DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Marcin »

Dzięki. Właśnie myślę, bo do MA starczy, OK, ale co np jak mnie najdzie na MA2 albo Zoom itp...
Trzeba przemyśleć sprawę. Bo na Android faktycznie np moja Motorola daje radę a juz Galaxy S5 szarpie.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Air

Post autor: volender »

to mini jabłko ma tylko 1gb ramu, więc cały multitasking kuleje - np. jeśli przełączasz się między chrome a czymkolwiek innym, to chrome prawdopodobnie zostanie ubity... a przynajmniej zajmie mu sporo czasu zanim przywróci wszystkie zakładki z powrotem.

Ale do dji jest jak szyty na miarę - i też nie lubiłem ios wcześniej :-P.
Trochę to śmieszne, że chcąc zaoszczędzić, kupiłem apple, bo odpowiednio mocny tablet z andkiem był dużo droższy :-D .
Mavic air, czy inny, póki używa tej samej apki DJI GO powinno być tak samo z wydajnością na mini, imo.

W andku i dji go najgorsze jest to, że podgląd łapie freezy nawet 10sek. lub więcej - i to pomimo ubicia wszystkich pozostałych apek i przełączenia we flight-mode. Nie jest to brak linku, bo kontrolę z aparatury mam nadal.
vwrafi
Posty: 35
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 08:17

Re: DJI Mavic Air

Post autor: vwrafi »

Marcin pisze:Skoro w temacie iOS - Ipad 2 Mini nie będzie za jakiś czas 'za słaby' na Dji 4Go albo Dji Fly? Nie wiem, jak to wyglada z tej strony barykady. A też do Air chcialbym moze cos wiecej niz moja Motorola Moto G3 (choc dziala bezproblemowo, bo wyczyszczona i wgrane tylko Dji 4Go)
Ooo, a jaka to wersja G3, z 1 czy 2 GB RAM ? Mam jeden telefon, LG L90, który ma 1GB RAM, procek Snapdragon 400 i Android 5, czyli prawie jak ta Motorola. Spróbuję go jutro przetestować.


A co do tego iPad, to mój obecny telefon w zupełności wystarcza sprzętowo, jedynie ciężko mieści się w tych łapkach od kontrolera.

Dzisiaj jestem już po pierwszym locie. I tak:

- gdybym kupił wersję z 1 baterią, to byłbym strasznie rozczarowany. Wznosimy się do góry, coś tam próbujemy robić i nagle 14 minut mija, poziom baterii 30% i praktycznie koniec zabawy. Dopiero na trzeciej baterii coś tam nagrałem sensownego

- godzina 18 to nie jest dobra pora na latanie dronem. Słońce jest już nisko i lecąc pod słońce drona praktycznie nie widać i do tego łzawią oczy

- ten tryb Active Track jest spoko, działa bardzo dobrze, tylko strasznie denerwuje to, że trzeba trzymać ten kontroler. O ile idziemy, to nie ma problemu, ale jak jedziemy na rowerze to już to trochę przeszkadza

Czy podczas trybów Active Track można zmieniać położenie drona? Wybrałem Profile, i dron kręci mnie z boku, ale czy mogę zmienić jego ustawienie np. na drugi bok albo od przodu już podczas kręcenia? Jeśli tak, to robi się to kontrolerem czy na ekranie telefonu? Chyba próbowałem nacisnąć coś na ekranie telefonu ale wtedy dron chyba uznał że już nie chcę żeby mnie śledził. Generalnie chodzi o to, żebym jechał sobie na rowerze, dron leci z boku i mnie filmuje i podczas tego filmowania, robienia pauzy, chcę żeby nakręcił mnie teraz trochę bardzie z daleka, później z drugiego boku a później np. od tyłu i żeby się przybliżył. Jest takie coś możliwe?


