Hitec Optic 6 - koszyk drążka

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Hitec Optic 6 - koszyk drążka

Post autor: pawelsky »

saper_13 pisze:Jumper T8SG V2.0 Plus
Zdajesz sobie sprawe ze to mala aparatura (ma znaczaco mniejszy rozstaw gimbali niz QX7)?
jumper.jpg
jumper.jpg (125.01 KiB) Przejrzano 3119 razy
No i nie jest oficjalnie wspierane przez OpenTX, ktory jest swego rodzaju standardem.
saper_13
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 12:31

Re: Hitec Optic 6 - koszyk drążka

Post autor: saper_13 »

pawelsky pisze:Zdajesz sobie sprawe ze to mala aparatura (ma znaczaco mniejszy rozstaw gimbali niz QX7)?
Tak, ale tu akurat nie widzę problemu, kwestia przyzwyczajenia się, poza tym moje dzieciaki miałyby łatwiej ogarnąć coś takiego :) , a nie ukrywam trzeba od najmłodszych lat pasją zarażać, bo za chwile tylko gierki i telefony w głowie...
pawelsky pisze:No i nie jest oficjalnie wspierane przez OpenTX, ktory jest swego rodzaju standardem.
Faktycznie...wspiera ona "Deviation" i pytanie tylko czy faktycznie jest to takie złe?

Co mnie przekonuje:
- cena - w stosunku do Taranis Q X7, a właściwie do modelu Taranis Q X7S, bo to będzie chyba bliższy odpowiednik,
- gimbale z sensorem Halla,
- multi-protocol - możliwość podłączenia do tego wszelakich zabawek...znowu plus dla dzieciaków
- bezproblemowa możliwość współpracy z crossfire

Nie chodzi mi o to, że się znam, bo tak nie jest :) przypominam, że do tej pory od X lat byłem użytkownikiem Hitec Optic 6, a zderzenie z nowymi technologiami właśnie nadeszło :) i próbuję jakoś to ogarnąć...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Hitec Optic 6 - koszyk drążka

Post autor: Adrián »

Postaw na x7
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Hitec Optic 6 - koszyk drążka

Post autor: pawelsky »

saper_13 pisze:- cena - w stosunku do Taranis Q X7, a właściwie do modelu Taranis Q X7S, bo to będzie chyba bliższy odpowiednik,
No co do ceny to musisz podjac decyzje indywidualnie. Ale aparatury czesto nie zmieniasz, wiec akurat na tym elemencie wyposazenia bym nie oszczedzal
saper_13 pisze:- gimbale z sensorem Halla,
Naprawde sa Ci niezbedne? Wymagasz tak wielkiej precyzji? Latasz tak czesto ze zbanrkutujesz na wymianie potencjometrow co jakis czas?
saper_13 pisze:- multi-protocol - możliwość podłączenia do tego wszelakich zabawek...znowu plus dla dzieciaków
Ile takich zabawek masz tej chwili? Modul multi mozesz dokupic w kazdej chwili do QX7 kiedy rzeczywiscie bedzie Ci potrzebny (koszt okolo 120PLN)
saper_13 pisze:- bezproblemowa możliwość współpracy z crossfire
A Q7X ma jakies probelmy z CRSF?
saper_13
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 12:31

Re: Hitec Optic 6 - koszyk drążka

Post autor: saper_13 »

Dziękuję za szybką odpowiedź i sprowadzenie na ziemię :) nie będę kombinował i zamawiam QX7.
Myślę, że i tak będzie to niebo a ziemia w porównaniu do Optica.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Hitec Optic 6 - koszyk drążka

Post autor: pawelsky »

saper_13 pisze:Dziękuję za szybką odpowiedź i sprowadzenie na ziemię :) nie będę kombinował i zamawiam QX7.
Zeby byla jasnosc, nie namawiam jakos specjalnie ani na QX7 ani na T8SG, to byly tylko pytania pomocnicze.

No i co do CRSF na QX7 pytalem zupelnie powaznie. Nie obilo mi sie o uszy ale byc moze rzeczywiscie sa jakies problemy ktore by eliminowaly QX7.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Hitec Optic 6 - koszyk drążka

Post autor: PiotrSz »

Jak już upierasz się przy halach to rozważ Taranisa X9 Lite Pro, jest w całkiem niezłej cenie, tyleż nie ma standardowego portu do rozszerzenia modułów zewnętrznych ale myśle ze niedługo użytkownicy to rozwiążą.
saper_13
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 12:31

Re: Hitec Optic 6 - koszyk drążka

Post autor: saper_13 »

Ciekawa propozycja :)
A czy się upieram... po prostu, jak już wymieniam sprzęt, to chciałbym w pewnym sensie poczuć "przeskok technologiczny" :) i kupić coś, co podobnie jak moja poprzednia aparatura będzie mi służyło przez ładnych kilka(naście) lat.
saper_13
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 12:31

Re: Hitec Optic 6 - koszyk drążka

Post autor: saper_13 »

Po zbadaniu rynku stwierdzam, że Frsky będzie najlepszym wyborem dla mnie, ale mam jeszcze jedno pytanie, czy kupować koniecznie radio z nowym protokołem ACCESS, czy w "starszej wersji" jak najbardziej będzie wystarczające?
ODPOWIEDZ