RunCam Hybrid

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

RunCam Hybrid

Post autor: zeman0 »

Pojawiła się ciekawa propozycja (2 w 1) ze stajni Runcam-a
https://shop.runcam.com/runcam-hybrid/
Testuje może już ktoś...?
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: RunCam Hybrid

Post autor: Ryszard_I »

Również jestem ciekawy tej kamerki. Ma ona konkurenta w postaci Caddx Tarsier. Którąś z nich łyknę tylko nie wiem którą. W tej chwili w moim Sky Cruise używam dwóch kamer. Jako FPV Foxeer Falkor a jako HD RunCam Split 2. Początkowo planowałem używać RunCam Split jako FPV i HD ale jakość obrazu FPV była kiepska.
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: RunCam Hybrid

Post autor: zeman0 »

Porównanie dwóch kamer:



A tu porównanie Runcam Hybrid z wersją Caddx Tarsier V2

Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: RunCam Hybrid

Post autor: Adriee »

w skrócie:
- Hybrid ma nieco bardziej nasycone kolory nagrań HD + nieco lepiej sobie radzi z takimi nagraniami przy zachodzie Słońca, za to FPV jest typowe dla jednopłytkowców - mocno skompresowane i jakości co najwyżej takiej sobie. Do tego jest jeszcze wyższa od Tarsier, czyli jeszcze trudniejsza do montażu (mowa o obudowie z obiektywami).
- Tarsier ma świetny obraz FPV, natomiast nagrania HD potrzebują dobrego doświetlenia kadru... W pochmurne dni, czy też przy zachodzie Słońca - nagrania HD są nieco za ciemne...
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: RunCam Hybrid

Post autor: Ryszard_I »

Skłaniam się ku Tarsier V2. Zarówno pod względem obrazu FPV jak i HD. W szczególności, że ceną również wygrywa.
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: RunCam Hybrid

Post autor: wiesiek_kr »

No i w wypadku Run Cam'a nie widzę stabilizacji, przynajmniej nie znalazłem. Sam używam Tarsiera który moim zdaniem bardzo fajnie stabilizuje obraz. Jak na razie jedyny minus tej kamery w moim odczuciu to zakłócanie GPS. musiałem oddalić Gps o 35 cm od kamery, bo inaczej wycinało satelity do zera
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: RunCam Hybrid

Post autor: Ryszard_I »

W moim modelu GPS jest oddalony o 70cm od kamery więc problemu nie powinno być. Problemem jest zakup tej kamery w wersji V2 czyli z nowszym softem i obiektywem HD FOV 160 °. Jeżeli chodzi o "wycinanie satelitów" to działo się przy wyłączonym Wi-Fi w kamerze? Czy może Wi-Fi w kamerze jest niewyłączalne?
Kamerę znalazłem na geekbuying.
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: RunCam Hybrid

Post autor: wiesiek_kr »

Wi-fi domyślnie jest wyłączone.
Problem jest jak kamera nagrywa i to nie ważne w jakiej rozdzielczości.
Z tego co czytalem na BG od któregoś października wysyłają juz kamerę w wersji V2
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: RunCam Hybrid

Post autor: marekj »

Wieśku, jak się lata z tak szerokim polem widzenia? 165 stopni to raczej do koptera do latania między krzakami. Zastanawiam się nad tym sprzętem ale te obiektywy mnie na razie wstrzymują.
Pozdrawiam
Marek
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: RunCam Hybrid

Post autor: wiesiek_kr »

No jak dla mnie to kąt jest ok, lubie sobie czasami na skrzydło i ogonek popatrzec :)
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: RunCam Hybrid

Post autor: marekj »

Bardziej mi chodzi o podgląd (obraz HD jest ok). Przy tym kącie i rozdzielczości trudno rozpoznać szczegóły z wysokości np. 200m. Z tego względu preferuję do podglądu FOV 90 stopni (max do 120 stopni).
Pozdrawiam
Marek
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: RunCam Hybrid

Post autor: wiesiek_kr »

Powiem tak: jak dla mnie podgląd fpv jest super. Przerabialem różne kamery fpv, ale tak dobrej ja jeszcze nie miałem :)
Awatar użytkownika
SamsiFPV
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 03 mar 2020, 20:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RunCam Hybrid

Post autor: SamsiFPV »

Kupił ktoś Runcam hybrid?
Bo mam taki zamiar ale nie mam pojęcia jak go podłączyć do FC - ma tylko pady 5V a kamera wymaga 12V. W instrukcji jest napisane żeby nie podłączać bezpośrednio do baterii bo spalę kamerę.
Pomoże ktoś?
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: RunCam Hybrid

Post autor: skazi »

SamsiFPV pisze:Kupił ktoś Runcam hybrid?
Bo mam taki zamiar ale nie mam pojęcia jak go podłączyć do FC - ma tylko pady 5V a kamera wymaga 12V. W instrukcji jest napisane żeby nie podłączać bezpośrednio do baterii bo spalę kamerę.
Pomoże ktoś?
Przecież jest napisane:

Kod: Zaznacz cały

Power Input 	DC 5-20V
Więc skąd stwierdzenie, że kamera wymaga 12V?
Na YT też pełno recenzji tej kamerki, również takich z omówieniem pinów:
Awatar użytkownika
SamsiFPV
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 03 mar 2020, 20:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RunCam Hybrid

Post autor: SamsiFPV »

W instrukcji jest napisane, że pracuje przy 5V i 12V.
Pewien człowiek powiedział mi, że ta kamera wymaga regulatora i że 5V nie wystarczy.
Oglądałem wszystkie recenzje na YT w poszukiwaniu tego, jak ludzie to podłączyli ale znalazłem tylko gdy podłączali pod 5V i rzeczywiście działało, ale dlaczego w takim razie developerzy tej kamery dali napięcie od 5 - 20V a nie tylko 5V? W kolejnej recenzji ktoś powiedział, że na 5V kamera dużo więcej ciągnie, więc poleca podłączyć pod wyższe napięcie.
Pomijam więc fakt, iż można podłączyć ją pod 5V. Chociażby żeby dowiedzieć się czegoś nowego, bo nie wiem w jaki inny sposób to rozwiązać :)
ODPOWIEDZ