Zestaw antenowy typu ARGtek zasięg PH3 Standard 1,5 km

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

ChwytamChwile
Posty: 7
Rejestracja: sobota 07 gru 2019, 00:02
Lokalizacja: Łódź

Zestaw antenowy typu ARGtek zasięg PH3 Standard 1,5 km

Post autor: ChwytamChwile »

Witam serdecznie wszystkich.
To mój pierwszy post, bo przez dwa tygodnie od zakupu mojego drona Phantoma 3 Standard, głównie przeszukiwałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na moje bolączki i pytania.
By zgodnie z zasadami forum, nie zadawać głupich pytań z przedrostkiem HELP. Na szczęście odnalazłem wszystkie. Dzięki Wam, poprawiłem gimbal kamerki. Teraz po kalibracji stoi zawsze równo z horyzontem, dowiedziałem się wiele na temat zasięgu i anten i wiele wiele innych. Kupiłem tablet Mediona LIFEPAD, śmiga aż miło patrzeć. Super że jest tu tylu mądrych ludzi z doświadczeniem, które mi bardzo pomogło.
Phantom jak go kupowałem już miał na liczniku około 180 cykli baterii. Sprzedawca zapewniał mi że dolecę nim do 1 km. Jaka była moje zdziwienie, gdy po pierwszym wystartowaniu w szczerym polu, nawet nie doleciałem do 250m. Byłem wściekły. Pomyślałem sobie kurde trzeba było brać PRO. Ale cóż, tak jak wcześniej pisałem, dobrze że znalazłem to forum. Poczytałem o antenach o propagacji fal radiowych i mocno sobie postanowiłem że kupię sobie anteny typu Argtek. Niestety zestaw był dostępny tylko Allieexpress. Nie lubię kupować od Rosjan, więc zacząłem szukać zestawu w Polsce na allegro, olx, w sklepach modelarskich itd. Znalazłem zestaw anten bodajże firmy 4hawks. Najtańszy zestaw jednak kosztował w którymś ze sklepów modelarskich coś ponad 400 zł. Szok! Tuż prze świętami, mój portfel tego nie przetrawi. Do tego po zamontowaniu i Argtka lub 4Hawks nadajnik nie wejdzie mi do plecaka. teraz kombinować z innym plecakiem? Masakra. Poszedłem po rozum do głowy i sam złożyłem sobie taki zestaw z tego co dało się znaleźć na allegro. Udało się! Dziś doleciałem do 1,5 km i nadal miałem sygnał, z czerwoną kreską, ale był. Niestety nie zrobiłem zrzutu ekranu, ale później poleciałem w innym kierunku i doleciałem do 970 metra i zdążyłem zrobić zrzut. Cały zestaw kosztował mnie 150 zł wraz z wysyłkami i co najważniejsze wszystko kupione na polskim allegro. Do tego wszystko mieści się do plecaka! Co było dla mnie priorytetem. Obraz bez zakłóceń miałem zawsze do ostatniego metra. Do setapu użyłem dwóch anten 2,4 GHz (30 zł) o mocy 10DBI i jednej dwuzakresowej (biała) o mocy 7DBI (39 zł). Obecnie czekam na antenę 5 GHz o mocy 11DBi. Dodatkowo na próbę zamówiłem antenę typu omni 18Dbi dwuzakresową za niecałe 25 zł z przesyłką. Zobaczymy jak na niej moje widmo poleci. No tak, jeszcze trzeba wspomnieć o 3 przedłużaczach anteny, za które dałem 30 zł. Także podsumowując zrobiłem sobie 4Hawks w cenie 130 zł w dodatku anteny się wykręca i nadajnik i anteny mieszczą się do plecaka!
Dodatkowo mam pytanie, bo chciałbym jednak jeszcze do mojego phantoma kupić kamerkę z gimbalem od PRO. Pytanie brzmi czy Standard ją przyjmie. Znalazłem gdzieś ciekawą ofertę używanej kamerki od pro i się trochę podpaliłem.
IMG_2429.jpg
IMG_2429.jpg (215.23 KiB) Przejrzano 2514 razy
IMG_2428.jpg
IMG_2428.jpg (108.24 KiB) Przejrzano 2514 razy
IMG_2427.jpg
IMG_2427.jpg (237.85 KiB) Przejrzano 2514 razy
Screenshot_2019-12-12-14-10-32.png
Screenshot_2019-12-12-14-10-32.png (662.11 KiB) Przejrzano 2514 razy
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zestaw antenowy typu ARGtek zasięg PH3 Standard 1,5 km

