Cicada czyli 250mm wałęsacz Ben'a

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Cicada czyli 250mm wałęsacz Ben'a, KFC32F3_INAV

Post autor: Ben »

df2 pisze:
Ben pisze:Jeszcze nie wszystko wiem jak poustawiać ... cały czas się uczę na własnych błędach. Na tą chwilę nie jest źle i coraz bliżej finału.
A nie lepiej, zamiast uczyć się na własnych błędach, przeczytać instrukcje i zapoznać się z tutorialami?..
Spotkałeś taki tutorial ... podrzuć linka, chętnie skorzystam ;-)
pozdrawiam
Ben
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Cicada czyli 250mm wałęsacz Ben'a, KFC32F3_INAV

Post autor: df2 »

Wiki inava. Na początek powinno wystarczyć. Jest tam krok po kroku opisane co zrobic dla wielowirnikowca a co dla platowca.

Wiesz, jeśli Tobie się nie chce poszukać, to mi tym bardziej nie chce się podawać gotowcow leżących na wierzchu na yt czy dostępnych po chwilce w wyszukiwarce np Google :)
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Cicada czyli 250mm wałęsacz Ben'a, KFC32F3_INAV

Post autor: Ben »

df2 pisze:Wiki inava. Na początek powinno wystarczyć. Jest tam krok po kroku opisane co zrobic dla wielowirnikowca a co dla platowca.

Wiesz, jeśli Tobie się nie chce poszukać, to mi tym bardziej nie chce się podawać gotowcow leżących na wierzchu na yt czy dostępnych po chwilce w wyszukiwarce np Google :)
Spodziewałem się takiej odpowiedzi :lol: no comment

EDIT

Konfiguracji ciąg dalszy:
Załączniki
Konfig_8.jpg
Konfig_8.jpg (202.37 KiB) Przejrzano 6660 razy
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Cicada czyli 250mm wałęsacz Ben'a

Post autor: Ben »

Wyedytowałem pierwszy post bo zacząłem rozglądać się za innym kontrolerem, co wybiorę jeszcze nie wiem :roll:

Model miał być z kontrolerem KFC32F3 ... niestety ale nie zastosuję go gdyż, nie spełnia mojego "widzi mi się". Z podstawową konfiguracją dałem sobie radę, ze sterowaniem kamerką już nie. Serwo MILCZAŁO jak zaklęte. Kilka dni walczyłem żeby "odpalić" pan tilta lub gimbala w konfiguracji koptera X. Cofnąłem się z oprogramowaniem do wersji 1.9.1 gdzie jest jeszcze opcja "gimbal sevo" i dalej cisza. Tak z czystej ciekawości zamiast koptera skonfigurowałem latające skrzydło a później model klasyczny i ... raptem serwo a nawet serwa pan tilta OŻYŁY. Udało mi się też ustawić auto poziomowanie. Dalszego komentarza już nie będę pisał ...
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Cicada czyli 250mm wałęsacz Ben'a

Post autor: PiotrSz »

Ben pisze:Tak z czystej ciekawości zamiast koptera skonfigurowałem latające skrzydło a później model klasyczny i ... raptem serwo a nawet serwa pan tilta OŻYŁY.
Może dla multirotora brakuje kodu który ma być odpowiedzialny za sterowanie serwem, nikt nie przewidział że ktoś będzie chciał instalować na quadzie ruchomą kamerę właśnie na serwie ;-)
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Cicada czyli 250mm wałęsacz Ben'a

Post autor: Ben »

PiotrSz pisze:
Ben pisze:Tak z czystej ciekawości zamiast koptera skonfigurowałem latające skrzydło a później model klasyczny i ... raptem serwo a nawet serwa pan tilta OŻYŁY.
Może dla multirotora brakuje kodu który ma być odpowiedzialny za sterowanie serwem, nikt nie przewidział że ktoś będzie chciał instalować na quadzie ruchomą kamerę właśnie na serwie ;-)
Być może tak jest ... chociaż przypomina mi się rozmowa z Marcinem w Konarzynach, na moje pytanie czy da radę cosik takiego zrobić - padła odpowiedź że można pokombinować z mixerami serw. Tylko że to miksery są zblokowane, można coś tam przypisać nie można tego zapisać.
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Cicada czyli 250mm wałęsacz Ben'a

Post autor: Ben »

Projekt przeszedł modernizację, po konsultacjach i prześledzeniu ofert, zdecydowałem się na zmianę kontrolera lotu. Wybrałem "Matek System F722-SE F7" ... czekam na przesyłkę.

C.D.N.
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Cicada czyli 250mm wałęsacz Ben'a

Post autor: Ben »

Wszystkie graty już dawno leżą w pudełku i czekają na poskładanie do kupy. Wczoraj powalczyłem troszeczkę z samym wgraniem oprogramowania do kontrolera. Zdecydowałem się Betaflight - Configurator, jest całkiem fajny no i jest spolszczony co na pewno ułatwi konfiguracje ;-)
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Cicada czyli 250mm wałęsacz Ben'a

Post autor: Adasko »

Ben pisze:Wszystkie graty już dawno leżą w pudełku i czekają na poskładanie do kupy. Wczoraj powalczyłem troszeczkę z samym wgraniem oprogramowania do kontrolera. Zdecydowałem się Betaflight - Configurator, jest całkiem fajny no i jest spolszczony co na pewno ułatwi konfiguracje ;-)
jak bedziesz nad tym pracowal zrob tutorial krok po kroku
Jacek Gabrysiewicz
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 05 wrz 2021, 11:28
Lokalizacja: Pasłęk

Re: Cicada czyli 250mm wałęsacz Ben'a

Post autor: Jacek Gabrysiewicz »

Witam ! Chyba mnie pamietasz Jacek z Alexa.Robie akurat drona ale na duze silnik 5010 i tez juz mam ten kontroler co ty jak ogarne jak wklejac zdjecia to pokaze Pozdrawiam
https://iv.pl/image/img-20210929-1848391.GIn0W4X
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Cicada czyli 250mm wałęsacz Ben'a

Post autor: Ben »

Jacek Gabrysiewicz pisze:Witam ! Chyba mnie pamietasz Jacek z Alexa
Oczywiście że pamiętam (choć siwy włos na głowie, już nie to zdrowie ...) ale pamięć ciagle dobra :-)

Miło mi Jacek że pierwszy post skierowałeś do mnie, i że właśnie ja mam przyjemność cię powitać na forum ;-)

Co do kopterka - sprawy się troszkę przeciągnęły z powodów nie zależnych odemnie. Niemniej temat nadal aktualny.
Ostatnio zmieniony niedziela 17 paź 2021, 06:51 przez Ben, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Ben
ODPOWIEDZ