Wymiana (Upgrade) silników i ESC w hexie F550 hexacopter

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Kwiateq
Posty: 5
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 17:51
Lokalizacja: Bolków, Polska

Wymiana (Upgrade) silników i ESC w hexie F550 hexacopter

Post autor: Kwiateq »

_______Witam________
Posiadam hexacopter na bazie ramy F550 i DJI naza m lite. Niestety budując drona było kiepsko z kasa i zaoszczędziłem na silnikach i ESC...... i teraz wiem że to był błąd.
Podczas lotu na wysokości ok. 100m spalił się jeden silniczek i ESC. Prawie udało mi się go sprowadzić go w całości na ziemię, jedyne straty to lekko pęknięte podwozie.
Nie będę ryzykował ponownie z kamerą na pokładzie. Więc czas na zmianę na lepsze. po pierwsze ESC pomyślałem o Emax Simonk 30A
Obrazek
Mają dobre opinie, co sądzicie o nich może macie inne propozycje

No teraz temat silników
pierwsze o czym pomyślałem to silniki EMAX MT2216 810KV (wersja 1 lub 2(nie wiem która lepsza)) ze śmigłem 1045, bo większe niż 10 cali do f550 nie wejdzie
Aktualnie mam baterię 3s ale myślę że jak będzie potrzebny większy uciąg to na spokojnie jestem przygotowany pod 4s
Obrazek

Obrazek

Może jakieś silniczki turnigy może inne propozycje nie wiem jest tyle możliwości ze liczę na jakąś waszą pomoc.

Silniki i regulatory jakie teraz miałem:
Obrazek

Liczę na waszą pomoc
Z góry dzięki
Załączniki
Zdjęcia.jpg
Zdjęcia.jpg (166.38 KiB) Przejrzano 5020 razy
Ostatnio zmieniony wtorek 23 kwie 2019, 21:24 przez Kwiateq, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daron19675
Posty: 179
Rejestracja: sobota 09 lip 2016, 17:32

Re: Wymiana (Upgrade) silników i ESC w hexie F550 hexacopter

Post autor: daron19675 »

Ja miałem SimonK i przy każdym spotkaniu Śmigła z ziemią palił się regulator a raz nawet silnik. Teraz mam racestar blheli i nawet przy poważniejszych kretach przeżywają.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Wymiana (Upgrade) silników i ESC w hexie F550 hexacopter

Post autor: Tanner »

2216 jak najbardziej, śmigła 10" obowiązkowo ale może lepiej 1038. ESC możesz kupić jak kolega wyżej - choćby racerstary (miałem je w każdym kopterze) małe niby racingowe, dają radę bez problemu. 4S również obowiązkowo, coś w okolicach do 5000mAh - i nawet nie chodzi o uciąg tylko o pracę silnika w optymalnym zakresie (ekonomiczniej, mniej prądu żre). Myślę, że to optymalny setup, a sporo bawiłem się konfiguracją F550.
ODPOWIEDZ