Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

tu prezentujemy nasze prace

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: hornet2 »

Nie wiem w czym problem ? Na YT są tysiące filmów robionych " dronami " . Do amatorskiego filmowania "dronem " nie potrzebne są żadne uprawnienia . Więc nie wiem czego tak się boisz ? Jeśli to nie będzie lot nad ludźmi , zwierzętami , zabudowaniami , drogami po których poruszają się samochody .

Ja wiem że te uprawnienia . Ale kto to egzekwuje ? Nawet jak będę sobie latał "dronem " o wadze pow. 0,6kg na boisku w środku osiedla zachowując wszelkie środki ostrożności ( to co napisałem wcześniej ) i nic się nie stanie . To kto mi zabroni latać ? Policja ? A czy oni znają przepisy z Prawa Lotniczego ? Po co niepotrzebnie siać panikę ? No chyba że pewne instytucje chcą na tym zarobić kasę .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: pawelsky »

hornet2 pisze:A czy oni znają przepisy z Prawa Lotniczego ?
Znaja: https://dlapilota.pl/wiadomosci/policja ... mat-dronow
Diabolique
Posty: 56
Rejestracja: środa 25 paź 2017, 22:15

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: Diabolique »

pawelsky pisze:
hornet2 pisze:A czy oni znają przepisy z Prawa Lotniczego ?
Znaja: https://dlapilota.pl/wiadomosci/policja ... mat-dronow
Rzeczni Stołeczni.
Po tych wpisach bałbym się w ogóle kupić kopter do latania po mieszkaniu. Jeszcze coś nagra i będzie na mnie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: pawelsky »

Diabolique pisze:Po tych wpisach bałbym się w ogóle kupić kopter do latania po mieszkaniu. Jeszcze coś nagra i będzie na mnie.
Ja bym raczej sugerowal przeczytac co przepisy mowia o lataniu w pomieszczeniach, zamiast siac panike...
Diabolique
Posty: 56
Rejestracja: środa 25 paź 2017, 22:15

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: Diabolique »

Przeczytałbym, ale w moim mieszkaniu nie ma takich przepisów mimo, że jestem w czerwonej strefie. Sianie paniki zaczęło się już na pierwszej stronie. A konkretnej odpowiedzi autor nie uzyskał.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: Tanner »

No bo ciężko o konkretną odpowiedź, to jest kwestia interpretacji i ewentualnej determinacji kogoś kto by chciał udowadniać przed sądami, że jednak złamałeś przepisy, poza tym nawet jak napiszemy "tak, możesz latać" to w jaki sposób jest to prawomocne? :)
Ja bym poleciał bez najmniejszego wahania się. Nie wiem do czego to porównać, do zastanawiania się czy można wyrzucić ogryzek jadąc samochodem przez las? Bo śmiecić nie wolno. Ale ogryzek... A jak ktoś zobaczy z daleka że to śmieci i zadzwoni po policje? Moim zdaniem ten sam poziom abstrakcji.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: pawelsky »

Diabolique pisze:Przeczytałbym, ale w moim mieszkaniu nie ma takich przepisów mimo, że jestem w czerwonej strefie.
To po co piszesz takie brednie?
Diabolique pisze:Po tych wpisach bałbym się w ogóle kupić kopter do latania po mieszkaniu. Jeszcze coś nagra i będzie na mnie.
To wlasnie jest sanie paniki, w dodatku nie na temat bo pytajacy lata na zewnatrz...
Diabolique pisze:A konkretnej odpowiedzi autor nie uzyskał.
Otrzymal ja juz w pierwszym poscie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: Verid »

Diabolique pisze:A konkretnej odpowiedzi autor nie uzyskał.
To że ty jej nie zrozumiałeś nie znaczy że nie uzyskał.
Tanner pisze:No bo ciężko o konkretną odpowiedź, to jest kwestia interpretacji i ewentualnej determinacji kogoś kto by chciał udowadniać przed sądami, że jednak złamałeś przepisy, poza tym nawet jak napiszemy "tak, możesz latać" to w jaki sposób jest to prawomocne? :)
No następny panikarz. Rozróżnijcie wreszcie możliwość wykonania lotu od zarabiania na wideo z takiego lotu i zacznijcie myśleć a nie siać grozę w stylu: "prawo prawem ale mieszkasz w Polsce i wszystko może się zdarzyć".
To czy może lecieć czy nie określa prawo lotnicze i zalinkowane podsumowanie by Pawelsky chyba wystarczająco jasno wykłada gdzie i jak można latać będąc hobbystą. Skoro gość filmu nie sprzedaje to nie ma tematu z US bo nie ma czego opodatkować. To tak jakby któregoś z was skazać za przestępstwa podatkowe bo jakiś hotel zamieścił na swoim FB wasz filmik z wakacji wstawiony na YT.
Ten wredny...
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: Tanner »

;-) no tak, można powiedzieć ze komercyjny lot to taki za który jest wystawiona faktura rachunek. Nie ma dokumentu potwierdzającego komercyjność to nie ma sprawy.
skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: skyllancer »

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Nie miejcie mi za złe, nie chciałem siać paniki, miałem wątpliwości wiec wolałem zapytać a myślę, że nie ma lepszego miejsca od tego forum na taki temat. Myślę, że dyskusją nie jednemu pomoże, wiec jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuje.
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: IvanM »

Nie ma potrzeby patrzyć na cały temat od dupy Maryni. Loty komercyjne wymagają uprawnień dla tego, że z reguły odbywają się tam, gdzie latanie rekreacyjne nie jest pozwolone. Ze strony przepisów lotniczych jest więc istotne to gdzie latasz a nie to, czy ktoś ci za to zapłacił.
Awatar użytkownika
tomaszallprint
Posty: 53
Rejestracja: środa 03 sie 2016, 18:33
Lokalizacja: Paris

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: tomaszallprint »

IvanM pisze:Nie ma potrzeby patrzyć na cały temat od dupy Maryni. Loty komercyjne wymagają uprawnień dla tego, że z reguły odbywają się tam, gdzie latanie rekreacyjne nie jest pozwolone. Ze strony przepisów lotniczych jest więc istotne to gdzie latasz a nie to, czy ktoś ci za to zapłacił.
Bzdura, bez zezwolenia można latać tylko w celach rekreacyjnych i sportowych. Bez posiadania certyfikatu nie można świadczyć żadnych usług komercyjnych.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: maxiiii »

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: hornet2 »

Jeszcze jedno pytanie . Co to za dron ? Waży więcej niż 0,6kg ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
skyllancer
Posty: 36
Rejestracja: środa 04 paź 2017, 19:21
Lokalizacja: Skała

Re: Nagrywanie bez uprawnień ? Szybka pomoc :)

Post autor: skyllancer »

Dron skladany przeze mnie na ramie reptile 500 v3, nie wazylem no ale na pewno wiecej niz 0.6kg, lot odbywal sie nad zamknietym odcinkiem drogi w celu pokazania go(odcinka drogi) i ronda, które jest juz urzytkowane. Tak jak mowie, nikt mi nie placi, jestem stazysta.
Ostatnio zmieniony sobota 27 sty 2018, 11:52 przez skyllancer, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