Pierwszy dron FPV i problem z PPM

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

plove
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 12 gru 2019, 14:31

Pierwszy dron FPV i problem z PPM

Post autor: plove »

Witajcie,
Na początku zacznę od tego że przeszukałem chyba cały internet w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu.
Złożyłem swojego pierwszego FPV drona z części które kupiłem półtora roku temu, generalnie prawie wszystko działa oprócz odbiornika.
Odbiornik to flysky fs-i6 PPM, FC natomiast to Betaflight F3, 3 kable przylutowalem według instrukcji do 3 miejsc koło siebie - PPM, 5V i ground.

Zbindowalem, jest czerwone swiatlo, na odbiorniku widać napięcie i na tym koniec bo w Betaflight nie widać ruchów drążków, konfigurowalem na różne sposoby i nic. Zastanawiam się cały czas co zrobiłem źle.

Prośba o pomoc i wskazówki.
Marek_Spy
Posty: 103
Rejestracja: czwartek 15 lip 2010, 17:27

Re: Pierwszy dron FPV i problem z PPM

Post autor: Marek_Spy »

A sprawdz czy sygnał wychodzi.

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony czwartek 12 gru 2019, 19:42 przez Marek_Spy, łącznie zmieniany 1 raz.
plove
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 12 gru 2019, 14:31

Re: Pierwszy dron FPV i problem z PPM

Post autor: plove »

Tzn. jak mam to sprawdzić? Jestem zielony trochę, bo brak mi praktyki. To jest PPM

EDIT - scalenie

Wrzucam zdjęcie z FC w załączniku i zaznaczonymi kółkami jak podłączyłem odbiornik, dopiero teraz jednak zauważyłem że nie zalutowałem pina od napięcia zaznaczonego na niebiesko, nie wiem czy to ma jakiś związek z tym.
W betaflight wszystkie UARTY mam wyłączone bo to PPM i to nie działa.
FC Bottom.jpg
FC Bottom.jpg (162.64 KiB) Przejrzano 2960 razy
EDIT 2

Zastanawiam się jeszcze nad zmianą tego odbiornika FS-IA6 który jest PPM na FS-A8S który z kolei ma i-BUS - oba te odbiorniki są obsługiwane przez ten mój nadajnik. Może to rozwiąże problem ?

EDIT 3
Problem rozwiązany, kupiłem FS-IA6B i podłączyłem jako IBUS i wszystko działa, natomiast pojawił się problem z silniczkami, o ile poprzednio wszystkie się kręciły w betaflight to teraz ani jeden się nie kręci...
ODPOWIEDZ