Post autor: pawelsky »

ChwytamChwile pisze:trzeba było brać PRO
Swiete slowa...
ChwytamChwile pisze:Poszedłem po rozum do głowy i sam złożyłem sobie taki zestaw z tego co dało się znaleźć na allegro. Udało się!
Fajnie ze Ci sie udalo, ale miales raczej wiecej szczescia niz rozumu, bo to jaki bedziesz mial zasieg w ogromnym stopniu zalezy od jakosci i dopasowania samych anten. To ze antena bedzie miala napisane ilestam dBi tak naprawde nic nie znaczy. Anteny nalezy kupowac przede wszystkim sprawdzone a te zazwyczaj swoje kosztuja.
ChwytamChwile pisze:Dziś doleciałem do 1,5 km i nadal miałem sygnał, z czerwoną kreską, ale był.
Proponuje zatem w te pedy zapoznac sie z http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=562143#p562143 i nie latac poza VLOS, szczegolnie tak slaba platforma jak P3S.
ChwytamChwile pisze:Dodatkowo na próbę zamówiłem antenę typu omni 18Dbi dwuzakresową za niecałe 25 zł z przesyłką.
Po co? Co chcesz uzyskac z antena omni?
ChwytamChwile pisze:chciałbym jednak jeszcze do mojego phantoma kupić kamerkę z gimbalem od PRO. Pytanie brzmi czy Standard ją przyjmie.
Nie.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zestaw antenowy typu ARGtek zasięg PH3 Standard 1,5 km

Post autor: PiotrSz »

ChwytamChwile pisze:Niestety zestaw był dostępny tylko Allieexpress. Nie lubię kupować od Rosjan
Skąd pomysł że Aliexpress to rosyjski portal ? To chińska platforma sprzedażowa na której obywatele i firmy z ChRL mogą sprzedawać swoje towary ;-)
ChwytamChwile
Posty: 7
Rejestracja: sobota 07 gru 2019, 00:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Zestaw antenowy typu ARGtek zasięg PH3 Standard 1,5 km

Post autor: ChwytamChwile »

Tak, wiem, ale Chińczycy nie wysyłali do Polski, dostępna była jedynie dostawa z Rosji.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Zestaw antenowy typu ARGtek zasięg PH3 Standard 1,5 km

Post autor: potrek »

Jak miałem p3s latałem do 1,5 km na zwykłym obdłyśniku zrobionym z tektury i folii alu.
Robiłem jeszcze tylko jakiegos moda magic power czy jakos tak.
Oczywiście lot na polu lekko z górki.
ChwytamChwile
Posty: 7
Rejestracja: sobota 07 gru 2019, 00:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Zestaw antenowy typu ARGtek zasięg PH3 Standard 1,5 km

Post autor: ChwytamChwile »

Ja po wszystkich swoich historiach ze standardem, choć teraz już nie mam mu nic do zarzucenia. Jednak trochę jestem zniesmaczony i po tym co napisał pavelski, wspominając że to jednak słaba platforma Dało mi to do myślenia. Dodatkowo przemyślałem cel zakupu drona, zarobkowy, śluby i inne. Bedę latał nad ludźmi i kupiłem dzisiaj wersję PRO.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Zestaw antenowy typu ARGtek zasięg PH3 Standard 1,5 km

