Problem z ESC 4in1 hglrc 60A

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mikolajplaz
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2019, 13:59
Lokalizacja: Murowana Giślina

Problem z ESC 4in1 hglrc 60A

Post autor: mikolajplaz »

Witam, składam sobie drona klasy 200, lecz napotkał mnie problem.
Przy sprawdzaniu obrotów silnika w betaflight silniki zamiast się obracać wydają dźwięki jak przy kalibracji. Wgrałem nowy soft do ESC, lecz nic to nie zmieniło. Dopiero zaczynam z dronami, dlatego zwracam się do was o pomoc :-D
Ortas
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 06 paź 2019, 20:21
Lokalizacja: Białogard

Re: Problem z ESC 4in1 hglrc 60A

Post autor: Ortas »

Cześć
W zakładce motors zaznacz że rozumiesz niebezpieczeństwo i masz zdemontowane śmigła oraz odłączony pakiet lipo. Następnie suwak mixer przesuń maksymalnie do gòry i dopiero teraz podepnij pakiet lipo, w tym momęcie ESC powinny zagrać poczekaj aż skończą daj suwak mixer w dòł poczekaj aż ESC odegra melodie. Odłącz pakiet li-po podłącz ponownie i powinno być ok
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Problem z ESC 4in1 hglrc 60A

Post autor: df2 »

Ortas pisze:Cześć
W zakładce motors zaznacz że rozumiesz niebezpieczeństwo i masz zdemontowane śmigła oraz odłączony pakiet lipo. Następnie suwak mixer przesuń maksymalnie do gòry i dopiero teraz podepnij pakiet lipo, w tym momęcie ESC powinny zagrać poczekaj aż skończą daj suwak mixer w dòł poczekaj aż ESC odegra melodie. Odłącz pakiet li-po podłącz ponownie i powinno być ok
A kolega ortas sam rozumie niebezpieczeństwo?

Nie zostało ustalone jaki to jest konkretnie esc i jakie protokoły obsługuje.
Nie wiadomo jakie protokoły sterowania esc zostały wybrane w konfiguracji softu na FC.
Nie wiadomo jaki jest konkretnie soft w FC.

Ale co tam. Niech rozumie niebezpieczeństwo.
Ortas
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 06 paź 2019, 20:21
Lokalizacja: Białogard

Re: Problem z ESC 4in1 hglrc 60A

Post autor: Ortas »

Hejtuj sobie gdzie indziej bo tak nikomu nie pomagasz.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Problem z ESC 4in1 hglrc 60A

Post autor: df2 »

Ortas pisze:Hejtuj sobie gdzie indziej bo tak nikomu nie pomagasz.
Czuję się poważnie urazony a wręcz pomówiony. Jako, że uważam że znam się prawie na wszystkim i chcę aby wszyscy mnie wielbili za tą wiedzę, takie posty godzą w moje imię i obniżają moje dochody :D właśnie obliczam moje straty :D:D:D
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Problem z ESC 4in1 hglrc 60A

Post autor: Verid »

Ortas, nie używaj słów których znaczenia najwyraźniej nie rozumiesz, choćby nie wiem jak ci się podobały. Skoro kolega zwraca ci uwagę że twoja porada zawiera braki i to w zakresie bezpieczeństwa użytkownika to opcje masz generalnie dwie - albo rzeczowym kontrargumentem udowodnić że nie ma racji albo "przepraszam, pomyliłem się", względnie paszcza w kubeł jeżeli na "przepraszam" cię nie stać. Nieuzasadnione nadużycie "Nie hejtuj" czy innych gimbusiarsko-fejszboczkowych odzywek które pasują do poruszanego tematu jak pięść do oka, zaskutkuje implementacją obuwia między mięśnie pośladkowe.
Ten wredny...
Ortas
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 06 paź 2019, 20:21
Lokalizacja: Białogard

Re: Problem z ESC 4in1 hglrc 60A

Post autor: Ortas »

Proponuję wam panowie nie udzielać się jeśli nie chcecie pomagać w rozwiązaniu problemu. No chyba że wasza jedyną rozrywką jest pouczanie innych...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Problem z ESC 4in1 hglrc 60A

Post autor: Verid »

A ja proponuję czytać ze zrozumieniem i nie udzielać rad potencjalnie szkodliwych. Kolejny idiotyczny komentarz bez związku z tym co zostało wcześniej napisane wydłuży koledze wakacje.
Ten wredny...
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Problem z ESC 4in1 hglrc 60A

Post autor: df2 »

Kolega autor tematu jest w stanie odpowiedzieć na pytania postawione przezemnie w pierwszym moim poście w wątku ?

Czy też ich nie zauważył i czeka na deus ex machina?
mikolajplaz
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2019, 13:59
Lokalizacja: Murowana Giślina

Re: Problem z ESC 4in1 hglrc 60A

Post autor: mikolajplaz »

Problem już rozwiązany : ) Szczerze mówiąc zapomniałem, przez to o wątku, bardzo przepraszam, następnym razem będę pamiętać.
ODPOWIEDZ