Cyberdrone 2.x

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

meteor pisze:Faktycznie, są, tylko trzeba troche poszukać bo opis jest " Instrukcje dla starszych wersji (1.x) znajdują się w archiwum", a dopiero tam odnośnik do CDC. A do wersji 2.X jest ładnie widoczny.
Ale mi nowina. Popatrz na rc-timera, hobby-king czy milion innych "ulubionych" producentów czy dystrybutorów. Zobacz jak oni szybko zapominają o starych, nie do końca udanych wersjach sprzętu. I tam sprawa wygląda prosto: "tej wersji już nie supportujemy" i na drzewo, kup nową. Ciekawe czy im też się tak wargolisz. Powiedz panom z m$ że coś ci w windows XP nie działa... Obśmieją Cie i wyślą do sklepu żebyś se kupił "upgrade".
Ale się wojna zrobiła.
Niech no jeszcze ktoś wyskoczy z pretensjami że mu eleres nie działa na takim pomarańczowym pudełku z HK. No padnę ze śmiechu.
P.S. Mifau, tylko nie rób pomarańczowego pudełka do eleresa :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Jakby to FC kosztowało tyle co chińskie to ok, nie ma problemu. Nasi ulubieni dostawcy szybko zapominają o starych, ale za to mają nowe, tańsze.
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

meteor pisze:Nasi ulubieni dostawcy szybko zapominają o starych, ale za to mają nowe, tańsze.
Jak zsumujesz koszt zakupu 3 kolejnych wersji + 3 razy miesiąc czekania na przysłanie, to nie wiem czy to tak pięknie wygląda.
Ale wszyscy wiedzą że Chinczyków nie pobijesz ceną. Będzie taniej i nie ma co gadać.
Tylko że Chińczykowi możesz bluzgać długo i namiętnie, i tak spuści Cię na drzewo, i nie będzie się tym przejmował...
Jak to czytam, to w sumie cieszę się że od 2 tygodni nie napisałem ani jednej linijki softu, bo "każdy dobry uczynek będzie surowo ukarany". Amen.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Jeden marudzi że sprzęt nie zabezpieczony przed jego głupotą (swoją drogą ciekawe czy do Sid'a też by strzelał jakby mu się zapomniało anteny wkręcić), drugi jojczy że Bozia poskąpiła okularów i nie doczytał z jakim hasłem należy zamawiać eLeRes'a żeby dostać zniżkę, trzeciego boli że starszy soft nie jest na pierwszej stronie tłustym drukiem wywalony.

Niby rozsądni ludzie a nawet przy Świętach nie chcą ludzkim głosem mówić...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Tak przy okazji, to Mifau do wczoraj twierdzil, że nie da się wgrać spowrotem starego FW do starych FC z uwagi na zmianę bootloadera. Moge poszukać maili jak by co :P

Wszystko byłoby dobrze, gdyby to nowe fw działało, a szczerze mówiąc projekt nowego fw został rozgrzebany i nie zakończony w 100%, nadal nie działa stabilizacja kamery w osi pitch, roll wcale nie działa bo z tego co pamiętam nagle tam znalazlo się wejscie ppm SUM. Jakoś multiwii może działać na różnych plaftormach sprzetowy (definiuje się piny jako odpowiednie wejścia, może tu się tak nie dało, albo nie chciało).

Nie działa komunikacja z misio OSD, ponieważ czegoś tam Mifau nie zrobił w nowym FW a potem mu się już hobbistycznie nie opłacało.

Jak dla mnie spoko, wrzucilem to fc do szuflady i się kurzy, kupiłem sobie kfc32 oraz multiwii i mam się czym bawić, natomiast nie zgodze się z przytakiwaczami, takimi jak kolega powyżej, że wszystko jest ok. Jak jest ok, to mogę Ci cd odsprzedać :P

Dla porównania, mam osd m644 Zbiga, tam wszystko działa od kilku lat, co ciekawe czasem pojawiają się aktualizacje, mimo iż Zbyszek nie sprzedawał nigdy tego osd i nikt juz go nie produkuje.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Nagle powiadasz? Tak zupełnie bez ostrzeżenia? Powiedz jeszcze że w locie...
Marceli ja rozumiem że FC może nie spełniać twoich oczekiwań - zdaża się - ale bądź łaskaw rozgraniczyć swoje pobożne życzenia tego co wydaje ci się że być powinno od tego co tłustym drukiem było napisane i tu i na forum Cyberdrona. Nowy soft jest do nowych płytek i twórca wielokrotnie ostrzegał z czym się wiąże instalowanie go na starym hardware. Skusiłeś się na eksperymenty, Mifau ci pomagał (pokaż mi Chińczyka któremu będzie się chciało tak bawić), nie wyszło to teraz wieszasz psy na supporcie i sprzęcie. Może by tak dorosnąć i wziąć odpowiedzialność za to co się robi a nie wylewać żale na innych za własne porażki?

EDIT Zbyszek nie produkował tego OSD w różnych wersjach hardware więc porównanie trochę z czapy. Na startych FC stary soft działa wyśmienicie. Pomijając fakt że OSD to ciut prostsza konstrukcja niż FC nie sądzisz?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Mifau sam mi wgrał nowsze FW, nie pytając mnie o zdanie, przy okazji jakieś naprawy (która przebiegła sprawnie) albo odpłatnego upgrade, ponieważ dopłacałem za montaż czujnika baro czy jakiegos tam zasilacza recom.

Chciał dobrze, nie do końca wyszło, nie chciało mu się potem tego poprawić i takie są fakty, reszta to pobożne życzenia przytakiwaczy/klakierów.