Post autor: potrek »

ChwytamChwile pisze:Ja po wszystkich swoich historiach ze standardem, choć teraz już nie mam mu nic do zarzucenia. Jednak trochę jestem zniesmaczony i po tym co napisał pavelski, wspominając że to jednak słaba platforma Dało mi to do myślenia. Dodatkowo przemyślałem cel zakupu drona, zarobkowy, śluby i inne. Bedę latał nad ludźmi i kupiłem dzisiaj wersję PRO.
Zarobkowo na p3 pro ? To słabo...
A dlaczego ? Bo za głośno itp...
ChwytamChwile
Posty: 7
Rejestracja: sobota 07 gru 2019, 00:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Zestaw antenowy typu ARGtek zasięg PH3 Standard 1,5 km

Post autor: ChwytamChwile »

potrek pisze:
ChwytamChwile pisze:Ja po wszystkich swoich historiach ze standardem, choć teraz już nie mam mu nic do zarzucenia. Jednak trochę jestem zniesmaczony i po tym co napisał pavelski, wspominając że to jednak słaba platforma Dało mi to do myślenia. Dodatkowo przemyślałem cel zakupu drona, zarobkowy, śluby i inne. Bedę latał nad ludźmi i kupiłem dzisiaj wersję PRO.
Zarobkowo na p3 pro ? To słabo...
A dlaczego ? Bo za głośno itp...
Pracuje w branży ślubnej pd 15 lat jako kamerzysta i fotograf od kilku lat podnajmuje różnych ludzi z dronami i nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek skarżył się że P3 PRO komuś przeszkadzał. Może jakieś inne "słabe" argumenty.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Zestaw antenowy typu ARGtek zasięg PH3 Standard 1,5 km

Post autor: potrek »

Kolejny argument to to ze to przestarzały sprzęt, ciężki wielki kloc, do tego nie pierwszej świeżości, silniki itp nie wiadomo w jakiej kondycji... niech się jeden zawiesi i spadnie komuś na głowę 1,3 kg...Świat idzie do przodu, jakbym miał wybrać operatora do klipu z mojego wesela, wybrałbym jak najmniej inwazyjnego, jak najmniej buczącego, mającego jak najlepszy sprzęt...
Ostatnio zmieniony piątek 13 gru 2019, 23:38 przez potrek, łącznie zmieniany 1 raz.
ChwytamChwile
Posty: 7
Rejestracja: sobota 07 gru 2019, 00:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Zestaw antenowy typu ARGtek zasięg PH3 Standard 1,5 km

Post autor: ChwytamChwile »

potrek pisze:Kolejny argument to to ze to przestarzały sprzęt, ciężki wielki kloc, do tego nie pierwszej świeżości, silniki itp nie wiadomo w jakiej kondycji... niech się jeden zawiesi i spadnie komuś na głowę 1,3 kg
ten który kupiłem ma wylatane 5 godzin. Żadnych oznak starości, jak wyciągnięty z pudełka. prawdopodobnie nietrafiony prezent.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Zestaw antenowy typu ARGtek zasięg PH3 Standard 1,5 km

Post autor: potrek »

Mavic mini dałby taka samą jakość obrazka, do tego byłby mega cichy i bezpieczny. 4K i tak nie potrzebne do klipu z wesela ...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zestaw antenowy typu ARGtek zasięg PH3 Standard 1,5 km

Post autor: pawelsky »

ChwytamChwile pisze:Dodatkowo przemyślałem cel zakupu drona, zarobkowy, śluby i inne. Bedę latał nad ludźmi i kupiłem dzisiaj wersję PRO.
To zacznij od zrobienia Swiadectwa Kwalifikacji...
ChwytamChwile
Posty: 7
Rejestracja: sobota 07 gru 2019, 00:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Zestaw antenowy typu ARGtek zasięg PH3 Standard 1,5 km

