FIMI X8 SE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

grzybek141
Posty: 5
Rejestracja: środa 01 sty 2020, 22:05
Lokalizacja: WO

Re: FIMI X8 SE

Post autor: grzybek141 »

sqrski pisze:Gdyby ktoś się zastanawiał nad zakupem.
Lata się tym dobrze. Niestety nie ogarnęli przetwornika który wrzucili. Do tej pory rawy które robi dron są nieużyteczne. Do tej pory nie potrafią zaimplementować trybu panoramy którym się od początku chwalą. I co najważniejsze - w temperaturze poniżej 15 stopni na zdjęciach jest jedno wielkie mydło. Więc w naszym klimacie ten dron jest średnio użyteczny. A do zabawy można kupić coś tańszego.
Kurde lipa , i co przy 15 stopniach paruje obiektyw , czy może to w Twojej sztuce takie cyrki były? Ten dron jest moim "celem" i chciałem go zakupić na wiosnę , bo pewnie będą na to środki.
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kiu86 »

Czy można z Fimi x8 se wizje odebrać w googlach FPV? W Fimi A3 znalazłem filmik, że google FPV działają natomiast nie znalazłem informacji dotyczących Fimi X8 SE.
Awatar użytkownika
pawlo
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 21:07
Lokalizacja: Olszewnica St.

Re: FIMI X8 SE

Post autor: pawlo »

kiu86 pisze:Czy można z Fimi x8 se wizje odebrać w googlach FPV? W Fimi A3 znalazłem filmik, że google FPV działają natomiast nie znalazłem informacji dotyczących Fimi X8 SE.
Tak np. googlami vr do smartfona 8-)

Obrazek
fx 79, S-800, Vega, Ursus, pix , ostatnio Fimi x8
i kilka wynalazków ...
myślę że już starczy
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kiu86 »

Nie no o takim rozwiązaniu to wiem mi bardziej chodzi o "prawdziwe" google fpv. Widziałem filmik Brazylijczyka który zrobił moda googli ev800 na telefon.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FIMI X8 SE

Post autor: pawelsky »

kiu86 pisze:mi bardziej chodzi o "prawdziwe" google fpv
Gogli nie dzieli sie na prawdzive i nieprawdziwe, tylko takie ktore spelniaja swoja funkcje i takie ktore nie spalniaja. Gogle maja Ci wygodnie lezec na twarzy i dawac wyrazny obraz. Ekran komorki (szczegolnie flagowych modeli) jest zwykle o wiele bardziej wyrazny i ma wieksa rozdzielczosc niz niektore "prawdziwe" gogle. Soczewki nawet w Google Cartboardzie sa wystarczajaco dobre. Lezenie na twarzy to sprawa indywidalna - to czy beda z kartonu czy z plastiku to kwestia drugorzedna.
sqrski
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 13:20
Lokalizacja: Olsztyn

Re: FIMI X8 SE

Post autor: sqrski »

grzybek141 pisze:
Kurde lipa , i co przy 15 stopniach paruje obiektyw , czy może to w Twojej sztuce takie cyrki były? Ten dron jest moim "celem" i chciałem go zakupić na wiosnę , bo pewnie będą na to środki.
Tak, lipa. Ogromna. Parowanie występuje przy zmianie temperatury na plus. Nie na minus. Oficjalna odpowiedź oficjalnego serwisu brzmi - rób zdjęcia powyżej 15 stopni celsjusza.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Rurek »

sqrski pisze:
grzybek141 pisze:
Kurde lipa , i co przy 15 stopniach paruje obiektyw , czy może to w Twojej sztuce takie cyrki były? Ten dron jest moim "celem" i chciałem go zakupić na wiosnę , bo pewnie będą na to środki.
Tak, lipa. Ogromna. Parowanie występuje przy zmianie temperatury na plus. Nie na minus. Oficjalna odpowiedź oficjalnego serwisu brzmi - rób zdjęcia powyżej 15 stopni celsjusza.
Trochę nie rozumiem? Przecież to normalne że występuje kondensacja przy przejściu z zimniejszego do cieplejszego.
Przecież to elementarz w posługiwaniu się niehermetyczną elektroniką. I nie tylko. Zrób sobie doświadczenie - włóż okulary do lodówki a następnie załóż na nos, pytanie - co zobaczysz?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
sqrski
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 13:20
Lokalizacja: Olsztyn

Re: FIMI X8 SE

Post autor: sqrski »

