Volantex Phoenix 2400 czy ASW-28 V2 2540

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Volantex Phoenix 2400 czy ASW-28 V2 2540

Post autor: MorF »

Czesc,

ostatnio naogladalem sie na "jutubach" troche filmow z moto-szybowcow - po lataniu malymi skrzydelkami i konstrukcjami typu SS1400/Ranger g2 1200
pomyslalem ze moze fajnie byloby miec cos wiekszego na dluzsze loty fpv z 1.2GHz i eLeReSem.

Wpadl mi w oko dosc dobrej cenie na BG ASW-28 V2 ale trudno o porownanie do podobnego Phoenixa modeli, sa pojedyncze opinie.
Raczej wiekszosc wychwala Phoenixa, ktory wychodzi w sumie nieco drozej.

Bede wdzieczny za pomoc w wyborze lub odwiedzenie mnie od zamiaru zakupu (tu wdzieczna bedzie Malzonka) :mrgreen:

PS. A moze jakos rangera przerobic na dluzsze skrzydla :)
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Volantex Phoenix 2400 czy ASW-28 V2 2540

Post autor: Baqsthc »

Zależy co chcesz tam wsadzić. Mam Phoenixa v1. Miejsca w Kadłubie jest naprawdę niewiele. Może jakby wywalić serwa na ogon to jakieś małe FC by weszło. A skoro dalsze loty to dlaczego akurat elektroszybowiec?
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volantex Phoenix 2400 czy ASW-28 V2 2540

Post autor: MorF »

hmmm
KFC z inavem nie wejdzie?

Jakos tak urzeka mnie ten spokoj latania (chyba ze pozorny), cos innego fajnego zaproponujesz?
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Volantex Phoenix 2400 czy ASW-28 V2 2540

Post autor: Baqsthc »

KFC kiedyś przykładałem, nie da rady. Chyba że w miejscu na pakiet, ale wtedy nie wyważysz. Ten asw ma sporo więcej miejsca, ale gdzieś czytałem/widziałem że jego właściwości szybowcowe są średnie. Spokój jest pozorny, szybowce to zapitalaki, ino ładnie się nimi do lądowania podchodzi. Jak szybowiec to szukał bym czegoś innego. Jeśli nie koniecznie szybowiec to może popularny mini talon? Mimo małej rozpiętości nadaje się do long range. Jeśli rzeczywiście chcesz coś większego to może nieśmiertelny skywalker? Albo My Twin Dream lub jego następcy?
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volantex Phoenix 2400 czy ASW-28 V2 2540

Post autor: MorF »

Dzieki za odpowiedz!
Tak wlasnie tez "miedzy slowami" z roznych recenzji tego modelu ASW28 wynika, co prawda tutaj na BG jest wersja "v2" ale nie do konca wiadomo czym sie roznia i czy poprawili cos w areodynamice (co watpie).
Jedno trzeba przyznac ze optycznie wyglada super :)

Nie chcialbym pchac sie w cos dwu silnikowego z prostej przyczyny, obawiam sie ze polegne, chcialbym tez zeby to bylo mozliwie latwe/szybkie do wsadzenia do kombiaka (tak wiem ze chce wszystko na raz).
Po glowie chodzi mi rowniez Volantex Ranger 2400
Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Re: Volantex Phoenix 2400 czy ASW-28 V2 2540

Post autor: ookon »

Ja dawałem w Phoenixe serwa na ogon, ale można trochę pokombinować i je zostawić.
Zdjęcie półki zapożyczone.. ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volantex Phoenix 2400 czy ASW-28 V2 2540

Post autor: MorF »

Dzieki za zdjecia, faktycznie ciasno. Wyglada ze musze przemyslec jeszcze sprawe :)
KrisM
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 11 lut 2020, 12:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: Volantex Phoenix 2400 czy ASW-28 V2 2540

Post autor: KrisM »

Witam panowie
Temat troche odgrzewany , rozwazam zakup ASW28 lub Phoenix 2400 do lotow long range.
Moim glowne kryteria to:
* mozliwosc zapakowania wiecej sprzetu , czyli przede wszystkim bateria , no i + FC oraz sprzet do FPV
* latwiejszy dostep jezeli trzeba cos zamontowac wymontowac podlaczyc rozlaczyc ( nie chce sie czuc jak ginekolog)

Jaki byscie polecili pod tym wzgledem?
ODPOWIEDZ