Co do forum, to nie wiem, bo je zamknięto gdy użytkownicy zaczęli narzekać na istniejące błędy w fw cb.

Aha, dobrze byłoby gdybyś czasem Verid wypowiadał się na tematy o których masz pojęcie, tak dla odmiany. Czytam Twoje posty i zdaje się, że często jest z tym problem. Miałeś fc cyberdrone w starej wersji? Wiesz jak to było z moim egzemplarzem?
Miałeś problem z resetowaniem się ustawień eleresa (po którym Mifau w ramach supportu wysyłał mi PW że jestem ch...m, a Miś dla odmiany przygotował nowszą wersję FW usuwającą problem)?

Całość takich działań niektórzy nazywają wsparciem (supportem) użytkownika i o tym ja oraz inni pisaliśmy.

Jak dla mnie temat został wyczerpany, pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników produktów cb :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Ależ Marceli - czyżbyś sugerował że wypowiadam się w temacie z którym nie miałem styczności? Aż tak niskie mniemanie o mnie masz tylko dlatego że w temacie supportu Cyberdronsa mam odmienne od ciebie zdanie? Wiedz że przez długi czas latałem na prototypowej płytce Cyberdrona którą odkupiłem od jednego z forumowiczy. Płyta nosiła ślady ciężkiej ingerencji użytkownika a mimo to Mifau pomocy w naprawie czy konfiguracji. Za darmochę i w weekendy. Jak się okazało że moja płytaj jest za stara żeby marzyć o nowym sofcie to za groszową dopłatą dostałem najnowszy model. I nie pisz że to z powodu naszej znajomości bo poznaliśmy się przez to FC właśnie. Wobec powyższego nie dziw się że o jakości supportu Cyberdrona mam jak najlepsze mniemanie.

Co do eLeReSa to całe wakacje przelatałem na starym sofcie bez poprawek Misia i kopterem i samolotem i żadne ustwienia mi nie wyparowały (obecnie mam 5 płytek) i tak jak nie podejżewam kolegów którzy problem zgłosili o wredne machinacje, tak nie widzę podstaw by wieszać psy na designie eLeReSa. Przypominam że przyczyny takiego zachowania nie ustalono- może wadliwa partia procków, może co innego. Nie wiadomo ale nie - winny jest Mifau.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Najwidoczniej zbyt pochopnie oceniłem Twój stan wiedzy Veridzie na ten temat, za co szczerze przepraszam.

Ty masz dobre doświadczenia, ja dobre i złe, a prawda leży jak zwykle gdzieś po środku.

Mnie osobiście nie odpowiada taki "sekciarski" marketing na forum, połączony z ignorowaniem użytkowników i strzelaniem focha, gdy ktoś zwraca uwagę na realny problem, ale każdemu wg uznania.

Jak dla mnie EOT.
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Post autor: mzyla »

Ja niestety też się przyłącze do narzekań naCd.

Kupiłem bo łądnie latało i ładnie się zapowiadało.
Kupiłem za kwotę~60% MK, więc nie jako zabawkę, do tego miała być navi.

Ok, zmieniła se generacja softu, wysłałem do Mifaua płytkję, upgradną i odesłał.

Działa... jakoś.
W Yaw się okręca, barometr wsysło.

Obietnice navi się rozmyły, choć jak wysyłałem to qqor mówił że jest i soon.
Mifau też swoją drogą.

teraz: mam fc z funkcjonalnością fc miwii za 12$. Znaczy stable i acro.


Jak mam narzekać - trzeba włożyć prace w platforme z CD zeby było git, takie kfc lata z palca na szybko złożonej, nie mówić nic o nazie, bo...

Czyli czuje się lekko nabity w butelkę, że z FC CD tóre miało być fajne i rewolcyjne został się wydłubek z częścią funkcjonalności.

Reszta obietnic się rozmyła, bo chłopakom się zapał skończył.

Tak samo jak zaproponowałem sprzedaż eLeReSa chińczykowi który był realnie zainteresowany. Dostał sampla z moich, powiedział że jest ok i się da to ładnie sprzedać.
Po zapytaniu CD o ceny na większe ilości temat zmarł.

Czyli reasumując, mam ładne czerwone fc i zamknięty soft (co nie jest niczym złym) bez rozwoju.

Wszelkie fc na rynku są rozwijane, bo się opłaca to twórcą, więc mówienie o discontinued to kiszka.

Pzdr MZ
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Post autor: mzyla »

I jeszcze: popatrz Mifau na pierwsze trzy strony tego wątku.

Jakoś nie jest tam że dla jęczących zrobiłeś i navi nie było, tylko jest oferta wraz z terminem navi, info że soft jest w pełni kompatybilny ze starym fc, że ten sam proc i czujniki etc.

Z tematu obsługi klienta to wszytko :mrgreen: )
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Pomoże mi ktoś zidentyfikować moje FC ? Było chyba tyle wersji że ciężko się połapać. Wersja na pewno 2.x, nie mam pinu do PPM SUM, od dołu jakaś zalutowana zworka, tak po środku FC. Będę dźwięczny za pomoc.
No i gdzie w takim wypadku podłączyć PPM SUM ?
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Jesli FW 2.x, to pin sygnalowy serva roll, to teraz wejscie PPM SUM.
Pokaz fotke plytki...
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Obrazek Obrazek
To białe to mąka - żeby nikt nie miał wątpliwości :lol:

EDIT:
już widać
Ostatnio zmieniony czwartek 28 lut 2013, 20:19 przez meteor, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

u mnie nie widać fotki ;)
ODPOWIEDZ