przeciwwagi dla kamery

Uszkodzony port USB
uszkodzona taśma łącząca z płytą główną (wyrwany 1 pad).

Uszkodzona ładowarka:
uszkodzona dioda balansera (ładowarka ,ładowała tak że pakiet lipo tak spuchł że trudno go wcisnąć do drona).

Uszkodzenie silnika:
uszkodzony przewód zasilający silnik (wcześniejsza naprawa to skręcenie urwanego przewodu na odcinku 2mm bez lutowania, bez izolacji)- na szczęście tylko przewód.

Dodam że widoczne ślady naprawy są przerażające (widoczne ślady podważania śrubokrętem).

Po 2 tygodniach i kolejnym zapytaniu na OLX kupujący otrzymał odpowiedź cyt:

Jeżeli rzeczywiście okazało się że gps jest uszkodzony no to moje niedopatrzenie bo ten model długo nie był używany. W zeszłym roku jeszcze wszystko latało.
Co do ceny i pokrycia tych kosztów to przy zakupie w tak niskiej cenie powinien być pan przygotowany na jakiś ewentualny wkład w naprawę skoro nie kupował Pan nowego modelu.
Informowałem Pana, że obudowa gps była uszkodzona bo dron miał wypadek.
Opuściłem Panu jeszcze z ceny ostatecznej o 100zł !
Ja nie mam nić sobie do zarzucenia transakcja była uczciwa."

Proszę sami wyciągnijcie wnioski.
Załączniki
Obudowa
Obudowa
IMG_0017.jpg (44.33 KiB) Przejrzano 2705 razy
GPS
GPS
IMG_0014.jpg (92.06 KiB) Przejrzano 2705 razy
Ostatnio zmieniony środa 27 maja 2020, 21:29 przez Norfnet, łącznie zmieniany 1 raz.
Blade Chroma
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dron kupiony od funandfly.pl Ostrzegam.

Post autor: pawelsky »

Norfnet pisze:uszkodzenie zegara czasu rzeczywistego w module GPS
A po czym wywnioskowales ze uszkodzony jest akurat RTC?
Norfnet pisze:błąd zasilania zegara czasu rzeczywistego w module GPS (wlutowana bateria od zegarka na rękę !!!).
To nie jest bateria od zegarka tylko supercap standardowo stosowany w GPSach.
Norfnet pisze:uszkodzony moduł zasilania żyroskopu osi poziomej
Zyroskopy maja osobne zasilania???

Cos mam wrazenie ze chyba nie do konca wiesz o czym mowisz...
Awatar użytkownika
Norfnet
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 09:19
Lokalizacja: Kielce

Re: Dron kupiony od funandfly.pl Ostrzegam.

Post autor: Norfnet »

1. Po podłączeniu zasilania do ubloxa rezystancja pomiędzy 2 a 5 pinem powinna wynosić 100 ohm a bez zasilania 1kohm a cały czas jest 0
2. To bateria od zegarka przejechana pilnikiem i w miejscach piłowania dolutowane przewody. W oryginale 3v bateria litowa a tu manganowa pestka.
3. CGO2, CGO2+ i CGO3 mają 3 stabilizatory napięcia. Gimbal pod GO Pro ma całe zasilanie realizowane przez pojedynczy układ .
Blade Chroma
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dron kupiony od funandfly.pl Ostrzegam.

Post autor: pawelsky »

Norfnet pisze:1. Po podłączeniu zasilania do ubloxa rezystancja pomiędzy 2 a 5 pinem powinna wynosić 100 ohm a bez zasilania 1kohm a cały czas jest 0
A kto tak powiedzial i co to ma wspolnego z RTC?
Norfnet pisze:2. To bateria od zegarka przejechana pilnikiem i w miejscach piłowania dolutowane przewody.
Na zdjeciu wyraznie widac ze to nie jest bateria. Moze i dolutowany na przewodach, ale to nie jest bateria. To maly akumulatorek/supercap ze zgrzewanymi nozkami. Standardowo stosuje sie takie w GPS - cos w tym stylu:
battery.jpg
battery.jpg (39.48 KiB) Przejrzano 2643 razy
Norfnet pisze:3. CGO2, CGO2+ i CGO3 mają 3 stabilizatory napięcia. Gimbal pod GO Pro ma całe zasilanie realizowane przez pojedynczy układ .
Moze i ma ale to nie oznacza ze zyroskop dla kazdej osi ma osobne zasilanie. To co piszesz to kompletny belkot.

Proponuje zebys ograniczyl sie do pokazania wyraznych zdjec uszkodzen (za wiele ich nie dodales, widze zaledwie 2 dosc kiepskiej jakosci). W opisie probujesz brzmiec madrze, ale najwyrazniej nie masz pojecia o czym mowisz.
Awatar użytkownika
Norfnet
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 09:19
Lokalizacja: Kielce

Re: Dron kupiony od funandfly.pl Ostrzegam.