Post autor: ChwytamChwile »

potrek pisze:Mavic mini dałby taka samą jakość obrazka, do tego byłby mega cichy i bezpieczny. 4K i tak nie potrzebne do klipu z wesela ...
Bedę mógł się wypowiedzieć na ten temat jak polatam Mavikiem, póki co nie miałem okazji. Phantom mi się przyda jeszcze do wielu podróży po świecie, już po sezonie ślubnym. Góry, lasy, morza, pagórki, łąki. Cudowne panoramy z bardzo wysoka, to kolejna sprawa która zadecydowała właśnie o kupnie 3 Pro w dobrej cenie. Nie wiem czy Mavic wzniesie się wyżej niż 80 m nie wiem, ale mam doświadczenie w lataniu Phantomem, zaczynałem od 1, a to kolejna sprawa która decydowała o jego zakupie. Bez sensu dyskusje na temat wyższości świąt wielkiej nocy nad nadchodzącymi ;) Mam już PRO. Może w przyszłości kupię sobie Mavica. Może. Na razie mnie nic do niego nie przekonuje, a cena wręcz odrzuca ;)
Oj sorki właśnie przeczytałem wzlot do 3000 m i zasięg 2000 m. Niech będzie. A i jeszcze 4K przydaje się i to bardzo w rękach dobrego pilota, daje edytorowi, montażyście duże pole do popisu, kadrowanie, praca nad kolorem ostrością ilością szczegółów w zależności do tego co się dzieję. Z 4K czasami mamy możliwość obcinając obraz ustabilizować jego finalną część, obrócić bez do kadru Full HD bez utraty na jakości. No i jeszcze zdjęcia zapisane w RAW. Jestem filmowcem, ale przede wszystkim fotografem, i nie przekonasz mnie nigdy żebym robił zdjęcia w JPG. Jeśli sam zaczniesz robić w RAW (DNG), lub robisz i opanowałeś technikę ich edycji to wiesz o czym mówię, raz wpadasz w RAW już nigdy z tego nie wyjdziesz. I to jest podstawowa jak nie najważniejsza dla mnie fotografa, zaleta kamery w P3PRO. Dodatkowo, jeszcze wymienna. Już mam na oku lepszy obiektyw do tego modelu.

Edytuj posty!
pawelsky pisze:To zacznij od zrobienia Swiadectwa Kwalifikacji...
Dzięki za informację. Właśnie jestem w trakcie kursu. Pavelsky dużo złośliwości w tym co piszesz. Odczuwam brak sympatii do mojej osoby, a to mój dopiero 7 post, nie wymądrzam się nie zadaje głupich pytań, grzecznie przeszukuje forum w poszukiwaniu odpowiedzi szanując Wasz czas. A Ty złośliwy jesteś. Przecież się nie znamy ;) Może obawiasz się że zgarnę Ci klientów, nie mart się. Ja dopiero zaczynam i póki co 90% moich zleceń to zlecenia na standardowe (ale też pro) lustrzanki cyfrowe ;)
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Zestaw antenowy typu ARGtek zasięg PH3 Standard 1,5 km

Post autor: potrek »

Wymienne obiektywy w p3 pro to się dowiedziałem nowego, jak już to filtry ...
optyka wymienna to w inspire jak już.
Podróż po świecie z p3pro? Współczuje, sama waga o gabaryt + restrykcje w większości krajów ...
ChwytamChwile
Posty: 7
Rejestracja: sobota 07 gru 2019, 00:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Zestaw antenowy typu ARGtek zasięg PH3 Standard 1,5 km

Post autor: ChwytamChwile »

potrek pisze:Podróż po świecie z p3pro? Współczuje, sama waga o gabaryt + restrykcje w większości krajów ...
Mnie to nie przeszkadza mam duże auto.
ODPOWIEDZ