Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Marcin »

A mogli zrobić dwie anteny i byłoby wiadomo, jak jest z Diversity.
Dzięki. Wygląda na to, że najlepiej mieć 4 anteny tego samego typu. Z filmów na YT gdzie dużo osób różnie testuje też do końca jasno nie wynika co gdzie najlepiej umieścić, ale pojawia się trend, ze patche podpięte do dolnych gniazd lepiej działają niż do górnych.
Pisałem z kimś z Rosji, który wyciąga z tych gogli maksymalny zasięg 12.6km około (potem zrywa mimo, że bitrate jeszcze daje radę, to samo, co było wcześniej w okolicach 6km przy trybie 25Mbps) i on twierdzi, że lata na 4 patchach z Prodrone właśnie.
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: janjazda »

Marcin pisze:A mogli zrobić dwie anteny i byłoby wiadomo, jak jest z Diversity.
Dzięki. Wygląda na to, że najlepiej mieć 4 anteny tego samego typu. Z filmów na YT gdzie dużo osób różnie testuje też do końca jasno nie wynika co gdzie najlepiej umieścić, ale pojawia się trend, ze patche podpięte do dolnych gniazd lepiej działają niż do górnych.
Pisałem z kimś z Rosji, który wyciąga z tych gogli maksymalny zasięg 12.6km około (potem zrywa mimo, że bitrate jeszcze daje radę, to samo, co było wcześniej w okolicach 6km przy trybie 25Mbps) i on twierdzi, że lata na 4 patchach z Prodrone właśnie.
Mi udało się zrobić 10km, na dole miałem wkręcone 2x TFP.

Dwa patche na dole znacząco poprawiają zasięg.

Mam też 2x crosshair od prodrone, ale jeszcze ich nie przetestowałem.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Marcin »

No do mnie idą z Prodrone 2 zestawy - 8 anten w sumie :D
4 patche i 4 pagody i teraz po tym, jak Paweł wrzucił informację, zastanawiam się, czy jednak lepiej będzie 4 te same anteny czy robić mix pagody na górę i patche na dole.
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: janjazda »

To trzeba będzie potestować.
Oprócz konfiguracji góra - dół, jest też możliwość lewa - prawa, np: 2 patche na lewej stronie.

RCShim na YT ma fajne testy różnych konfiguracji anten.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Marcin »

Kwestia jak z pogodą będzie...

Ale do cloudsurfingu nawet stockowy zestaw daje radę. Na 1000mW.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: lesz »

Marcin pisze:No do mnie idą z Prodrone 2 zestawy - 8 anten w sumie :D
4 patche i 4 pagody i teraz po tym, jak Paweł wrzucił informację, zastanawiam się, czy jednak lepiej będzie 4 te same anteny czy robić mix pagody na górę i patche na dole.
najlepsze efekty na zasieg z tego co widzialem to mix, 2xpatch + 2xpagoda
na razie stock wystarcza, ale lekko przyszlosciowo to mam dylemat:
- Lumenier Axii HD
- iFlight Crystal HD
ladnie przylegaja do korpusu gogli, szczegolnie iflight bo zamienia frontplate od gogli :) cenowo nie jest tanio, ale tez nie tragicznie, ok 50$ idzie wyrwac za caly zestaw
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Marcin »

Jak nie masz ciśnienia to zaczekaj - nasz Prodrone też będzie robił coś na wzór iFlight Crystal HD to może warto wesprzeć krajowy przemysł.
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: janjazda »

Też zacząłem się ostatnio zastanawiać na Iflight Crystal. To jest bardzo fajne rozwiązanie. Ale na tę chwilę jeszcze mało testów jest.

Zasadniczo przykręcanie i odkręcanie na czas transportu tych standardowych patchy jest średnio wygodne.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Marcin »

Jak już dostanę to potestuję. Może się okazać, że pagody dadzą mi już wystarczająco zasięgu, żeby się po okolicy powozić i patche nie będą potrzebne. Wszystko w swoim czasie - może w piątek, jak pogoda pozwoli.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: lesz »

Marcin pisze:Jak już dostanę to potestuję. Może się okazać, że pagody dadzą mi już wystarczająco zasięgu, żeby się po okolicy powozić i patche nie będą potrzebne. Wszystko w swoim czasie - może w piątek, jak pogoda pozwoli.
A na jakiej mocy latasz? I o jakim zasiegu mowa?
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Marcin »

W skrzydelku 2m mam 1W, w kopterze 7 calowym tez, w 5calowce mam 700mW (teraz 25, jak pagody testowalem). Fajnie by bylo jakby na samych pagodach wyciagnac jakies 2-3km od bazy. Na analogu majac mix pagody i patcha 10dbi wyciagam 3.5km (dalej nie bylo warunkow) a na standardowych antenach DJI i mocy 1W latalem po chmurach jakies 2km od siebie.

