Mały samochód RC

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Mały samochód RC

Post autor: Alina81 »

Ello. Postanowiłam poszerzyć hobby RC o autka. Tylko kwestia jest taka, że chciałabym coś niedużego, niedrogiego, ale z płynną regulacją prędkości i skręcania (lub przynajmniej, żeby to nie było całkiem zero-jedynkowe), co o dziwo, nie jest regułą... Ja wiem, że kiedy mowa o rozmiarach, to trzeba być specyficznym, więc myślałam o czymś maksymalnie w skali 1:24. Mam kilka modeli samochodów w tej właśnie skali i fajnie by było, gdyby któryś jeździł. Jednocześnie nie chcę czegoś większego, bo trochę nie mam już gdzie trzymać moich rzeczy, a poza tym, to ani nie mam zamiaru się ścigać z nikim, ani nie mam zamiaru jeździć tym w plenerze, gdzieś przez jakieś błocka czy coś, to naprawdę nie moje klimaty. Temu autku grozić będzie tylko sierść wkręcona w kółka. Nie mam pojęcia co wybrać, bo choć maks 150 zł mogę na to przeznaczyć, to mam jednak wymagania co do tego sterowania, a samo posiadanie regulowanego kontrolera jeszcze w tej materii o niczym nie świadczy, bo samochód mimo wszystko może reagować na tyle słabo, że będą może dwie prędkości i finał. Myślałam o takim autku:

https://www.youtube.com/watch?v=NOc-WNSy4zY

Ale się nie znam na specyfikacjach technicznych, dlatego pytam tutaj. Nie wiem co jest ważne i na co trzeba zwracać uwagę.


Jeszcze coś takiego mi się podoba, ale może jednak ciut za małe, za to prześliczne. Tylko do tego to już raczej trzeba mieć piękną makietę, bo po prostu na podłodze, zupełnie traci urok.

https://www.youtube.com/watch?v=NOc-WNSy4zY
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mały samochód RC

Post autor: PiotrSz »

Alina81, poszperaj na bg to znajdziesz coś ciekawego, np cos takie jak to https://www.banggood.com/Wltoys-K989-12 ... 80187.html
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mały samochód RC

Post autor: Alina81 »

Hmmm... Nie mam tam konta, płaci się PayPalem, czy jakoś tak? Z korzystania z wielu stron rezygnuję, gdy się okazuje, że płatność kartą. Ja mam jakąś dziwną, żadna strona nie chce brać z niej kasy, albo raczej mój bank nie chce wysyłać. A Autko ładne. Sama nie wiem czy chcę coś onroad czy offroad, ma być ładne. Zastanawiam się tylko, czy jeśli mam zamiar jeździć po podłodze w domu, ewentualnie po kostce brukowej/asfalcie przed domem, to czy nie lepiej coś z wyższym podwoziem, żeby tak łatwo podwozia nie uszkodzić, ani nie zabrudzić psią i kocią sierścią. No i zdecydowanie coś co wygląda jak samochód, a nie jeżdżące UFO :P

Miałam nadzieję na kilka fajnych autek do wyboru, bo sama nie będę potrafiła określić czy dane autko jest OK, czy też syf totalnie nie wart swojej kaski.

EDIT:


To autko z linka mi się podoba, tylko nigdzie nie mogę znaleźć informacji o proporcjonalności (lub jej braku), w sterowaniu. Jeśli do 150-200 zł nie ma nic z proporcjonalnością, to wezmę tego:

https://www.banggood.com/Crazon-173201- ... rehouse=CN

Jak zabawka to zabawka. Na model pełną gębą mnie niezbyt stać.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mały samochód RC

Post autor: PiotrSz »

Alina81, Banggood przyjmuje nawet szybkie płatności przez PayU zdaje się...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mały samochód RC

Post autor: pawelsky »

PiotrSz pisze:PayU zdaje się...
Dotpay :)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mały samochód RC

Post autor: PiotrSz »

pawelsky, masz rację :-) PayU na aliexpress ;-)
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mały samochód RC

Post autor: Alina81 »

A co myślicie o tym maluszku z linka, który podałam?

https://www.banggood.com/Crazon-173201- ... rehouse=CN

Bo się waham między tym, a tym którego PiotrSz linkował:

https://www.banggood.com/Wltoys-K989-12 ... 80187.html

Oba są ładne, i tak naprawdę to zadecydowałoby sterowanie. Jeżeli ten droższy miałby regulowalną prędkość i skręcanie, to biorę tego, jeżeli też nie, to tego maluszka do zabawy i tyle. Prawdę mówiąc, bez tego precyzyjnego sterowania, to równie dobrze mogę kupić autko z puszki za 20 zł.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mały samochód RC

Post autor: pawelsky »

PiotrSz pisze:PayU na aliexpress ;-)
PayU oraz Przelewy24, pelen przeglad ;-)
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mały samochód RC

Post autor: Alina81 »

To skoro już ustaliliśmy metody płatności, to... która bryka fajniejsza? :P Ja chcę samochodzik