W zasadzie co do samego drona i jego parametrów nie mam żadnych zastrzeżeń od strony technicznej. Ładnie lata, wiał bardzo silny wiatr a mimo to ujęcia z kamery normalnie jak skała, nic nie ruszone. Również mimo silnego wiatru potrafił normalnie się oddalać do mnie i przybliżać. Zasięg jest bardzo dobry. Odleciałem tak daleko, że już drona w ogóle nie widziałem i nie słyszałem a mimo to obraz na telefonie nadal był ładny ( brak budynków dookoła, same pole i mnóstwo niskich drzew tak do 6-7 metrów ). Nie wiem, czy latam na zwykłym systemie CE czy tym FCC. Jak to sprawdzić? Kupiłem używanego i nie wiem czy właściciel czegoś tam już nie ustawiał. Jeśli to co mam było na CE to naprawdę jestem pod wrażeniem zasięgu. Miałem na pewno w pewnym momencie odległość 250 metrów i wysokość 50 metrów. Jak dla mnie to już kosmos, normalnie nic a nic drona nie widać i tylko zostaje strach " a co jeśli nagle dron spadnie "? W mieście chyba bym tak nie chciał latać.

Może ktoś mi dać jakieś wskazówki odnośnie Active Track?
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Marcin »

A co siedzi w ich kontrolerze? Wyglada jak Android.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

vwrafi pisze:
Marcin pisze:Skoro w temacie iOS - Ipad 2 Mini nie będzie za jakiś czas 'za słaby' na Dji 4Go albo Dji Fly? Nie wiem, jak to wyglada z tej strony barykady. A też do Air chcialbym moze cos wiecej niz moja Motorola Moto G3 (choc dziala bezproblemowo, bo wyczyszczona i wgrane tylko Dji 4Go)
Ooo, a jaka to wersja G3, z 1 czy 2 GB RAM ? Mam jeden telefon, LG L90, który ma 1GB RAM, procek Snapdragon 400 i Android 5, czyli prawie jak ta Motorola. Spróbuję go jutro przetestować.


A co do tego iPad, to mój obecny telefon w zupełności wystarcza sprzętowo, jedynie ciężko mieści się w tych łapkach od kontrolera.

Dzisiaj jestem już po pierwszym locie. I tak:

- gdybym kupił wersję z 1 baterią, to byłbym strasznie rozczarowany. Wznosimy się do góry, coś tam próbujemy robić i nagle 14 minut mija, poziom baterii 30% i praktycznie koniec zabawy. Dopiero na trzeciej baterii coś tam nagrałem sensownego

- godzina 18 to nie jest dobra pora na latanie dronem. Słońce jest już nisko i lecąc pod słońce drona praktycznie nie widać i do tego łzawią oczy

- ten tryb Active Track jest spoko, działa bardzo dobrze, tylko strasznie denerwuje to, że trzeba trzymać ten kontroler. O ile idziemy, to nie ma problemu, ale jak jedziemy na rowerze to już to trochę przeszkadza

Czy podczas trybów Active Track można zmieniać położenie drona? Wybrałem Profile, i dron kręci mnie z boku, ale czy mogę zmienić jego ustawienie np. na drugi bok albo od przodu już podczas kręcenia? Jeśli tak, to robi się to kontrolerem czy na ekranie telefonu? Chyba próbowałem nacisnąć coś na ekranie telefonu ale wtedy dron chyba uznał że już nie chcę żeby mnie śledził. Generalnie chodzi o to, żebym jechał sobie na rowerze, dron leci z boku i mnie filmuje i podczas tego filmowania, robienia pauzy, chcę żeby nakręcił mnie teraz trochę bardzie z daleka, później z drugiego boku a później np. od tyłu i żeby się przybliżył. Jest takie coś możliwe?


W zasadzie co do samego drona i jego parametrów nie mam żadnych zastrzeżeń od strony technicznej. Ładnie lata, wiał bardzo silny wiatr a mimo to ujęcia z kamery normalnie jak skała, nic nie ruszone. Również mimo silnego wiatru potrafił normalnie się oddalać do mnie i przybliżać. Zasięg jest bardzo dobry. Odleciałem tak daleko, że już drona w ogóle nie widziałem i nie słyszałem a mimo to obraz na telefonie nadal był ładny ( brak budynków dookoła, same pole i mnóstwo niskich drzew tak do 6-7 metrów ). Nie wiem, czy latam na zwykłym systemie CE czy tym FCC. Jak to sprawdzić? Kupiłem używanego i nie wiem czy właściciel czegoś tam już nie ustawiał. Jeśli to co mam było na CE to naprawdę jestem pod wrażeniem zasięgu. Miałem na pewno w pewnym momencie odległość 250 metrów i wysokość 50 metrów. Jak dla mnie to już kosmos, normalnie nic a nic drona nie widać i tylko zostaje strach " a co jeśli nagle dron spadnie "? W mieście chyba bym tak nie chciał latać.

