Problem z napięcie oraz siła sygnału VRX-VTX/OSD

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Problem z napięcie oraz siła sygnału VRX-VTX/OSD

Post autor: Thomassino »

Witajcie.

Mam problem z wyświetlaniem poprawnego napięcia w Betaflight oraz na wyświetlaczu OSD.
Model podłączony przez USB do PC pokazuje 0V a jak zapnę do niego pakiet 3S napięcie wzrasta do 4.89V.
Pytanie, dla czego nie pokazuje 12.6V ?
Rozumiem że problem leży po stronie doprowadzenia napięcia na FC, w moim przypadku to"Holybro KakuteF7"
Jest tam złącze "B+" a sam opis brzmi tak "Battery positive voltage (2S-6S)" ale nie jest napisane czy to in czy out.
Po zmierzeniu miernikiem pokazuje 4.9V, czyli out i tyle "V"co pokazuje Betaflight.
Ma ktoś jakiś pomysł jak poinformować FC że napięcie to 12.6V

Następnym problemem jest wskaźnik sygnału/poziomu mocy pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem FPV (RSSI)
Nie wiem skąd poprowadzić sygnał tak aby był on wyświetlany na wyświetlaczu/FPV/OSD.

Edytowany...

W informacjach o FC F7 jest napisane cyt:

Główne cechy:

Działa z Betaflight, Butterflight oraz Cleanflight.
Wbudowany Barometr BMP280 i pady pod GPS i kompas (SCL/SDA)
Betaflight OSD - możliwość zmiany PID'ów, ustawień, mocy i kanałów nadajnika
Wysokiej czułości i wydajności IMU MPU6000 z 6-osiowym żyroskopem i akcelerometrem
Przycisk bootloader'a do łatwego upgrade'u FC
Nisko-profilowa konstrukcja ułatwia montaż
Automatyczny monitoring napięcia bez konieczności korzystania z osobnego vBat.
Zasilanie od 7V do 42V. Zasilanie płytki bezpośrednio z akumulatora do 6S (tylko pad "B+"
Filtrowane napięcie wyjściowego zapewni czysty obraz video.
Wbudowane regulatory napięcia wejściowego 5V oraz 8V. 5V/1.5A do zasilania urządzeń zewnętrznych. 8V/2A dla DJI FPV VTX.
Obsługuje BLHeli pass-through

Czyli pod B+ mam podpiąć bezpośrednio napięcie (biegun dodatni) z pakietu 3S ???

Kolejny EDIT....

Jeżeli chodzi o RSSI to udało się ogarnąć, napiszę pod spodem to może komuś się przyda.
Po pierwsze to myliłem trochę pojęcia, bo myślałem że RSSI pokazuje moc sygnału VIDEO z FPV.
Teraz wiem że pokazuje moc sygnału pomiędzy nadajnikiem (aparaturą), a odbiornikiem.
Jeżeli chodzi o podłączenie to wygląda ono następująco.
W odbiorniku poprzez zworkę trzeba wykonać połączenie na kanałach 3 i 4 aby wejść w tryb pracy CPPM.
Natomiast jednym przewodem trzeba się połączyć z kanałem 2 (pracuje on w trybie RSSI tylko przy konfiguracji CPPM).
Drugi jego koniec pod "Rsi" na Kakute F7.

Co do samego wskazywania mocy to nie wiem czy to kwestia jakiejś kalibracji bo przy wyłączonym nadajniku pokazuje 5% (zamiast 0%) a przy włączonym i stojącym obok modelu pokazuje 96% (zamiast 100%).
Tak czy inaczej na pewno działa bo sprawdzałem przemieszczając się pomiędzy pokojami :).

Co do napięcia, to jeszcze walczę :)

EDIT. (fajnie się rozmawia sememu z sobą:D)

Przetłumaczone z manuala
"Napięcie wejściowe od 7 do 42 V. Zasilaj tablicę bezpośrednio z pakietu lotów, do 6S (na padzie „B +”)
tylko)."

To dlaczego mam 4.9 na tym złączu. To bezpieczne jak zapnę tam 12.6V???

Ostatni EDIT. (pt:ogarnięte)

Nie wiem co producent miał na myśli.
Może to napięcie jest wysyłane celowo na B+?.
Nie wiem...

Tak czy inaczej, wpiąłem się plusem bezpośrednio pod B+, ale przez regulator napięcia.
Nastaw był na 4.9V w razie czego.
Zacząłem stopniowo odkręcać i na OSD ładnie sobie rosło do 10.8V.
Podpiąłem miernik pakietów z buzzerem pokazał tą samą wartość.
I miernik elektryczny również.

Działa, fajnie... :)
Pozdrawiam.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Problem z napięcie oraz siła sygnału VRX-VTX/OSD

Post autor: df2 »

Thomassino pisze:Witajcie.

W odbiorniku poprzez zworkę trzeba wykonać połączenie na kanałach 3 i 4 aby wejść w tryb pracy CPPM.
Natomiast jednym przewodem trzeba się połączyć z kanałem 2 (pracuje on w trybie RSSI tylko przy konfiguracji CPPM).
Drugi jego koniec pod "Rsi" na Kakute F7.

Kto by się spodziewał, że odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w instrukcjach :D

Jakoś się nie doczytałem jaki masz odbiornik, więc nie wiem czy komuś się to przyda tak naprawdę Obrazek
ODPOWIEDZ