Uart poprzez bluetooth za 37zl

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Tak, ale jeden master może się sparować tylko z jednym slave. Tak więc jak chcesz mieć na raz bezprzewodowy dosył do eldispa, trackmyRC i trackera, to potrzebujesz 2 par master-slave i jeszcze jeden slave dla androida, czyli w sumie 5 modułów BT
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

miś pisze:Tak, ale jeden master może się sparować tylko z jednym slave. Tak więc jak chcesz mieć na raz bezprzewodowy dosył do eldispa, trackmyRC i trackera, to potrzebujesz 2 par master-slave i jeszcze jeden slave dla androida, czyli w sumie 5 modułów BT
Jak dobrze zrozumiałem to w tym samym czasie i tak będą ze sobą współpracować tylko 2 urządzenia slave sparowane z 2 modułami master, czyli np. Tx RC z eldisp i trackmyRC.
Nie da się odpalić wszystkiego więc nie wiem czy jest sens takiego połączenia, czy nie lepiej eldisp'a dać na sztywno do nadajnika.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

pilot pisze:Nie da się odpalić wszystkiego więc nie wiem czy jest sens takiego połączenia, czy nie lepiej eldisp'a dać na sztywno do nadajnika.
Najsensowniej jest zrobić którys z tych dwóch wariantów: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=326461#326461 - konfiguracja zaproponowana i autoryzowana przez Misia więc nie ma co polemizować :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

Rurek pisze:Najsensowniej jest zrobić którys z tych dwóch wariantów: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=326461#326461 - konfiguracja zaproponowana i autoryzowana przez Misia więc nie ma co polemizować :-)
Chyba nie do końca o to chodzi bo tu jest mowa o 5 modułach BT do pospinania, a tam widzę tylko 1 :-)
Skoro parują się tylko master + 1 slave to przy 5 szt. jeden jest "nadmiarowy" - tak mi się wydaje czyba, że się mylę.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

Czyli jak dobrze zrozumiałem - nie może być jednego MASTER i kilka SLAVE .
Szkoda. Zostają kabele ...
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
gebir
Posty: 18
Rejestracja: piątek 22 sie 2014, 20:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: gebir »

pilot pisze: Skoro parują się tylko master + 1 slave to przy 5 szt. jeden jest "nadmiarowy" - tak mi się wydaje czyba, że się mylę.
Bo jeden jest dla telefonu.
gazor pisze:Czyli jak dobrze zrozumiałem - nie może być jednego MASTER i kilka SLAVE .
Szkoda. Zostają kabele ...
Przeglądnij specyfikację modułów firmy Bluegiga. Słowa kluczowe iwrap, mux.
Tylko ta cena :cry:
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

pilot pisze:Skoro parują się tylko master + 1 slave to przy 5 szt. jeden jest "nadmiarowy" - tak mi się wydaje czyba, że się mylę.
Ten jeden nadmiarowy paruje się z telefonem (android) z odpalonym TrackMyRC - tu telefon jest jako master, więc moduł musi być jako slave.

Niestety, nie da się stworzyć sieci point to multipoint na zwykłych modułach BT.
Tak więc albo wiaderko modułów albo kable, albo mieszanka, bo można np nadajnik z trackerem połączyć kablem, ale telefon i eldispa przez BT (tu potrzeba 3 szt)
Albo TX i eldisp kablem, a tracker i telefon przez BT (znów 3szt).
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

Czy ma ktoś wiedzę na temat bluegiga wt12 z arduino.
Tzn jak się programuje i czy może współpracować z kilkoma BT ?

Znalazłem TAKIE rozwiązanie tylko mój angielski jest za ubogi , a google tłumacz nie pomaga tylko szkodzi . Jak doktor z podpisaną klauzulą światopoglądową.... :-P :-P
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
Gone
Posty: 219
Rejestracja: niedziela 15 cze 2014, 16:02
Lokalizacja: Mielec/Rzeszów

Post autor: Gone »

Chciałem się was poradzić.

Na hura kupione a nie doczytane, że lepszy jest HC-06 no i niestety mam HC-05, ale inny niż pokazywane bo nie ma wyjścia pinu Key i pytanie moje do was drodzy koledzy czy pin 34 (KEY) do programowania sobie zewrzeć z Vcc (podać 3,3V czy 5V?) Wiem zdjęcia nie powalają jakością ale robione na szybko :) (wybaczcie)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kolti
Posty: 108
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2012, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kolti »

przy pierwszym pinie masz taki micro switch naciśnij go i podłącz zasilanie, powinien przejść do trybu programowania
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Uart poprzez bluetooth za 37zl

Post autor: Ben »

Pozwoliłem sobie odświeżyć temat.

Mam problem z komunikacją Bluetooth i Windows8.1

- nie było żadnych kłopotów z Windowsem XP. Zmieniłem laptopa na nowszy model z Windowsem 8.1, no i zaczęły się kłopoty :-/ .
Żeby uporządkować:
- Smartfon z Androidem łączy się przez BT bez problemu
- używam tego Bluetooth
- system znajduje moduł, podczas parowania pyta o kod a po próbie sparowania wyświetla komunikat "instalacja nie została w pełni ukończona, ponieważ połączanie jest taryfowe"

Przyznam się że moje poszukiwania oraz próby konfiguracji, spełzły na niczym. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i poradził sobie - będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Uart poprzez bluetooth za 37zl

Post autor: arek2081 »

Koledzy, kupiłem http://allegro.pl/modul-bluetooth-hc-05 ... 21906.html i jak oczywiście brak kontaktu z blutem. Używam putty i terminal v1.93b i nic nie odpowiada rx i tx zamieniane kilkukrotnie kontrola przepływy wyłączona po zwarciu rx z tz w donglu terminal v1.93b przepisuje w górne okno więc u chyba jest ok, w putty tez widac co pisz po zwarci rx z tx. Siedzę przy tym już drugi dzień i nic, gdzie szukać problemu?
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
rafo30
Posty: 350
Rejestracja: poniedziałek 14 lip 2014, 10:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uart poprzez bluetooth za 37zl

Post autor: rafo30 »

A jaką prędkość wpisywałeś w putty przy łączeniu się ?
Edit: i jaki com ?
Turnigy 9XR,SkySurfer KFC32FTB by Marbalon ;-)eLeReS
Hype P-51 Miss America przerobiona na lampę
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Uart poprzez bluetooth za 37zl

Post autor: arek2081 »

prędkość 9600, port com 8, taki się zainstalował
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Uart poprzez bluetooth za 37zl

Post autor: mkrawcz1 »

Te moduły różnie się wprowadza w tryb konfiguracji, czasem z przyciskiem, czasem bez, czasem na 9600, czasem na 38 400...
Musisz popróbować:
https://makezineblog.files.wordpress.co ... etooth.pdf
http://embeddedprogrammer.blogspot.com/ ... odule.html
http://www.linotux.ch/arduino/HC-0305_s ... evised.pdf
Oczywiście w czasie konfiguracji od strony BT nie możesz mieć aktywnego połączenia.
Na początek upewnij się omomierzem, że Rx/Tx masz podłączone poprawnie:
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek 10 mar 2015, 10:39 przez mkrawcz1, łącznie zmieniany 1 raz.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
ODPOWIEDZ