Post autor: Norfnet »

Ile Blade Chroma naprawiłeś? Bo ja dużo. Masz dokumentację, schematy? Ja mam wszystkie serwisówki ,schematy ,softy ,opisy itp.Ten egzemplarz naprawiłem całkowicie a ty podważasz moją wiedzę ? OK niech będzie nie prowadzę serwisu -to moje hobby. Ale sens tego postu i idea zamieszczenia go tutaj jest inny....niby poważny sklep-serwis sprzedaje trupa z opisem że wszystko sprawne waląc głupa że się nie zna i sprzedaję bo mu zbędny.
Postawmy się na miejscu osoby która go kupiła -pamiętając że dla jednego kupno nowego Mercedesa to zwykła transakcja a dla innego zakup nowych butów to koszty.
Ja za naprawę wraz z używanym GPS'em wziąłem 100 zł (cena nowegoGPS'u to 99 $).

Co do zdjęcia jakie wstawiłeś to łatwo zauważyć że w oryginale bateria litowa ma przygrzane punktowo porty lutownicze. Wprawdzie na moim zdjęciu tego rzeczywiście nie widać (nie mam sprzętu do makrofotografii) więc wrzucam -port odlutowany .Widać ślad po pilniku bo inaczej się nie zlutuje. Pozostaje kwestia napięcia
Załączniki
Bateria
Bateria
IMG_0019.jpg (38.15 KiB) Przejrzano 2620 razy
Blade Chroma
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dron kupiony od funandfly.pl Ostrzegam.

Post autor: pawelsky »

Norfnet pisze:Ile Blade Chroma naprawiłeś? Bo ja dużo. Masz dokumentację, schematy? Ja mam wszystkie serwisówki ,schematy ,softy ,opisy itp. Ten egzemplarz naprawiłem całkowicie a ty podważasz moją wiedzę ?
Oceniam Twoja wiedze na podstawie tego co piszesz, a piszesz delikatnie mowiac farmazony i liczba posiadanych schematow tego nie zmieni. Fajnie ze naprawiles komus latadlo, ale usterki ktore nieudolnie opisales wygladaja na dosc banalne, wiec niespecjalnie jest sie czym chwalic.
Norfnet pisze:Postawmy się na miejscu osoby która go kupiła -pamiętając że dla jednego kupno nowego Mercedesa to zwykła transakcja a dla innego zakup nowych butów to koszty.
Stawiania sie w sytuacji osoby ktora dokonala zakupu nie zmiena faktu ze to co piszesz to miejscami niestety slowna papka.
Norfnet pisze:Ja za naprawę wraz z używanym GPS'em wziąłem 100 zł (cena nowegoGPS'u to 99 $).
Reklame cennika swoich 'uslug serwisowych' to rob w dziale handlowym.
Norfnet pisze:niby poważny sklep-serwis sprzedaje trupa
Z tego co pisales to oferta nie byla wystawiona jako sklep tylko jako osoba prywatna (zakladam ze nie zostal wystawiony paragon/faktura sprzedazy) wiec bylbym ostrozniejszy w zaimeszczaniu takich postow.
Norfnet pisze:Co do zdjęcia jakie wstawiłeś to łatwo zauważyć że w oryginale bateria litowa ma przygrzane punktowo porty lutownicze. Wprawdzie na moim zdjęciu tego rzeczywiście nie widać (nie mam sprzętu do makrofotografii) więc wrzucam -port odlutowany .
Ja na Twoim zdjeciu, nawet bez makrofotografii widze zgrzewane zlacze...
bateria.jpg
bateria.jpg (8.26 KiB) Przejrzano 2616 razy
Norfnet pisze:Pozostaje kwestia napięcia
Poniewaz to nie bateria a akumulator, nieuzywany od roku, to napiecie bedzie zerowe dopoki go nie naladujesz...
Awatar użytkownika
Norfnet
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 09:19
Lokalizacja: Kielce

Re: Dron kupiony od funandfly.pl Ostrzegam.

Post autor: Norfnet »

Więc zauważ że port (zakładam że z oryginalnej baterii) został przylutowany do zwykłej baterii od zegarka. W oryginale nie ma akumulatora jak piszesz tylko 3v bateria litowa.
A skąd wiesz że nieużywany od roku? Czyżbym trafił na winowajce?
Blade Chroma
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron kupiony od funandfly.pl Ostrzegam.

Post autor: Verid »

Norfnet pisze:A skąd wiesz że nieużywany od roku? Czyżbym trafił na winowajce?
Proponuję żebyś został przy naprawianiu "Bladych Chromów" bo detektywowanie słabo ci idzie. Sam podałeś tą informację w pierwszym poście cytując sprzedającego.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dron kupiony od funandfly.pl Ostrzegam.

