Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: pawelsky »

archibaldi7 pisze:Część pewnie jest zniechęcona przeróbką swoich quadów, do każdego trzeba wpakować airunit za $150.
Ich akurat stac, a przerobki swoich latadel robia non stop.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Marcin »

Macie pomysł, czy dałoby się jakoś wypożyczyć ten system do testów? Wydać ponad 3 tyś na gogle i moduł a potem się rozczarować jakoś mnie nie przekonuje. Niby przez internet można zwrócić do 14 dni ale jak to wygląda jeżeli air unit będzie musiał być lutowany do FC.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: pawelsky »

Marcin pisze:Macie pomysł, czy dałoby się jakoś wypożyczyć ten system do testów?
Umowic sie na latanie z kims z forum kto ma?
Marcin pisze:Niby przez internet można zwrócić do 14 dni ale jak to wygląda jeżeli air unit będzie musiał być lutowany do FC.
Hehe, a jak Kuzniar oddawal uzywany sprzet w Wallmarcie to mowili ze cebula ;-)
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Marcin »

Umówić się można, pytanie, kto będzie chętny dać mi do ręki swojego koptera i pozwoli polecieć. Poza tym raczej wiadomo, że inaczej lata się swoim a inaczej na 'jeździe próbnej'

Co do cebuli - ja tak w Xkom laptopa kupowałem - kupiłem 3, dwa oddałem po tygodniu testowania i używania, zostawiłem sobie ten, który mi najbardziej spasował.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: pawelsky »

Marcin pisze:Co do cebuli - ja tak w Xkom laptopa kupowałem - kupiłem 3, dwa oddałem po tygodniu testowania i używania, zostawiłem sobie ten, który mi najbardziej spasował.
No to teraz zadaj sobie pytanie - czy chcialbys kupic zestaw ktory byl wcesniej uzywany, lutowany i latany przez kogos innego? :-)
archibaldi7
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 14 cze 2020, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: archibaldi7 »

pawelsky pisze:Ich akurat stac
Część uznanych freestylowców owszem nie zaprząta sobie tym głowy. Można też zauważyć, że jak ktoś sobie tym zaprząta głowę to łatwiej mu zasilić szeregi "hejterów". Coś jak iphonami vs inne smartfony.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Verid »

archibaldi7 pisze: jak ktoś sobie tym zaprząta głowę to łatwiej mu zasilić szeregi "hejterów".
W trosce o jakąkolwiek merytoryczność dalszej dyskusji sugeruję odpuścić sobie posługiwanie się idiotycznymi łatkami fejsbuczanego pochodzenia.
System albo spełnia czyjeś kryteria albo nie, i jak najbardziej, cena jest jednym z tych kryteriów. Dla kogoś, to, co system oferuje, będzie warte sumy którą trzeba wyłożyć, dla kogoś innego - niekoniecznie. Jeżeli masz ochotę tym drugim przypisywać pejoratywne określenia to nie tutaj.
Ten wredny...
archibaldi7
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 14 cze 2020, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: archibaldi7 »

Chodzi ci o użyte wyraz "hejterów"? Przepraszam bardzo, nie wiedziałem że to może komuś przeszkadzać. Ok, niech będzie "krytyków". I stwierdzam tylko fakt, jeśli widać emocjonalną krytykę to czasem może mieć inne podłoże.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Verid »

Nie chodzi o to jak to ujmiesz tylko do czego się odnosisz. Jeżeli ktoś stwierdza że system jest za drogi to przypisywanie mu łatki hejtera, krytyka czy w jakiekolwiek inne słowotwórstwo masz ochotę się bawić, sugerującej z automatu brak argumentu przemawiającego za taką krytyką nie ma nic wspólnego ze stwierdzaniem faktu tylko jest wielokrotnie powielanym kretynizmem wedle zasady kto nie za ten hejter, fanboj, krytyk (niepotrzebne skreślić potrzebne dostawić).
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Marcin »

pawelsky pisze:
Marcin pisze:Co do cebuli - ja tak w Xkom laptopa kupowałem - kupiłem 3, dwa oddałem po tygodniu testowania i używania, zostawiłem sobie ten, który mi najbardziej spasował.
No to teraz zadaj sobie pytanie - czy chcialbys kupic zestaw ktory byl wcesniej uzywany, lutowany i latany przez kogos innego? :-)
Jeżeli sprzęt byłby pełnosprawny, objęty normalną gwarancją producenta itp to jak najbardziej. Tak to się skończyło z laptopem z xkom - ewidentnie był 'używany', ale mam go, używam, gwarancja normalna, wszystko działa, więc nie mam powodów do narzekania.

Druga opcja to obniżenie ceny za używany sprzęt. Też rozważałbym wtedy kupno.

DJI Ars mają opcję przetestowania gogli w ich salonie - to niewiele, ale zawsze coś.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: pawelsky »

Marcin pisze:Druga opcja to obniżenie ceny za używany sprzęt. Też rozważałbym wtedy kupno.
To teraz sie postaw w roli sprzedawcy - traci zysk bo ktos wzial sprzet tylko zeby sobie potestowac...
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Marcin »

No to już jest kalkulacja sprzedawcy.
Masz samochody testowe, które potem można kupić w niższych cenach, ale to słaby przykład, bo zupełnie inna skala.
Masz motocykle testowe, też można je taniej dostać - tu już może być bliżej, bo rynek mniejszy.

