Montaż kontrolera lotu?

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jagus
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 19 lis 2017, 20:41
Lokalizacja: Bielsko

Montaż kontrolera lotu?

Post autor: jagus »

Witam
Mam może głupie pytanie, ale już troszkę się zgubiłem, potrzebuje porady czy tak może być.
Mianowicie chciałem kupić tę ramę https://rcmaniak.pl/pl/p/Rama-iFlight-D ... -Unit/4255 i wiem, że ona jest typowo pod moduł fpv od DJj, lecz ja chciałem tam wsadzić caddx turtle v2, po prostu podoba, mi się ta rama i jest tam sporo miejsca.
I tu pojawia się pytanie, bo montaż kontrolera lotu nie wypada na środku ramy i czy tak może być ewentualnie, czy to się da skorygować w betaflight? Moduł od DJj jest pewnie dość ciężki i środek ciężkości wyjdzie tak, jak producent przewidział, chyba że się mylę?
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Montaż kontrolera lotu?

Post autor: Majk99 »

Trochę się mylisz, a przynajmniej na moje oko pakiet musiałby być raczej bardzo z przodu żeby środek ciężkości był idealnie na środku z air unitem. Co do fc to tak naprawdę ono może być nawet na kijku metr od koptera aka różnica kilku milimetrów w ramie nie wpływa na lot.
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
jagus
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 19 lis 2017, 20:41
Lokalizacja: Bielsko

Re: Montaż kontrolera lotu?

Post autor: jagus »

Ok czyli na spokojnie mogę go zamontować na tych mocowaniach z przodu lub z tyłu i nie będzie to problemem, że nie jest na środku jak to bywa w większości ram?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Montaż kontrolera lotu?

Post autor: pawelsky »

Majk99 pisze:Co do fc to tak naprawdę ono może być nawet na kijku metr od koptera
Troche Cie ponioslo - zastanow sie jaka informacje dostaniesz z IMU wykonujac np. YAW gdy FC jest w srodku obrotu, a jaka gdy jest metro od niego.
Bartchie
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 08 maja 2018, 13:22
Lokalizacja: Katowice

Re: Montaż kontrolera lotu?

Post autor: Bartchie »

Majk99 pisze:Co do fc to tak naprawdę ono może być nawet na kijku metr od koptera aka różnica kilku milimetrów w ramie nie wpływa na lot.
Że co?! Chyba żartujesz. Pokaż najlepiej na video jak to wygląda u ciebie z takimi eksperymentami. Najlepiej hexe poproszę ;)

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