Post autor: pawelsky »

Norfnet pisze:Więc zauważ że port (zakładam że z oryginalnej baterii) został przylutowany do zwykłej baterii od zegarka.
Moze z jednej strony, z drugiej widac ewidentnie zgrzanie.
Norfnet pisze:W oryginale nie ma akumulatora jak piszesz tylko 3v bateria litowa.
Bzdury opowiadasz
aku.jpg
aku.jpg (174.52 KiB) Przejrzano 2611 razy
Norfnet pisze:A skąd wiesz że nieużywany od roku?
Bo sam o tym napisales, cyt.:
ten model długo nie był używany. W zeszłym roku jeszcze wszystko latało.
Norfnet pisze:Czyżbym trafił na winowajce?
Pudlo. Trafiles na kogos kto ma krytyczne podejscie do belkotu. Szczegolnie w sytuacji gdy jednostronnie oskarzasz kogos a nie chce Ci sie nawet wkleic wyraznych zdjec, o pelnej tresci ogloszenia na OLX nie wspominajac. Jesli takie bzdury piszesz o uszkodzeniach to nie wiem czy mozna wierzyc w Twoja relacje co do przebiegu samego zakupu...
Awatar użytkownika
Norfnet
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 09:19
Lokalizacja: Kielce

Re: Dron kupiony od funandfly.pl Ostrzegam.

Post autor: Norfnet »

Zmierz napięcie na baterii to będziesz wiedział.
Oba porty przylutowane do BATERII.
Reasumując : Uważasz że sprzedaż drona absolutnie niesprawnego, nielatającego i niekompletnego (z taką ilością usterek) jako w pełni sprawnego jest uczciwe?
Blade Chroma
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dron kupiony od funandfly.pl Ostrzegam.

Post autor: pawelsky »

Norfnet pisze:Reasumując : Uważasz że sprzedaż drona absolutnie niesprawnego, nielatającego i niekompletnego (z taką ilością usterek) jako w pełni sprawnego jest uczciwe?
Nie, uwazam ze Twoj opis sprawy jest merytorycznie niespojny, co stawia jego wiarygodnosc pod znakiem zapytania.

Co wiecej, dopisek "Blade Chroma. Serwis,naprawa,kalibracja." w Twoim podpisie sugeruje ze moze byc to wrecz proba nieudolnej reklamy serwisu ktorego rzekomo nie prowadzisz...
Awatar użytkownika
Norfnet
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 09:19
Lokalizacja: Kielce

Re: Dron kupiony od funandfly.pl Ostrzegam.

Post autor: Norfnet »

Tak robię to hobbystycznie a nie zarobkowo. Blade Chroma jest w Polsce tak rzadki że nawet na jeden ZUS by nie starczyło z rocznego zysku. nie przyjmuję zleceń z zewnątrz tylko jak ktoś przyniesie. Części i dokumentację przywiozłem z USA gdzie pracowałem przy naprawie Blade'ów. Nie-nie reklamuję się nigdzie.Wystarczy wpisać w google aby to sprawdzić
Post powstał tylko po to aby pokazać jak został sprzedany szrot jako sprawny a sprzedający małpuje że się na tym nie zna.
Blade Chroma
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dron kupiony od funandfly.pl Ostrzegam.

Post autor: pawelsky »

Norfnet pisze:Tak robię to hobbystycznie a nie zarobkowo.
Rozumiem ze te stowke za naprawe wziales rowniez hobbystycznie ;-)
Norfnet pisze:Części i dokumentację przywiozłem z USA gdzie pracowałem przy naprawie Blade'ów.
A pracodawca wie ze wyniosles dokumentacje ktora zapewne jest 'konfidenszal'?
Norfnet pisze:nie przyjmuję zleceń z zewnątrz tylko jak ktoś przyniesie.
Jak nie z zewnatrz to skad ma przyniesc? Z wewnatrz? :roll:
Norfnet pisze:Nie-nie reklamuję się nigdzie.
Reklamujesz sie tutaj, w kazdym swoim poscie...
Norfnet pisze:Post powstał tylko po to aby pokazać jak został sprzedany szrot jako sprawny a sprzedający małpuje że się na tym nie zna.
Niestety biorac pod uwage jakie farmazony wypisujesz na temat czegos na czym rzekomo sie znasz ciezko stwierdzic czy w rzetelny sposob przedstawiasz caly przebieg transakcji.
Awatar użytkownika
Norfnet
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 09:19
Lokalizacja: Kielce

Re: Dron kupiony od funandfly.pl Ostrzegam.

Post autor: Norfnet »

A kto powiedział że mam od pracodawcy?
Mi coś zarzucasz a sam oszusta promujesz?
Blade Chroma
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dron kupiony od funandfly.pl Ostrzegam.

Post autor: pawelsky »

Norfnet pisze:A kto powiedział że mam od pracodawcy?
A skad masz? :)
Norfnet pisze:Mi coś zarzucasz a sam oszusta promujesz?
Chyba sie po raz kolejny troszke zagalopowales w rzucaniu oskarzen. Proponuje ochlonac, a w ramach cwiczenia zastanowic sie nad roznica pomiedzy podnoszeniem watpliwosci co to rzetelnego przedsawienie przez Ciebie sprawy a "promocja oszusta".
ODPOWIEDZ