Rurek pisze:Trochę nie rozumiem? Przecież to normalne że występuje kondensacja przy przejściu z zimniejszego do cieplejszego.
Przecież to elementarz w posługiwaniu się niehermetyczną elektroniką. I nie tylko. Zrób sobie doświadczenie - włóż okulary do lodówki a następnie załóż na nos, pytanie - co zobaczysz?
Ale że to do mnie? Ja o tym wiem. Natomiast zauważ że w związku z koszmarną kamerką w X8 nastąpił wysyp teorii mówiących o tym, że para skrapla się przy przejściu z ciepłego w zimne.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Verid »

sqrski pisze:nastąpił wysyp teorii mówiących o tym, że para skrapla się przy przejściu z ciepłego w zimne.
Teorie teoriami ale warto mieć na uwadze (i tyczy się to wszystkich maszyn stabilizowanych, nie tylko X8) że żyroskopy mają dryf temperaturowy tj ich odczyty się zmieniają wraz ze zmianą temperatury. Normalnie nie jest to problemem bo offset jest za każdym razem resetowany przy uruchomieniu IMU ale jeżeli ktoś będzie miał fanaberię uruchomić kopter w ciepłym i wynieść go na dwór, wylecieć przez okno czy uruchomić sprzęta natychmiast po wyjściu z ciepłego kiedy jeszcze elektronika nie nabrała temperatury otoczenia to może się spotkać z dość przykrymi konsekwencjami.
Ten wredny...
sqrski
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 13:20
Lokalizacja: Olsztyn

Re: FIMI X8 SE

Post autor: sqrski »

Verid pisze: Teorie teoriami ale warto mieć na uwadze (i tyczy się to wszystkich maszyn stabilizowanych, nie tylko X8) że żyroskopy mają dryf temperaturowy tj ich odczyty się zmieniają wraz ze zmianą temperatury. Normalnie nie jest to problemem bo offset jest za każdym razem resetowany przy uruchomieniu IMU ale jeżeli ktoś będzie miał fanaberię uruchomić kopter w ciepłym i wynieść go na dwór, wylecieć przez okno czy uruchomić sprzęta natychmiast po wyjściu z ciepłego kiedy jeszcze elektronika nie nabrała temperatury otoczenia to może się spotkać z dość przykrymi konsekwencjami.
No ale wtedy mydło na zdjęciach z kamery będzie chyba jednym z mniejszych problemów.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Verid »

Wtedy mydło, jeżeli do tej pory nie było problemem, może się pojawić. Kamerki (i nie tylko one) nie lubią być uderzane ;-)
Ten wredny...
Matlej
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 09 lut 2020, 08:42
Lokalizacja: Polska

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Matlej »

Witam.
Odświeżę pytanie z tamtego roku. Czy ma ktoś instrukcje w języku polskim ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Verid »

Tak, firma gearpro. Wystarczy wpisać w google "fimi x8 se instrukcja" i link do koptera wraz z instrukcją w pdf magicznie się pojawia na drugiej pozycji. Cudowne, nieprawdaż?
Ten wredny...
Matlej
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 09 lut 2020, 08:42
Lokalizacja: Polska

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Matlej »

Verid pisze:Tak, firma gearpro. Wystarczy wpisać w google "fimi x8 se instrukcja" i link do koptera wraz z instrukcją w pdf magicznie się pojawia na drugiej pozycji. Cudowne, nieprawdaż?
Dzięki za odpowiedź. Niestety w domu mam jakiś inny internet i u mnie 2 ani żaden inny nie prowadził do ich strony. W pracy jednak faktycznie 2 link to było coś czego szukałem. Zresztą już nie 1 raz w domu czegoś znaleźć nie mogę lub nie działa...
Irim212
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 10 lut 2020, 23:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Irim212 »

Cześć,
to mój pierwszy post tutaj i również pierwszy dron (+ aparatura taranisa do nauki latania na symulatorze) i odnośnie tego drona pojawia się moje pierwsze pytanie. Jaką kartę polecacie do dzieciaczka Xiaomi? Słyszałem, że są problemy przy wolnych kartach, ale nawet przy tych szybszych wyskakuje powiadomienie o zbyt wolnej karcie. Czy karta SanDisk 64GB microSDXC Extreme PRO 170MB/s A2 będzie dobra (słyszałem w sumie, że jest to jedna z lepszych) czy wystarczy tańszy model SanDisk 64GB microSDXC Extreme 160MB/s A2 , a może coś jeszcze innego polecacie?
ODPOWIEDZ