APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: hardware.net »

Problem ogarnięty
W ustawieniach kompasu . Włączyłem automatyczne ustawienie deklinacji, oraz wymuszone włączanie zewnętrznego kompasu.
Pozycja kompasu też podaje pozycja 14 ( roll 180 yaw 235) teraz działa jak powinno.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: pawelsky »

hardware.net pisze:Pozycja kompasu też podaje pozycja 14 ( roll 180 yaw 235)
O ile roll 180 jeszcze moze byc ok to yaw 235 w Twoim przypadku nie ma uzasadnienia

Pomijam juz ze w przypadku wymuszonego zewnetrznego kompasu yaw jest ustawiany na 90
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: hardware.net »

Ma i to dużą. W zależności jak kompas jest zamontowany na płycie . U mnie właśnie pod takim kątem. Poza tym włączyłem w telefonie kompas . Położyłem na dronie w kierunku przodu i dopiero po ustawieniu takiego yaw pokrywały się katy wskazania na telefonowym kompasie z tym w live na misionplanner

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: pawelsky »

hardware.net pisze:Ma i to dużą. W zależności jak kompas jest zamontowany na płycie . U mnie właśnie pod takim kątem.
Czekaj czekaj, wczesniej posales ze masz taki sam problem jak Ucio94 (a wiec mozna wnioskowac ze gps/kompas tez masz taki sam). Dopiero teraz mowisz ze masz kompas zamontowany krzywo?
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: hardware.net »

Taki sam. A dobre wskazania ma dopiero przy takiej konfiguracji.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: pawelsky »

hardware.net pisze:Taki sam. A dobre wskazania ma dopiero przy takiej konfiguracji.
Wiec jesli masz taki sam to 235 nijak nie pasuje, chyba ze masz go jakos krzywo zamontowanego, wiec to ze pasuje to najwyrazniej przypadek.
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: hardware.net »

W obudowie jest zamontowany tylko w jeden możliwy sposób, inaczej nie pasuje. Na dronie strzałka w kierunku przodu . Widocznie chińczyk dodawał jakiś odrzut albo tańsza wersje nie informujac o tym . Kupiłem go jako komplet cały zestaw. Apm GPS pmu telemetria i coś tam jeszcze

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: pawelsky »

hardware.net pisze:W obudowie jest zamontowany tylko w jeden możliwy sposób, inaczej nie pasuje. Na dronie strzałka w kierunku przodu .
Pokaz zdjecie wnetrznosci tego GPSa oraz zdjecie tego jak go zamontowales na dronie.
hardware.net pisze:Widocznie chińczyk dodawał jakiś odrzut albo tańsza wersje nie informujac o tym .
W odrzutach albo tanszych wersjach chipy sie magicznie same nie odwracaja, wiec nie zwalaj na Chinczyka...
Ucio94
Posty: 26
Rejestracja: sobota 23 mar 2019, 00:02
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: Ucio94 »

No to mi też przy tym yaw się pokrywało N w telefonie z N w kompasie. Tylko teraz zobacz czy działa Ci obrót o 360 w dobrą stronę, bo u mnie była lipa.

P.S Zrobiłem dzisiaj rekonesans i rebuild drona po wypadku i się okazało że jeden silnik jest pobity.


[MOD - kolejne próby przemycenia ofert handlowych w miejscu do tego nie przeznaczonym zostaną odpowiednio nagrodzone]
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: hardware.net »

Mam 3szy

Edytuj posty!

Ja tego apm co raz bardziej nie rozumiem. Raz kompas działa , raz nie działa. Raz pokazuje dobrze a innym razem nie. Cały czas na jednych ustawieniach. W weekend wgrałem na nowo firmware, niby ten sam co był, któraś wersja że starszych bo o nowych to nie mam mowy bo nie obsługuje, jednakże ta sama co była.wczesniej. poustawialem tak jak wcześniej z tym wyjątkiem że pozycja kompasu to roll180 yaw 90 i za każdym razem jak włączam apm pokazuje żeby sprawdzić pole magnetyczne. Pokręcę dronem w prawo i lewo i znika i pokazuje teraz dobrze. Może jakiś bug był w poprzednim sofcie.
Ucio94
Posty: 26
Rejestracja: sobota 23 mar 2019, 00:02
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: Ucio94 »

A nie trzymasz drona przy jakimś głośniku albo innym magnesie? Ja tak miałem jak na biurku robiłem a stoją na nim monitory studyjne

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: hardware.net »

Robię to wszystko w domu. W pobliżu jest komputer monitor telewizor

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Ucio94
Posty: 26
Rejestracja: sobota 23 mar 2019, 00:02
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: Ucio94 »

No, to może dlatego. Jak zbliżysz telefon z odpalonym kompasem do któregoś z tych urządzeń to wariuje :)
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: hardware.net »

Może i dlatego. Puki co jakoś udało mi się go uruchomić. W tygodniu testy

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Ucio94
Posty: 26
Rejestracja: sobota 23 mar 2019, 00:02
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: APM 2.6 + GPS uBLOX neo 7m

Post autor: Ucio94 »

Podeśle ci swojego to zobaczysz czy wina apm czy kompasu. Mi się zdaje że te ubloxy to gunwo jest :/

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