Wybór samochodu. Dylemat ;-)

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pepis85
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 19 cze 2011, 13:12
Lokalizacja: Studzionka

Wybór samochodu. Dylemat ;-)

Post autor: pepis85 »

Witam, jako że wracam prawie z urlopu z naszego pięknego Bałtyku myślę nad wyborem lepszego pojazdu naziemnego do jazdy po plaży i nie tylko. Synowi poszedł wał napędowy w WLtoys 12428, rozleciał się, a napędu na przód praktycznie nie było tryba poszły. Szukam coś z wyższej półki i mam dylemat pomiędzy dwoma wozami t.j Traxxas E-Revo TSM i Traxxas Rustler VXL TSM. Obydwa sprzęty mi się podobają. Wiadomo jeden 4x4 drugi 2wd lecz obydwa z TSM( kontrola trakcji). Proszę o opinie i sugestie najlepiej od posiadaczy ;-). Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
losieeek
Posty: 205
Rejestracja: piątek 01 paź 2010, 09:47
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wybór samochodu. Dylemat ;-)

Post autor: losieeek »

ja mam E-revo i jest super POLECAM... starą wersję, kupiłem używkę spaliny bez silnika i bez RC czyli właściwie REVO 3.3 i przerobiłem na E-revo... każdą nawet najmniejszą śrubkę idzie dokupić... zamontowałem tani żyroskop z HK na serwie skrętu i jest bardzo OK. co prawda mój nie potrafi się sam odwrócić na koła po wywrotce na dach jak najnowsza wersja ale daje DUŻO frajdy.... Aha 4s na początek wystarczy.... 6s szybko zużywa tryby , opony wały itp. ja dodatkowo mam zamontowaną skrzynie jak w Summit z 2 przełożeniami i właśnie szykują upgrade do metalu gdzie się da... no i przydało by mi się radio samochodowe bo używam zwykłego samolotowego... jeśli chciałbyś wypróbować jak to jeździ to jestem z gliwic....
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Wybór samochodu. Dylemat ;-)

Post autor: lesz »

revo duzo fajniejsze i bardziej uniwersalne :) ale drozsze :P
fajnie wychodza konwersje ze spalin na ele :) duzo zabawy i dlubania, choc nie zawsze taniej :) i zgadzam sie, spalinowe podzespoly wysiadaja przy mocnym silniku.
okresl gdzie chcesz jezdzic, z TRX masz naprawde jeszcze sporo modeli pomierzy wspomnianym rustlerem a revo :)
slash, stampede, emax, nie mowiac o calym stadzie 1:16 :)
tak naprawde, to jak dasz fajne oponki to te TRX 1:16 niewiele odstaja wielkoscia od wltoys/feiue/inne klony 1:12, ale jezdza o wiele wiele lepiej :D
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
losieeek
Posty: 205
Rejestracja: piątek 01 paź 2010, 09:47
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wybór samochodu. Dylemat ;-)

Post autor: losieeek »

Erevo nie jest tanie .... przeróbka ze spaliny na elektryka też nie jest.... i taniej wychodzi kupić gotowy np ten :
https://allegro.pl/rcforfun-traxxas-860 ... 08742.html
Najnowsza wersja 2.0 firmowo wzmocnione mechanizmy wytrzymujące 6S .
tak naprawdę to chodzi o zabawę ... budowanie i frajdę z jazdy
upgrady które chce zamontować u siebie ... też trochę kosztują (nie będę pisał ile bo może to przeczytać żona i będę miał szlaban na jakiekolwiek hobby ;-) )
Obrazek[/URL]

na razie mój wygląda tak :
Obrazek[/URL]
wcześniej buda była czarna ale córka chciała różowy...
Obrazek[/URL]
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Wybór samochodu. Dylemat ;-)

Post autor: lesz »

fajne upgrady, nie wpuszczaj zony na forum - tak na szybko szacuje z dobra 1/2 ceny auta w tych dodatkach ;)
ale gdzie sa jakies lepsze kola? predzej w to bym zainwestowal niz w metalowe oslony dyfrow itp...
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
ODPOWIEDZ