Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

aviatores
Posty: 6
Rejestracja: sobota 15 lut 2020, 16:25
Lokalizacja: Południe

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: aviatores »

toniq pisze:OK, w takim razie wstrzymam się z zakupem. Pomyślałem, że może pomóc w ochronie bądź co bądź dość delikatnego elementu. Wcześniej miałem Sparka i lekkie doświadczenie na nim nabyłem ;-)
Czytałem gdzieś wpis że taka osłona pomogła. przy upadku jednemu operatorowi ale czy tak naprawdę coś wtedy da nie wiem.

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka
pawel4090
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 11:44
Lokalizacja: Brzegi

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: pawel4090 »

Witam, wczoraj była aktualizacja Mavica Mini.
Co jest ciekawego, a to proszę.

Dodano ręczną ekspozycję dla filmów (wymaga DJI Fly v1.0.8 lub wyższej).

 Dodano rozdzielczość 2,7 K 24 kl./s i 1080 P 24/48 kl./s (wymaga DJI Fly v1.0.8 lub wyższej).

 Dodano ręczną regulację balansu bieli (wymaga DJI Fly v1.0.8 lub wyższej).

 Poprawiona prędkość pobierania zdjęć i filmów.

 Poprawiona stabilność lotu w niektórych scenariuszach.

 Dodano wsparcie dla dostosowania częstotliwości pracy na Ukrainie.

Zoptymalizowana wydajność zdalnego sterowania.
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: cobra »

Wgrałem ten soft już ze 3 tygodnie temu (pobierając plik .apk).

Nie ręczną ekspozycję (była i jest funkcja exposure lock), a ręczny balans bieli (wybór w Kelvinach). Niestety nadal jest słabo, bo potrafi losowo przewalić w kierunku czerwieni. Ale tu jest postęp!

Nie wspomniałeś jeszcze o jednej zmianie: można określić jak ma się zachować po utracie linku.
Są 3 opcje do wyboru:
- powrót do domu, domyślnie (tak było)
- zawis bez ruchu, aż do rozładowania i upadku
- automatyczne lądowanie w pukcie, w którym urwał się link.

Nie zauważyłem natomiast 24 klatek/s, nie grzebałem tam. No to jest dobre!
________________
Cobra
aviatores
Posty: 6
Rejestracja: sobota 15 lut 2020, 16:25
Lokalizacja: Południe

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: aviatores »

cobra pisze:Wgrałem ten soft już ze 3 tygodnie temu (pobierając plik .apk).

Nie ręczną ekspozycję (była i jest funkcja exposure lock), a ręczny balans bieli (wybór w Kelvinach). Niestety nadal jest słabo, bo potrafi losowo przewalić w kierunku czerwieni. Ale tu jest postęp!

Nie wspomniałeś jeszcze o jednej zmianie: można określić jak ma się zachować po utracie linku.
Są 3 opcje do wyboru:
- powrót do domu, domyślnie (tak było)
- zawis bez ruchu, aż do rozładowania i upadku
- automatyczne lądowanie w pukcie, w którym urwał się link.

Nie zauważyłem natomiast 24 klatek/s, nie grzebałem tam. No to jest dobre!
Mylisz wersję. Ty piszesz o aktualizacji programu FLY on faktycznie ma ok 3 tygodnie a wczoraj był nowy firmware do drona i baterii i on wnosi także manuał do filmów bo balans do zdjęć był już jakiś temu.

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: cobra »

Ok, dzięki za sprostowanie. Kilka dni nie odpalałem Mavika i nie zauważyłem tego.
________________
Cobra
verde
Posty: 12
Rejestracja: sobota 18 lis 2017, 14:06
Lokalizacja: pol

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: verde »

kuczy pisze:Nie bełkot, tylko od razu widać, że kolega z zagranicy, i nie ma nawet polskich znaków na klawiaturze,
dzieki Obrazek


Więc tam ogólnie oblatalem już trochę godzin I wady to takie ze nie jest to urządzenie na typowych amatorów.

Dzisiaj przy wiatrach latając w parku jednak dron prawie stoi na wietrze przy halnym okolo 30 mil na H. Znizalem lot gdzie moglem by w razie gleby czy nagłego ladowania położyć bo na ziemi W trybie sport gdzie prędkość jest kolo 8 m/s z tego co kojarzę ledwo 2 wyciagalem, na wykresie I podgladzie baterie się grzaly nawet chwilami puszczalem gazObrazek by dac ochlonac. Same tzw wiszenie w mjejscu odchyl nawet byl widoczny na podgladzie jak dron walczyl. Po brzybyciu do celu czyli do mnie silniki ... ^ wyly ^ by dron dawal rade lecieć dalej.

Wedlug mnie silniczki maja potencjal nie mówię że typowo sportowy ObrazekObrazek lecz wedlug mnie baterie tutaj sa ograniczeniem 2 cele to jednak przy malo. Porównując do freestajlu czy sport na innych moich zabawkach co maja 4 celowe lub 6 ... zawsze miałem czym się ratować.