Może ktoś mi dać jakieś wskazówki odnośnie Active Track?
Ochłoń troszkę i pooglądaj milion filmikow na YouTube.
Tam wszystko jak na dłoni.
vwrafi
Posty: 35
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 08:17

Re: DJI Mavic Air

Post autor: vwrafi »

potrek pisze:Ochłoń troszkę i pooglądaj milion filmikow na YouTube.
Tam wszystko jak na dłoni.
OK, przejrzałem filmiki i rzeczywiście da się kręcić Active Track w trybie Trace i z okrążaniem obiektu. Robiłem tak jak na filmikach na youtube ale widocznie coś musiałem źle kliknąć i mi nie wyszło. Jutro próbuję znowu. Szkoda, że mam tylko 3 akumulatory, to jednak za mało - raptem 45 minut lotu.

W ogóle fajne są też te opcje Tap to Fly. Cały czas się zastanawiałem jak to możliwe, że jeden pilot jest w stanie lecieć i kręcić filmy jednocześnie ( tzn. sterować gimballem i dronem na boki podczas gdy dron leci np. do przodu ). Hah, teraz już wiem, że to wszystko na automacie :D i wydaje się to już do ogarnięcia.

A macie jakieś sztuczki na to słońce czy po prostu kręcicie jak słońce jest wysoko?

edycja:

Dzisiaj znowu polatałem. Zmieniłem na FCC i najdalej odleciałem na 320 metrów w dal i 60 w górę. Wszystko było OK, ale zacząłem się bać o drona bo absolutnie go nie widziałem i zacząłem wracać.

LG L90 z 1GB RAM i prockiem Snapdragon 400 nie nadaje się zbytnio do tej aplikacji DJI GO 4. Wszystko działało, ale czasami dosyć ślamazarnie a raz mi się nawet wyłączyła aplikacja - dobrze że dron był w zasięgu wzroku i normalnie można było nim sterować. Po uruchomieniu apki ponownie ( jakieś 20 sekund ) połączyła się bez problemu, ale będę jednak kupował nowy telefon - mam na oku Huawei Mate 10 Lite - też w granicach 300zł jak iPad 2 mini, ma 4GB RAM i ekran 6 cali i jest bardzo mały ale ma małe ramki u góry i u dołu więc fajnie się wpasuje tymi ramkami w te obejmy w kontrolerze.

Tak jeszcze zastanawiam się nad tymi okularami FPV. Niby telefon jest ok, ale trzeba dziwnie się nastawiać do słońca albo stawać w cieniu bo inaczej słabo widać cokolwiek na ekranie, a z tego co widziałem w recenzjach to gogle jednak oferują lot prawie jak samolotem i sterowanie głową gimballem.


edycja 2:

Pierwszy filmik z drona:

mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic Air

Post autor: mohinder »

Naprawdę pomyśl na ipadem mini do drona. Byłem i w sumie nadal jestem przeciwnikiem appla ale dron zmusił mnie niejako do zakupu ipada. Używałem wcześniej telefonu ale jak mi ktoś zadzwonił w trakcie latania to nie było to komfortowe. To kupiłem Samsunga galaxy Note ale on niby działał ale zdażały mu się zadyszki albo po prostu wyłączenie apki. Mimo wewnętrznych oporów kupiłem ipada mini 4 i naprawdę aplikacja działa jak powinna. Dodatkow jest aplikacja która działa tylko na IOS. Nie pamiętam nazwy ale możesz w niej zaplanować trasę i dron sam ją wykonuje. To jest aplikacja DJI ale nazwy nie mogę sobie przypomnieć a w tej chwili nie mam jak sprawdzić.
Pisałeś coś o goglach. Kupiłem swego czasu te gogle RE. Wszystko super tylko że użyłem ich może 4 razy. Na wakacje dalsze ich nie zabieram bo są dosyć duże. I może nie, że żałuję ale myślę, że przeżył bym bez nich.
Ale ipada polecam.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Marcin »

Mam oba Air i kilka telefonow i Ipada to mysle, ze dorzuce swoje przemyslenia:

Dopóki miałem Air 1 wystarczała mi moja Motorola moto g3 bo aplikacja DJI 4Go nie wymaga systemu 64bit więc można zainstalować na większości nowszysch i starszych telefonów. Zakup Air 2 spowodował konieczność szukania innego telefonu z powodu konieczności obsługi Dji Fly.

