Pierwszy kopter

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

domind
Posty: 15
Rejestracja: piątek 23 lis 2018, 15:28
Lokalizacja: Episkopi

Re: Pierwszy kopter

Post autor: domind »

Podlaczasz ten niebieski prostokąt opisany jako VTX.
Kabel żółty to ten niebieski :)
5v cam nie podłączasz. Ten gnd pomiędzy nimi też możesz zostawić nie podłączony. Smart audio na razie też nie musisz podłączać. Ostatnie 2 to chyba już proste.
Awatar użytkownika
Żurek
Posty: 15
Rejestracja: piątek 23 lis 2018, 17:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy kopter

Post autor: Żurek »

Ok. Super. Wielkie dzięki. Jeszcze ta kamera pozostaje.....
domind
Posty: 15
Rejestracja: piątek 23 lis 2018, 15:28
Lokalizacja: Episkopi

Re: Pierwszy kopter

Post autor: domind »

Z kamery ważne jest tylko 5v, gnd i sygnał (video out) i to są te 3 co masz na dużym schemacie. Znów żółty to niebieski. Vbat nie podłączasz, bo pewnie OSD z kontrolera będzie pokazywało napiecie. Zobacz zresztą że do tego VTX na obrazku od kamery idą tylko 3 kable.
A płytkę z przyciskami podłączasz jak potrzebujesz zmienić ustawienia.

Teraz widzę, że na drugiej płytce masz jeszcze dodatkowe złącza. Tam gdzieś pewnie będzie szło Smart audio i też może kabel od pilota kamery, żeby wszystkie ustawienia zmieniać przez aparaturę.
Ale na razie jak podłączysz tak jak napisałem to też zadziała, a te dodatkowe kable to możesz później kombinować.
Awatar użytkownika
Żurek
Posty: 15
Rejestracja: piątek 23 lis 2018, 17:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy kopter

Post autor: Żurek »

Tak mnie to wygląda.... :-)
Załączniki
controller.jpg
controller.jpg (184.83 KiB) Przejrzano 6555 razy
Awatar użytkownika
Żurek
Posty: 15
Rejestracja: piątek 23 lis 2018, 17:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy kopter

Post autor: Żurek »

Dzień Dobry po przerwie,

1. Kwarantanna pozwala wrócić do projektu.
2. Kontroler z kamerką i nadajnikiem pospinany.
3. XT60 - przewody miedziane o średnicy 1,5mm. nie za cienkie?
4. Jak to przetestować czy kamera działa i czy to żyje?

Pozdrawiam
Załączniki
zlacze.jpg
zlacze.jpg (31.83 KiB) Przejrzano 4409 razy
XT60.jpg
XT60.jpg (20.49 KiB) Przejrzano 4409 razy
calosc.jpg
calosc.jpg (36.24 KiB) Przejrzano 4409 razy
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Pierwszy kopter

Post autor: Majk99 »

Główne przewody zasilania w kopterze powinny być takie same jak te baterii, czyli u ciebie pewnie 14AWG więc tak, za cienkie, bardzo za cienkie. A czy żyje video to włącz gogle, podłącz lipo, ustaw taki sam kanał i zobacz czy coś widać.
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
Żurek
Posty: 15
Rejestracja: piątek 23 lis 2018, 17:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy kopter

Post autor: Żurek »

Majk99 pisze:Główne przewody zasilania w kopterze powinny być takie same jak te baterii, czyli u ciebie pewnie 14AWG więc tak, za cienkie, bardzo za cienkie. A czy żyje video to włącz gogle, podłącz lipo, ustaw taki sam kanał i zobacz czy coś widać.
no to właśnie z kolegą z Francji ustaliliśmy przed chwilą że 14awg,,,,te za cienkie są.

i pytanko... jak bez gogli (bo jeszcze nie mam ich) taki obraz przechwycić na jakiś monitor? oczywiście po zmianie przewodów/przewodników na 14awg w moim przypadku.

Pozdro

Dzięki.
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Pierwszy kopter

Post autor: Majk99 »

Co do tych przewodów, ja mam 14AWG i jest luz (ale też latam na 6S) ale najlepiej jest dać takie jak ma lipo.
Jeśli nie masz odbiornika to tak nie za bardzo masz jak przechwycić obraz. Dawno temu jak HS1177 była najlepszą kamerą przewód od osd szedł bezpośrednio do video out i albo trzeba było robić moda albo podłączyć cinchem do tv. Tutaj w sumie też tak możesz zrobić tylko nasuwa się pytanie po co?
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
Żurek
Posty: 15
Rejestracja: piątek 23 lis 2018, 17:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy kopter

Post autor: Żurek »

Majk99 pisze:Co do tych przewodów, ja mam 14AWG i jest luz (ale też latam na 6S) ale najlepiej jest dać takie jak ma lipo.
Jeśli nie masz odbiornika to tak nie za bardzo masz jak przechwycić obraz. Dawno temu jak HS1177 była najlepszą kamerą przewód od osd szedł bezpośrednio do video out i albo trzeba było robić moda albo podłączyć cinchem do tv. Tutaj w sumie też tak możesz zrobić tylko nasuwa się pytanie po co?

Hej cześć,

Dzięki za info. Lekko źle sformuowałem pytanie. Chodziło mi o przetestowanie całego układu kamery jak nadaje i czy całość żyje.

1. Mam fajne gogle i latałem w nich dronikiem sklepowym. Gogle pod telefon, wiec...

a, zamówię odbiornik pod telefon (do tych gogli) i przetestuję kamerkę i układ a potem wykorzystam to w lataniu.
ODPOWIEDZ