Z drugiej strony latając przy zbiornikach wodnych, czy tzw krzakach jestem bardziej bezpieczny z MM niz innymi dronami.

Wedlug mnie MM to dobry dodatkowy sprzet , lub na ludzi co chociaż trochę czymś coś gdzies latali. Jednak brak czujników lotu to nie bajka na drzewie lub murze można zawisnac, a czasem na forach to ludzie mysla ze jak dji to kazdy ich dron to ma..... musi miec . A I na koniec nowe malowanie MM

I ile mozna na 1 bateri przeleciec bez wiekszych problemów [img]//uploads.tapatalk-cdn.com/202005 ... d9c0dd.jpg[/img][img]//uploads.tapatalk-cdn.com/202005 ... 608bc9.jpg[/img]

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: cobra »

Według mnie MM daje radę! Odpukać, nie mam żadnych problemów opisywanych na forach.
Ostatnio dodane funkcje są też znaczące!
Nie porównuję z racerami, bo czymś takim nie latam. U mnie do latania są skrzydlate, a MM głównie do filmowania i foto w fajnych miejscach.
________________
Cobra
Paszczaak
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 08 mar 2020, 18:21
Lokalizacja: LUBIN

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Paszczaak »

Witam. A ja poproszę o przypomnienie gdzie w aplikacji w opcjach ustawiam by zapisywał mi podgląd zdjęć w telefonie.
Na początku tak miałem Ale od jakiegoś czasu i w aplikacji w albumie i w telefonie zapisuje mi tylko video.
Proszę o pomoc.
aviatores
Posty: 6
Rejestracja: sobota 15 lut 2020, 16:25
Lokalizacja: Południe

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: aviatores »

Paszczaak pisze:Witam. A ja poproszę o przypomnienie gdzie w aplikacji w opcjach ustawiam by zapisywał mi podgląd zdjęć w telefonie.
Na początku tak miałem Ale od jakiegoś czasu i w aplikacji w albumie i w telefonie zapisuje mi tylko video.
Proszę o pomoc.
Chyba nie ma takiej opcji tylko wideo.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: cobra »

Skłaniam się do przyznania racji @aviatoresowi.
________________
Cobra
verde
Posty: 12
Rejestracja: sobota 18 lis 2017, 14:06
Lokalizacja: pol

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: verde »

Propo błędów z silnikami w MM. Wystarczy poprawne ułożenie smigiel wedlug zalaczonego obrazka, jak by ktoś zgubił. Dodatkowo wymiana3 uszkodzonego smigla pomaga, ja osobiście wymienilem caly kaplet. Przypominam ze zaleca się przy wymianie używanie nowych srubek dostarczonych wraz z skrzydłami. Wszelkie odinstalowywanie najnowszej aktualizacji I wracacie do p o przedniej wersji wedlug mnie jest bez sensu. Po prostu w najnowszym oprogramowaniu dji postawil na bardziej rygorystyczne wymogi dotyczace smigiel. Nie oszukujmy się duza czesc ludzi dopiero wymienia smigla po wyraznym odlamaniu się kawalka plastiku. Pamietajmy uszkodzone smigla utrudniaja sterowanie urzadzeniem.[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/202005 ... cbe347.jpg[/img]

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Głuś »

cobra pisze:Według mnie MM daje radę! Odpukać, nie mam żadnych problemów opisywanych na forach.
Ostatnio dodane funkcje są też znaczące!
Nie porównuję z racerami, bo czymś takim nie latam. U mnie do latania są skrzydlate, a MM głównie do filmowania i foto w fajnych miejscach.
Ja latam MM i racerami, latałem też dużo prawie wszystkimi Mavikami oprócz "jedynki" i powiem Ci, że radości z latania tymi plastikami od DJI to nie ma żadnej - to jest po prostu latająca kamera i do tego do czego zostało toto stworzone nadaje się świetnie, ale jak ktoś nigdy nie latał w goglach na acro to nie wie co to prawdziwa radocha latania kopterami :mrgreen:

Tak w wracając do tematu - robił ktoś z Was już moda FCC? W zurbanizowanych terenach tym latać to czasami jest tragedia z zasięgiem.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: cobra »

Tu jest coś na ten temat:
https://mavicpilots.com/threads/mavic-m ... -eu.77548/

Ja nie próbowałem.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Głuś »

Już to znalazłem jakiś czasu temu tylko ciekawi mnie czy ktoś z forumowiczów już robił bo sam nie miałem czas, a jak czas się znalazł to pogoda się zepsuła.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: cobra »

Używam do latania Samsunga A40 z Androidem 9, bez problemów. Teraz wyskoczyła mi aktualizacja systemu do wersji 10.
Słyszeliście może o jakichś problemach po podniesieniu systemu do wersji 10?
Na razie wstrzymuję się z tym krokiem, bo nie mam żadnego innego fona 64bity i jakby coś, zostałbym z ręką w nocniku.
________________
Cobra
ODPOWIEDZ