MATEK FC F405-WING

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: MATEK FC F405-WING

Post autor: marekj »

Chyba nie z tej strony eleresa połączasz. Powinno wychodzić z eleresa GND 5V PPM. Kolega Kowal pokazał wcześniej rysunek z instrukcji Mateka jak podłączyć odbiornik po sbus. RSSI możesz wrzucić sobie w dowolny kanał sbus i wtedy masz tylko 3 przewody.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: MATEK FC F405-WING

Post autor: janjazda »

Tak jak kolega wyżej napisał. Powinno być wyjście PPM na eleresie podłączone. Tylko że SBUS nie będzie działał od strzała. Musisz w Inav w cli zmienić sbus interval na 7000.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: MATEK FC F405-WING

Post autor: marekj »

Musisz w Inav w cli zmienić sbus interval na 7000
Ja tam na INAV się nie znam ale moje 3 eleresy działają poprawnie bez tej zmiany.
Pozdrawiam
Marek
kola-83
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 21 mar 2011, 18:02
Lokalizacja: Ursynów City

Re: MATEK FC F405-WING

Post autor: kola-83 »

Wiem że trochę po czasie, ale dziękuję za pomoc. Eleres zatrybił. Było tak jak kolega Marekj napisał - źle podłączyłem eleresa mini.
marekj pisze:Chyba nie z tej strony eleresa połączasz. Powinno wychodzić z eleresa GND 5V PPM. Kolega Kowal pokazał wcześniej rysunek z instrukcji Mateka jak podłączyć odbiornik po sbus. RSSI możesz wrzucić sobie w dowolny kanał sbus i wtedy masz tylko 3 przewody.
Ale nie może być różowo :)
Przysiadłem z powrotem do tematu to nie chce mi kręcić silnikiem.
W zakładce Setup w tabelce wszystkie pkt. z check listy mam odhaczone na zielono (jeśli GPS złapie fixa)
Jak spojrzę w zakładce receiver - suwak Throttle - działa
W zakładce Motors - jak zaznaczę Motor Test Mode Notice i przesunę suwak Master w tym momencie silnik zaczyna się kręcić z przerwami (4 razy).

Kombinowałem z odpiętym GPS też nie pomogło.
Może ktoś ma pomysł gdzie popełniam błąd.

Przy okazji
Drugie pytanie - dotyczące Vtx. Mam Fox-800. Jak powinno być poprawnie ustwione w Inav w zakładce Configuration. Boscam na pewno nie. Pozostaje Fatshark lub Raceband. Ale potem pozostaje do wyboru Channel i power level. Fox ma kanały czy ic kolejność jest w jakikolwiek sposób powiązana z numeracją w Inav?

Piotr
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: MATEK FC F405-WING

Post autor: darek_op »

U mnie F411 zawitał dość dawno, próbowałem go konfigurować i jakoś mi kompletnie nie szło :twisted: .

Teraz za drugim podejściem jest juz lepiej bo prawie wszystko działa, no ale jak wiadomo prawie robi dużą różnice :lol:

Mam kilka problemów., oto klika z nich
Płytka jest skalibrowana poprawnie, ale serwa w stanie spoczynku nie są na zero tylko wychylone tak jak do skrętu i to mniej więcej w 1/3 całego ich ruchu.
Drugi problem to po przełaczeniu w tryb ANGLE (jak rozumiem jest to tryb stabilizacji) wychylenia serw przy poruszaniu modelu są bardzo minimalne, można by rzec , że prawie niewidoczne. Oczywiście także nie startują od zera tylko w takiej pozycji w jakiej uznały za zerowe, czyli jak wyżej
Do czego służy tryb HORIZON ?
kola-83
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 21 mar 2011, 18:02
Lokalizacja: Ursynów City

Re: MATEK FC F405-WING

Post autor: kola-83 »

Musze odgrzać mojego kotleta.
Nadal mam problem z silnikiem – nie chce kręcić. Pierwszy silnik musiał być wadliwy.
Gdy poruszam suwakiem silnika (po zmianie na nowy) w aplikacji INav (zakładka MOTOR) silnik pięknie kręci, ale na ruchy manetki w aparaturze nie reaguję.
W zakładce RECEIVER - suwak Throttle – działa
ARM jest ustawione.
Nie mam pomysłu gdzie popełniam błąd/ czy czegoś nie zaznaczyłem, a może są jeszcze jakieś warunki aby silnik zakręcił.
Ma ktoś pomysł co z tym fantem zrobić?

P.
ODPOWIEDZ