EDYCJA


https://www.youtube.com/watch?v=Yx9XirFMLVo

Decyzja znaczy się zapadła. Dzięki za info o tym modelu. Szkoda, ze są tak słabo opisane w specyfikacjach i trzeba szukać recenzji, by się dowiadywać podstawowych rzeczy. To jednak znaczy, że raczej nie w tym miesiącu kupię furkę... :( Ale może w przyszłym :)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mały samochód RC

Post autor: PiotrSz »

Alina81, obie bryki fajne ale mi się bardziej podoba ten zmojego linka ;-) ale to wybór subiektywny ;-)
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mały samochód RC

Post autor: Alina81 »

W sumie to najważniejsze na czym mi zależy to płynne sterowanie prędkością i skręcaniem. Ten z mojego linka ma dwie prędkości jazdy, a skręcanie to 0 lub 100% (I też nie wiem tego ze specyfikacji produktu, tylko z youtubowej recenzji), tak więc typowa bolączka tanich samochodzików. Dlatego wybór ostateczny padł na tego z Twojego linka, bo on to sterowanie ma. Do tego podoba mi się jego budowa i to, że w zasadzie można, choć nie trzeba, coś tam przy nim podłubać. Już wiem, że z czasem chcę mu kupić inne kółka. Może niekoniecznie do driftu, bardziej by mi zależało może na ciut większych, o ile nie trzeba by było obcinać nadwozia. Trochę mnie martwi to niskie podwozie, to może czasem przeszkadzać. Do tego samo nadwozie też bym z czasem chciała jakieś inne, ludzie kombinują, z tymi nadwoziami, ja bym chciała może mniej coś z gatunku Rally, a bardziej jakąś sportową furę, Lamborgini lub Porsche, najlepiej niebieskie :) Bo ja kocham niebieski.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mały samochód RC

Post autor: PiotrSz »

Alina81, możesz poszukać coś z palety Rastara, robią bardzo ładne modele ale niestey mają one sterowanie zero jedynkowe.
Możesz pobawić się w prawdziwego modelarza i wsadzić do Rastara micro serwo na skręt a do napędu silnik z prawdziwym esc i odbiornik do normalnej aparatury. Kiedyś znajomy coś takiego przerabiał z powodzeniam.
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mały samochód RC

Post autor: Alina81 »

Nadwozia też można różne dopasowywać, na yt jest pełno tego, nawet było chyba jedno Lamborgini.


EDIT:


Zakupy poczynione, padło na WLToys K989. Teraz czekanie na dostawę. Nie wiem czy jest sens trzymania tego tematu, bo recenzji i informacji o tym modelu jest zatrzęsienie na internecie. Najwyżej jakbym go chciała trochę zmodować, to zrobię odpowiedni temat. Znalazłam go taniej na Alliexpress. Za to na Bangood jest chyba wiecej części zamiennych do zabawek RC. Co mnie ciekawi to to, jak wypadają technicznie inne modele z opakowania od K989, czy też mają proporcjonalne sterowanie.... Tamto opakowanie jest takie uniwersalne, dla samochodzików w tej skali. Na pewno będę chciała z czasem pomyśleć o nowej budzie i kółkach, tylko nie wiem czy to wypali. Musiałabym się w końcu nauczyć serwisowania zabawek RC :)

EDIT 2:

Samochodzik dotarł bardzo szybko, obstawiam jakieś dwa tygodnie, ale muszę spojrzeć w daty na koncie Alliexpress. Działa i wszystko z nim OK, jeździ dla mnie super. Tylko już zdążyłam zgubić spinkę do karoserii. Wyszłam z nim na asfalt i mi się przekoziołkował raz konkretnie, myślę, że to wtedy. Ale czegoś tak małego raczej nie znajdę, w każdym razie akurat takiej części stracić/zepsuć, to się nie spodziewałam....

I ładowarka jest do niczego, w sensie nie ma żadnego informowania o naładowaniu baterii, trzeba ładować "na oko" to trochę drażni.

Pewnie i tak do tego tematu nikt nie zagląda, ale co mi tam. Taki problem z edytowaniem wiadomości, że nigdzie się to nie odhacza, więc nikt nie wie, że warto wchodzić do takiego tematu.
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mały samochód RC

Post autor: Alina81 »

Sorry za odświeżanie starego tematu, ale mam tylko jedno, malutkie pytanko. Samochodzik jest super, nie narzekam na niego, narzekam na... spinki do karoserii.... Jak je dam prawidłowo, czyli tak na to środkowe zgięcie, to gubią się na potęgę, a jak wepchnę je do końca, to potem bez mini kombinerek nie zdejmę tego wcale. No i ryzykuję uszkodzeniem całego zaczepu, bo trzeba tu użyć siły. Macie może na te zaczepy jakiś patent?
Awatar użytkownika
Avatar
Posty: 127
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 19:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mały samochód RC

Post autor: Avatar »

Załóż cienką trytytkę i nie obcinaj do końca. Zostaw kawałek, za który będziesz mógł pociągnąć. Kiedyś udało mi się gdzieś dostać takie długie spinki, które przechodziły przez oba słupki. Ale to było lata temu, nie pytaj gdzie kupiłem.
Aparatura: Taranis 9XD + pulpit
Modele: MPX Easy Glider 4; dronik 5" na ramie KHXC5 GEPRC
ODPOWIEDZ