Czas na HeXe - The End

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

Mam ustawione No pulses, radio jest nowe (x9d plus se) i robilem na nim kalibracje potencjometrow - powtorzyc kalibracje?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Czas na HeXe

Post autor: Tanner »

Podłacz na próbę serwo do kanału którym sterujesz drążkami lub nawet przełącznikiem aby sprawdzić czy to potencjometry.
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

Zmienilem na kanale sterowanie z potencjometru na przelacznik i na drazek, drzy tak samo. Przepiolem serwo do wolnego kanalu w odbiorniku i drzy mimo ze na radiu jest ten kanal nie ustawiony
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czas na HeXe

Post autor: Verid »

A, jak no pulses to sprawdź inne serwo.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

Nie mam innego cyfrowego, jedynie dwa analogowe od podwozia ktore czasem sie odezwa. Tutaj koles pokazuje dokladnie ten sam obiaw ale rozwiazuje go nowszy soft w aparaturze (dosc stary filmik), u mnie jest obecnie najnowszy https://vimore.org/watch/h1DXSmCfEA0/op ... anis-plus/
Znalazlem jeszcze rady by obwinac przewod od serwa na pierscieniu „ferytowym”
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czas na HeXe

Post autor: Verid »

Czekaj, ono drży w sensie fizycznie widzisz wibrujący orczyk czy tylko wydaje dźwięk jakby pracowało?
Ferryt się daje jak ci nadajnik wideo bruździ.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

Wydaje dzwiek jak by pracowalo przy czym lekko drzy tj jak lezy na plaskim to sie niesie ale zebatka stoi sztywno, nie wychyla sie poki nie rusze potencjometrem
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czas na HeXe

Post autor: Verid »

Jak mnie pamięć nie myli to cyfrowe tak mają że są gadatliwe nawet jak się nie ruszają ale dawno żadnym się nie bawiłem więc niech lepiej ktoś będący na bieżąco z nimi potwierdzi. Póki orczyk względem korpusu stoi nieruchomo to moim zdaniem nie masz czym się kłopotać ale jak już wspomniałem, lepiej poczekajmy na opinię kogoś świeższego w temacie niż ja.
Ten wredny...
wojtekr
Posty: 339
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 18:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Czas na HeXe

Post autor: wojtekr »

piszczenie i trzeszczenie serwa cyfrowego to normalny objaw pod warunkiem, że się nie grzeje (mocno)

edit: taki objaw jak w 1:37 jest zupełnie normalny - w heliku wystarczy nim machnąć i przeważnie się uspokaja ale można tez olać
Helikoptery
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

Nic sie nie grzeje wiec chyba moge dalej skladac mechanizm do zoomu ;) dzieki :!:


EDIT:
Tanner pisze:Do czego masz podłączone podwozie, bezpośrednio do odbiornika? Zrób test, otwórz podwozie i wyłącz apkę - nie złoży się. Gdy jest zerwany link to na wyjściach PWM jest brak sygnału i o ile PIX sobie to zrozumie i odpali FS, to podwozie nie. Poszukaj na YT jest pokazane jak ustawić, aby któryś kanał po zerwaniu linku przybrał jakąś wartość - ustawiasz wtedy -100 dla kanału do którego masz podpięte podwozie i elegancko składa się gdy zerwiesz link.
probowalem ustawic to o czym mowisz ale jakos nie udalo mi sie zrobic zeby serwa dzialaly na aux1 w pixie :roll:
ale pogrzebalem w ustawieniach x9d i tam bez wiekszego problemu mozna ustawic sobie przy zerwanym linku wartosc na danych kanalach. zrobilem testa i gdy wylaczylem radio to podwozie sie rozklada :mrgreen:

w sumie to mam chyba juz wszystko poskladane, wlasnie skonczylem robic zoom, jedyne co to czekam na smigla ktore w poniedzialek wyladowaly w wawie. jak przyjda zajme sie strojeniem...

co do zoomu, zostalo mi troche wlokna weglowego wiec dalem do wyciecia woda 3 kola, kupilem pasek zebaty i zabralem sie za poskladanie tego. efekt? dziala, jedyne co to serwo jest z sila na styk, nie mozna tego nieprzerwanie uzywac bo serwo zaczyna sie mocno grzac co powoduje ze nie daje rady po chwili ruszyc obiektywu z 18mm bo tam jest najmocniej wyczuwalny skok. narazie tak zostaje, ew kiedys kupie mocniejesze serwo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=fR2J7THsTBE
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Czas na HeXe

Post autor: Tanner »

Ekstra, szybko Ci z tym poszło. Jakbyś zrobił mniejsze koło na serwie, tak aby pracowało w pełnym zakresie to miałoby lżej :)
Kiedy pierwsze loty z aparatem? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

dzisiaj rano przyszly smigla :mrgreen: zdjalem gimbal z lustrem i przyczepilem dodatkowy pakiet i niecala paczke cukru :lol: zeby bylo 2kg obciazenia. HeXa wystartowala bez trudu, przelaczylem na autotune i zaczela tanczyc, jakos mocno nie uciekla na boki ale pare razy musialem nia wrocic. wyladowalem i mam nadzieje ze sie zapisalo :-P
teraz laduje pakiety i jutro ew w sobote sprobuje poleciec juz z aparatem, zobaczymy jak to bedzie gralo :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Czas na HeXe

Post autor: Tanner »

Ładnie :) a na jak głęboko wkręcają Ci się śrubki od łopatek, łapią cały gwint dolnej części adaptera czy mniej? Zastanawiam się, u mnie łapią tylko pół gwintu, mimo, że adaptery i łopatki mam od tarota. Szukałem dłuugo śrubek które są dłuższe a nie mają gwintu od początku ale nic nie znalazłem. Zmienię raczej na zwykłe dłuższe mimo, że wtedy łopatka będzie opierała się na gwincie.
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

nie wiem czy to dobrze na zdjeciach widac ale u mnie brakuje moze z dwa obroty zeby bylo na rowno, napewno przechodzi az do tego dodatkowego kolnierza. moze musisz mocniej dokrecic? :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Czas na HeXe

Post autor: Tanner »

U mnie niestety tak, nie pamiętam jaka jest grubość mocowania śmigła. Mocno skręcone, obawiałem się, czy się rozłożą no ale jest ok. Dołożyłem loctite średnie i trzyma fajnie, ale ciągle mam to z tyłu głowy.
Załączniki
34691003_2142506652489870_459047925662613504_n.jpg
34691003_2142506652489870_459047925662613504_n.jpg (130.09 KiB) Przejrzano 3980 razy
ODPOWIEDZ