12A SimonK - throttle w złym kierunku?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

gadacz
Posty: 4
Rejestracja: piątek 06 gru 2019, 21:16

12A SimonK - throttle w złym kierunku?

Post autor: gadacz »

Cześć!

Zaczynam dopiero z tematem dronów i walczę z układem CC3D, tutaj działa w zasadzie wszystko ok.
Zanim opanowałem w postawach aparaturę RadioLink, to z LibrePilot przeszedłem do CleanFlight.

Ale to nie ten problem.
Nie wiem czy coś schrzaniłem w trakcie, ale podczas testów na LibrePilot silniki kręciły jak powinno.
Czyli throttle na max i 4 szt. były na max.
A teraz jest tak, że 3szt. kręcą na max, a 1szt. milczy. (kontroler na pewno OK, zmiana kolejności regulatorów nie pomaga, cały czas to samo.)
Kiedy throttle jest 0, to ta jedna sztuka wchodzi na max. Czyli odwrotnie niż być powinno.
I pytanie do Was, dlaczego tak?
Regulator padł sobie? Czy idzie to jakoś uratować? Na LibrePilot i CleanFlight taka sama historia :(.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: 12A SimonK - throttle w złym kierunku?

Post autor: df2 »

podczas testów na LibrePilot silniki kręciły jak powinno.
(...)
Na LibrePilot i CleanFlight taka sama historia :(.
W którym momencie zaczęły źle działać?
(kontroler na pewno OK, zmiana kolejności regulatorów nie pomaga, cały czas to samo.)
Czyli jak tak samo? Ten sam egzemplarz esc jest ciągle odwrotny, czy ten sam kanał w esc?

Pomijając to, dlaczego używasz cc3d i simonK , to nie rozumiem dlaczego idziesz w cleanflight. Napewno forum się już tu naczytales i doczytałeś, że od pewnego momentu cleanflight się nie używa. Zastąpił go betaflight jako lepszy soft.

Poza tym, nie opisałeś jakie to esc. Może da się jee zresetować? Albo jeszcze lepiej - przeprogramowac na blhelis?

Robiles jakieś kalibracja zakresu gazu?
gadacz
Posty: 4
Rejestracja: piątek 06 gru 2019, 21:16

Re: 12A SimonK - throttle w złym kierunku?

Post autor: gadacz »

Dziękuję za podpowiedź.

Ogólnie dron, który kupiłem to zestaw, dlatego tam był CC3D i SimonK.

A co ESC, okazuje się, że pracuje on w trybie bidirectional.

Tak więc przyczyna jest znana, a teraz walka z BLHeliSuite który niekoniecznie chce się podłączyć,
mimo tego, że sam w sobie bottloader cleanflight/betaflight jest.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: 12A SimonK - throttle w złym kierunku?

Post autor: Verid »

A do czego chcesz ten BLHeli podłączyć? Bo chyba nie do regla z SimonK?
Ten wredny...
gadacz
Posty: 4
Rejestracja: piątek 06 gru 2019, 21:16

Re: 12A SimonK - throttle w złym kierunku?

Post autor: gadacz »

Verid pisze:A do czego chcesz ten BLHeli podłączyć? Bo chyba nie do regla z SimonK?
Kolega @df2 sugeruje, żeby tak to zrobić.
A jeśli nie tak, to jak? Programatorem do SimonK?
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: 12A SimonK - throttle w złym kierunku?

Post autor: df2 »

Ja sugerowałem żebyś opisał jakie to esc. Tego nie zauważyłeś ale gdzieś doczytałeś sobie żeby regulatory z simonK podłączyć przez FC do blhelisuite?

Pierwsze to podaj typ model i markę regulatorów.

Drugie, znajdź sobie w dokumentacji blhelisuite jakie są możliwości wgrania do nich blheli/blhelis.

Trzecie, jeśli to regulatory na silabsach, to możesz zastanowić się co potrzebujesz, żeby wgrać do nich blhelis i które protokoły będą dostępne. Jeśli jednak na atmelach, to imho sprawa jest troszkę trudniejsza, o ile są wg wspierane.

Czwarte, na forum jest dostępna mega instrukcja do blhelisuite i flashowaniu na blheli. Przeczytasz, zrozumiesz o co chodzi, to nagle okaże się że jednak nie mają bootloadera betaflight /cleanflight te regulatory.
gadacz
Posty: 4
Rejestracja: piątek 06 gru 2019, 21:16

Re: 12A SimonK - throttle w złym kierunku?

Post autor: gadacz »

df2 pisze:Ja sugerowałem żebyś opisał jakie to esc. Tego nie zauważyłeś ale gdzieś doczytałeś sobie żeby regulatory z simonK podłączyć przez FC do blhelisuite?
Pierwsze to podaj typ model i markę regulatorów.
Załączę foto, więcej informacji na ich temat nie mam :/.
https://drive.google.com/file/d/0B_zluH ... MV3p3/view

O reszcie tematów o których wspominasz doczytam, dziękuję.
ODPOWIEDZ