Pewnie testowy sprzęt w przypadku jakiegoś mniejszego producenta nie wchodziłby w grę, bo koszta faktycznie byłyby niewspółmierne do zysków, ale mówimy to o DJI, diabelnie wielkiej firmie, z ogromnym udziałem w zyskach, więc myślę, że w ich przypadku byłoby to do zrobienia.
Zresztą niedawno robili wyprzedaż na 'Father's day', a na Bangood ludzie mieli okazję zamówić sprzęt jakieś 40% taniej, więc jak widać, margines mają.
Kwestia kalkulacji i decyzji typowo księgowych. Zwłaszcza, że DJI wszędzie trzymają podobną cenę, obojętnie jaki sklep w PL sprzedaje - rzadko widuje się obniżki i promocje - czyżby cena narzucona z góry? Nie wiem, ale tak to dla mnie wygląda.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: pawelsky »

Marcin pisze:Masz samochody testowe, które potem można kupić w niższych cenach, ale to słaby przykład, bo zupełnie inna skala.
Co innego egzemplarz testowy (zawsze ten sam) co innego branie swiezej sztuki i robienie z niej uzywki. I tak kolejnej i kolejnej (bo przeciez ludzie niechetnie beda kupowac bez folijki i w niezaplombowanym opakowaniu).

Dlatego mysle ze fajniej by bylo spotkac sie z kims z forum i polatac, albo przetestowac w salonie, niz kupowac tylko po to zeby pomacac i oddac.
Marcin pisze:Zwłaszcza, że DJI wszędzie trzymają podobną cenę, obojętnie jaki sklep w PL sprzedaje - rzadko widuje się obniżki i promocje - czyżby cena narzucona z góry?
Cena w sklepie to cena od DJI + marza sklepu (plus oczywiscie podatki). Jesli polski sklep mialby obnizyc cene musialby zejsc ze swojej marzy wiec niespecjalnie ma tu pole do manewru.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Marcin »

pawelsky pisze:
Dlatego mysle ze fajniej by bylo spotkac sie z kims z forum i polatac, albo przetestowac w salonie, niz kupowac tylko po to zeby pomacac i oddac.
Jak znam siebie to pewnie i tak bym nie odesłał tylko zostawił :)

Zaczne od przymiarki samych gogli w sklepie, to mi juz duzo powie na temat tego, czy moja glowa to wytrzyma.

Mam Aomway V1S i są dość lekkie (niecale 200g). Kumpel dał przymierzyć EV200 i myślałem, że mi nos odpadnie.
jarnet86
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 19 sty 2016, 21:02
Lokalizacja: Malbork

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: jarnet86 »

Używam DJI FPV od początku roku, wcześniej miałem przez 3 lata Fat Shark Dominator HD1. Latam Głównie na 6" stylem "racingowo-freesylowym". Podzielę się więc z wami moją opinią może się komuś przyda.

Zacznę od wad by zakończyć post pozytywnie bo sumarycznie jestem zadowolony z zakupu.
- najpoważniejszą wadą jest to, że system potrafi (rzadko i raczej w specyficznych, przeważnie tych samych warunkach) utracić połączenie i raczej nigdy nie kończy się to inaczej niż crashem, bo potrzeba kilku sekund na przywrócenie połączenia. Mi zdarzało się to przy słabym sygnale (stałem w budynku) podczas szybkiego przelotu (~150 km/h) podczas którego najpierw przybliżam się, a potem oddalam od miejsca w którym stoję. Przy bardzo dobrym sygnale raczej się to nie zdarza.
- kolejnym minusem jest zmieniający się w zależności od poziomu sygnału, czas opóźnienia obrazu. Przez co pilotowanie na krawędzi własnych umiejętności jest dość utrudnione. Choć sam poziom opóźnień jest jak najbardziej akceptowalny.

Do mniej znaczących wad zaliczam:
- wymagany jest BEC o mocy co najmniej 2A gdy latamy na lipo powyżej 4s. Dotyczy to tylko air unit gdyż Caddx Vista wspiera 6s
- rozmiar gogli w porównaniu do topowych od Fat Shark. Oraz to, że nie przylegają idealnie do twarzy przez co w bardzo jasnych warunkach w soczewkach odbija się otoczenie, co potrafi dekoncentrować.
- brak pełnego wsparcia dla OSD przez co nie da się wyświetlać wszystkich dostępnych opcji (z każdą aktualizacją jest coraz lepiej, ale do ideału jeszcze daleko) Do tego wraz z filmem zgrywają się tylko te najbardziej podstawowe, nieliczne z możliwych do wyświetlenia.

Natomiast jako zalety uważam:
- oczywiście największa to jakość obrazu. Spokojnie można ją porównać do filmu nagranego topową kamerą GoPro, przeskalowanego do 720p.
- nagrywanie obrazu w 1080p 60FPS
- łatwa możliwość zwiększenia mocy nadajnika, nawet do 1200mW. Bo to, że prosto z pudełka działa jedynie w 25mW to wada naszych przepisów nie samego urządzenia.
- możliwość wyposażenia okularów w odbiornik sygnału analogowego.
- używając aparaturę z zestawu, budowa drona może być bardzo kompaktowa.

Posiadam też drona z 8" śmigłami zbudowanego pod long range i tu też DJI FPV spisuje się świetnie. Przy mocy nadajnika 1200mW na fabrycznych antenach, zasięg to spokojnie 3-4 km przy zachowaniu dobrego poziomu sygnału oraz jakości obrazu.

Oczywiście digital FPV nie jest, dla każdego, ale z pewnością dla większości. Biorąc pod uwagę, że cena DJI jest porównywalna z topowym zestawem analogowym.
Obecnie technologia analogowa jest dla osób z ograniczonym budżetem, latających nano-copterami lub na odległości powyżej 5-6km. Ścigających się i hardcorowców nie godzących się się na kompromisy dla lepszej jakości obrazu. Reszta nie powinna być zawiedziona DJI FPV System.
ODPOWIEDZ