A znow innym razem odlecialem kopterem na 300m od siebie i mi link zerwalo :D
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: lesz »

ladnie :D czekam na troche wolnego czasu, bo obecnie wiekszosc floty na DJI uziemiona usterkami :) w sumie z 3 zestawow 1 jest "latajacy" ;)
i to tak srednio, bo mial byc pancerny cinewhoop, no i taki wyszedl, ale lata tez jak czolg ;) wiec frajda srednia, male 3 zmeczone zmora padajacych ESC 4w1 ;) nowe zamowione ale kiedy dojda... :(
i tak wyszlo, ze w sumie musialem przeprosic analogi :D

a poza narzekaniami ;) co sadzicie o nowym gotowcu o DJI? ciekawi mnie co tez zmienili w goglach, bo ponoc V1 juz nie produkuja - no a V2 wyglada blizniaczo, czyli w elektronice cos kombinuja... moze slynne video out (usb-c/hdmi) bez 600$ inwerstycji ;)
moze tez maly tuning transmisji danych, by zmniejszyc laga, albo przynajmniej opoznienia na 1 poziomie ustawic, a nie dynamiczne
Załączniki
dji.jpg
dji.jpg (93.7 KiB) Przejrzano 3167 razy
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Marcin »

O nowosci DJI pewnie bedzie glosno jak sie realnie pojawi w rękach recenzentow (tzn fanboye oplacani przez DJI wiadomo jak opisza) - ja na moje gogle bardzo nie narzekam, kilka rzeczy bym poprawil, ale to bardziej pod katem softu niz hardware.
Pytanie, czy DJI promujac swoj system fpv bedzie sie dalej chcialo bawic w update pod iNav czy Betaflight czy oleje temat, bo pewnie jakies OSD w tym dziwadle bedzie.
Chyba, ze ktos rozgryzie OSD dziwadla i zrobi mod iNava, zeby z tym dzialal.
Ja na razie podpialem AV IN do gogli i mam analoga z wiekszym FOV niz mialem, tyle, ze musze wozic ze soba 2 pary gogli i dodatkową głowę. Jednak analogi sobie zostawie, bo maja w niektorych kwestiach przewage nad cyfrą.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: lesz »

male droniki 1/2s do wnetrz nie maja alternatywy na razie, analog zostaje :D jeszcze jest sentyment do starej floty :)
i kosztowo zupelnie inna bajka niz DJI :D
ale trzeba przyznac - jest coraz lepiej, w sumie idzie juz cos na 2/3/4S fajnego z oskalpowana vista zrobic

ja chyba sie skusze na ten nowy padowy kontroler DJI, bo obecne radio w typie phantoma mi kompletnie nie lezy w rekach :D a kusi pozbycie sie zwyklego RX :P
mogliby dac cos w stylu cyfrowy vtx 25-200mW, ważący powiedzmy 1/2 tego co obecna oskalpowana vista i jakas lepsza kamere niz nebule :) marzenia :P

@Marcin daj znac jak w koncu zaczniesz projekt GS z trackingiem :D
mi analog na DJI po AV nie podszedl (przez ten RX port/case przykrecany z boku gogli), mam wrazenie ze gorzej to wyglada niz w fatsharkach i deko wieksze opoznienie
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Marcin »

Tej GS z trackingiem to będzie długi temat, bo jestem w tym totalnie zielony i raczej bez pomocy kogoś z zewnątrz się nie obejdzie. Trzeba wyciągnąć mavlink z mojej aparatury, więc albo kupić pełny moduł crossfire z bluetooth (drogo) albo uda się hack i zamocowanie modułu BT od Horusa do mojego Jumpera T16. Jak dostanę telemetrię na telefon to już będzie sukces. Potem jakoś to spiąć będzie trzeba do trackera i tu już zaczną się schody.
Alternatywą jest https://www.readymaderc.com/products/de ... hp-antenna w wersji rhcp a nawet dwie sztuki obok siebie lekko rozsunięte w poziomie i w trochę bardziej w pionie i podpięcie tego pod diversity. Odpada tracker.
ODPOWIEDZ