I teraz tak:
Telefon (polecam używane Galaxy S7 z OLX - taki mam osobiście, obie aplikacje działają) ma ten plus, że jest mniejszy, poręczniejszy. Można go łatwo do plecaka z kontrolerem wrzucić albo trzymać to w całości w ręce i jechać rowerem.

iPad 2 Mini (taki mam) - wielki, ekran odbija światło więc w słońcu słabo widoczny. U mnie pomogło naklejenie matowej folii. Słabo wygodny w kontrolerze z Air 1, dużo lepiej sprawdza się z kontrolerem z Air 2. Dopiero z ekranem przeciwsłonecznym zaczyna to mieć jakiś sens.
airipad1.jpg
airipad1.jpg (87.23 KiB) Przejrzano 5063 razy
air1ipad2.jpg
air1ipad2.jpg (66.72 KiB) Przejrzano 5063 razy
air mount 02.jpg
air mount 02.jpg (77.54 KiB) Przejrzano 5063 razy
Jeżeli chcesz być mobilny z ekranem to bierz Samsunga S7 (albo S7 edge, albo S6 albo S8...), a jak chcesz wygody to iPada ale wtedy nastaw się na to, że przestaje to być aż tak poręczne.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: krall »

Marcin pisze:....albo trzymać to w całości w ręce i jechać rowerem.
Ćwiczyłem ten wariant kilka razy aż w końcu wydrukowałem uchwyt na kierownicę :-)

Co do ipadów to moge ostrzec, że w przypadku ipad mini 3 i P4P pojawia się CPU overload i tnie obraz
W M1P, Air i zwykłym P4 tego nie ma.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Marcin »

CPU overload pokazywał mi się w iPad 2Mini ale jak zrzuciłem jakość transmisji na smooth i wyłączyłem video cache to zniknęło.
Ale mowa o DJI Fly.
Awatar użytkownika
Myshor
Posty: 51
Rejestracja: sobota 11 paź 2014, 16:15
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Myshor »

Jeśli można się podczepić pod wątek, to mam problem na styku kontroler-smartfon: przy niskiej temperaturze Android uparcie wyrzuca okienko pop-up, że jest za zimno na ładowanie baterii, a kiedy jest jeszcze zimniej, to potrafi się zupełnie wyłączyć. Jest to co najmniej irytujące zachowanie.

Z tego, co się zorientowałem, to można pozbyć się problemu ale trzeba zrootować smartfona, wolę tego nie robić ze względu na gwarancję. Można też zakombinować z dwoma kablami USB i powerbankiem, ale taki zestaw robi się mało poręczny.

Czy jest na to jakaś inna metoda?
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pirzol »

Polecam Xiaomi Mi 9T Pro.
Obraz czytelny, żadnych problemów z wydajnością. W tle działają aplikacje Droneradar.

Pzdr
Piotr
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Klaxon
Posty: 25
Rejestracja: sobota 25 sie 2018, 10:20
Lokalizacja: Rzesza

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Klaxon »

Czy aparaturę można zresetować? Dronowi przywróciłem ustawienia fabryczne przez Assistance 2, ale co z aparaturą? Mimo, że w DJI GO4 czyszczę pamięć to i tak pozostają moje ustawienia. Chyba, że te zapisane są w moim koncie DJI i od razu kopiowane gdy się na tym koncie zaloguję (konto z resztą miało być usunięte ale DJI na tym polu to zupełna Afryka). Sprawa dość pilna bo mam ostatnie 2 tygodnie gwarancji i zanim oddam do naprawy (dron czasem nie lata po linii prostej a pokrętło gimbala obraca dronem w lewo i w prawo) to chciałbym jeszcze raz golasa wypuścić w górę, w trybie CE i bez żadnych moich edytowanych ustawień.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: DJI Mavic Air

Post autor: TorFPV »

Jak mi aparatura po włączeniu cały czas piszczy to w takim przypadku RC Calibration z poziomu aplikacji DJI Go4 powinno pomóc ?
Nie mogę doszukać się w instrukcji co to piszczenie/pikanie oznacza.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

Piszczenie oznacza ze drazki nie sa machanicznie wycentrowane (o ile oczywiscie masz naladowana baterie). Zacznij od przeczyszczenia gimbali.
ODPOWIEDZ