DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

vwrafi pisze:czyli wystarczy zwykły kabel USB -> USB C ale w wersji OTG
Nie, przeczytaj jeszcze raz uzaznie co napisalem.
vwrafi
Posty: 35
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 08:17

Re: DJI Mavic Air

Post autor: vwrafi »

pawelsky pisze:
vwrafi pisze:czyli wystarczy zwykły kabel USB -> USB C ale w wersji OTG
Nie, przeczytaj jeszcze raz uzaznie co napisalem.
Aaa, ok, czyli może być zwykły kabel USB A -> USB typ C i nie musi być OTG, dzięki.
Klaxon
Posty: 25
Rejestracja: sobota 25 sie 2018, 10:20
Lokalizacja: Rzesza

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Klaxon »

Wiem, że gdzieś była (kiedyś) instrukcja obsługi do Aira 1 w .pdf, ale nie mogę teraz znaleźć, czy ktoś mógłby zapodać?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
vwrafi
Posty: 35
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 08:17

Re: DJI Mavic Air

Post autor: vwrafi »

Klaxon pisze:Wiem, że gdzieś była (kiedyś) instrukcja obsługi do Aira 1 w .pdf, ale nie mogę teraz znaleźć, czy ktoś mógłby zapodać?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
https://dji-ars.pl/media/instrukcje/dji-mavic-air.pdf
Klaxon
Posty: 25
Rejestracja: sobota 25 sie 2018, 10:20
Lokalizacja: Rzesza

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Klaxon »

Podziękował.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
vwrafi
Posty: 35
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 08:17

Re: DJI Mavic Air

Post autor: vwrafi »

Drona jeszcze nie mam, ma przyjść jutro, ale zacząłem sobie czytać instrukcję. Wychodzi na to, że można na kontrolerze wybrać 3 tryby sterowania dronem za pomocą drążków. Tak z waszego doświadczenia, jaki tryb będzie najbardziej intuicyjny? Rozumiem, że każdy musi wybrać coś pod siebie, ale może jest jakiś tryb który używa większość pilotów, gdyż jest najbardziej naturalny ( nawet jak na początku nam nie będzie pasować, to po nauce okaże się, że akurat dany tryb jest najlepszy ). Pytam, gdyż ponad 20 lat temu grałem w gry typu Quake strzałkami kursora i nie wyobrażałem sobie nic innego. Ktoś mi pokazał sterowanie WSAD + myszka i mimo że na początku mi to nie pasowało, to po nauce nie wyobrażam sobie grać w gry na PC inaczej niż właśnie tak. I tak przez analogię kombinuję, że może jest też taki układ sterowania dla pilotów. Jestem praworęczny i chodzi mi o te tryby, w których przesunięcie drążka powoduje albo lot góra-dół, albo obrót lewo-prawa albo do przodu-tyłu.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

vwrafi pisze:na kontrolerze wybrać 3 tryby sterowania dronem za pomocą drążków. Tak z waszego doświadczenia, jaki tryb będzie najbardziej intuicyjny?
Wiekszosc droniarzy lata w Mode 2
vwrafi
Posty: 35
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 08:17

Re: DJI Mavic Air

Post autor: vwrafi »

pawelsky pisze:
vwrafi pisze:na kontrolerze wybrać 3 tryby sterowania dronem za pomocą drążków. Tak z waszego doświadczenia, jaki tryb będzie najbardziej intuicyjny?
Wiekszosc droniarzy lata w Mode 2
Dzięki, to tak będę się uczyć.

OK, mam już drona, właśnie ładują się akumulatory. Teraz czytam sobie dalej instrukcje i nie wiem jak przełożyć ten kabel OTG w kontrolerze. W jednym ramieniu podtrzymującym telefon jest taki ruchomy plastik. Czy ja mam końcówkę kabla ( w moim przypadku USB C ) jakoś wcisnąć w ten ruchomy element? Po dobroci się nie da a wolę nie robić tego na siłę. W komplecie jest jeszcze jeden taki plastik, który wygląda jak ten ruchomy element, ale rozumiem, że to zapasowa część. Czy kabel USB C ma tak sobie być luźno/ruchomo, czy też trzeba go jakoś jednak włożyć w ten ruchomy plastik?

edycja:

OK, już wiem co i jak, nie zauważyłem, że w folii był jeszcze jeden ruchomy plastik, większy niż te dwa i on właśnie pasuje pod USB C.

edycja 2:

Kurcze, nie za wygodne to mocowanie telefonu w kontrolerze. Do końca nie mogę go wcisnąć w te łapki ( mam chyba za gruby telefon ), a jak nie wcisnę go do końca to boję się, że w pewnym momencie wyrwie mi się port USB w telefonie. Też mieliście problem z grubością telefonu?
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Air

Post autor: volender »

mi xiaomi 4x i ipad mini 2 pasują idealnie... ale wywaliłem tą "rameczkę" trzymającą wtyczkę usb w tym uchwycie na telefon, i wpinam ręcznie. Dużo łatwiej mi tak i wgl ;-).
vwrafi
Posty: 35
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 08:17

Re: DJI Mavic Air

Post autor: vwrafi »

volender pisze:mi xiaomi 4x i ipad mini 2 pasują idealnie... ale wywaliłem tą "rameczkę" trzymającą wtyczkę usb w tym uchwycie na telefon, i wpinam ręcznie. Dużo łatwiej mi tak i wgl ;-).
OK, to wszystko jasne. Ipad mini 2 - grubość 7,5mm. Mój Sony XZ2 Compact - grubość 12,1mm. Do tego mam taką fajną folię hybrydową-żelową na ekranie i nie chciałbym jej podwijać wkładając telefon w te gumy. No nic, muszę coś pokombinować, albo po prostu do latania wezmę jakiś stary telefon.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Air

Post autor: volender »

Możesz pomyśleć nad takimi wynalazkami: https://www.youtube.com/watch?v=HiqEHOsMgBA, na ebaju powinny się znaleźć jakieś tanie wersje tego :)
Ew. używkę ipada mini 2 można kupić za ca 300 zł, a chyba każdy przyzna, że dji go na ios działa super w porównaniu do andka.
vwrafi
Posty: 35
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 08:17

Re: DJI Mavic Air

Post autor: vwrafi »

volender pisze:Możesz pomyśleć nad takimi wynalazkami: https://www.youtube.com/watch?v=HiqEHOsMgBA, na ebaju powinny się znaleźć jakieś tanie wersje tego :)
Ew. używkę ipada mini 2 można kupić za ca 300 zł, a chyba każdy przyzna, że dji go na ios działa super w porównaniu do andka.
Dziękuję za poradę odnośnie tego mocowania do telefonu.

Co do iPad'a, to prędzej zatańczę nago w centrum miasta popijając Yerba Mate niż kupię cokolwiek z iOs.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

vwrafi pisze:Co do iPad'a, to prędzej zatańczę nago w centrum miasta popijając Yerba Mate niż kupię cokolwiek z iOs.
Też tak mówiłem dopóki nie stanąłem przed tym samym co ty wyborem. Jakikolwiek sensowny fon z andkiem na którym DJI Go chodzi bez cięcia kosztował pod 1kPLN albo lepiej - przynajmniej z ichniej listy tych polecanych. iPad'a 2 mini, za radą kolegów z forum, wyhaczyłem za nieco ponad 3 stówy i nie była to jakaś ultra okazja. Nic się nie tnie, nic się nie grzeje a wielkość ekranu pozwala w pełni docenić jakość podglądu oferowanego przez wynalazki DJI także ściągaj gacie, tykwa w łapę i szoruj na miasto ;-)
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Marcin »

Skoro w temacie iOS - Ipad 2 Mini nie będzie za jakiś czas 'za słaby' na Dji 4Go albo Dji Fly? Nie wiem, jak to wyglada z tej strony barykady. A też do Air chcialbym moze cos wiecej niz moja Motorola Moto G3 (choc dziala bezproblemowo, bo wyczyszczona i wgrane tylko Dji 4Go)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Tego co będzie "za jakiś czas" to ci nie powiem bo przepowiadanie przyszłości nigdy mi specjalnie nie szło. Domniemywać można że tak bo z reguły tak jest że kolejne iteracje softu są coraz bardziej wymagające sprzętowo. Pytanie jednakże dotyczyło konkretnie obslugi MA i tu cytowany sprzęt sprawdza się wyśmienicie.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