QCZEK LRS

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: QCZEK LRS

Post autor: janjazda »

Wgrałem właśnie wersję 2.0. I zasadniczo wygląda na to, że wszytko działa. W Inavie słupki z kanałami się ruszają, RSSI śmiga, natomiast nie mogę uruchomić telemetrii.

W Tx zaznaczone Mav. enc +SPORT master, Rx podłączony z FC. Próbowałem rożne baudrate ale nie działa. Czy trzeba aktywować "Telemetry type/Telemetry type Channel"??
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: QCZEK LRS

Post autor: maxiiii »

Daj zawsze włączone 17 kanał. Telemetria działa bez problemu przy takich ustawieniach jakich proponuje Krzysiek. Prędkość od 57600 do 19200 daje takie samo odświeżanie kanałów. Według QGC i jego "mavlink inspektora" wynosi od 0,2 do 3 Hz, czyli wystarczająco.
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: QCZEK LRS

Post autor: janjazda »

maxiiii pisze:Daj zawsze włączone 17 kanał. Telemetria działa bez problemu przy takich ustawieniach jakich proponuje Krzysiek. Prędkość od 57600 do 19200 daje takie samo odświeżanie kanałów. Według QGC i jego "mavlink inspektora" wynosi od 0,2 do 3 Hz, czyli wystarczająco.
Kanał 17? Jak jest tylko 16.
U mnie nie wykrywa żadnych sensorów w Taranisie. Na wersji 1.92 wszytko ładnie śmigało.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: QCZEK LRS

Post autor: maxiiii »

Ustaw tak jak na zdjęciu.
tel.jpg
tel.jpg (26.2 KiB) Przejrzano 2560 razy
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: QCZEK LRS

Post autor: janjazda »

Dobra, zaraz sprawdzę. Ustawić tylko po stronie Rx? czy w Tx też?

No i jeszcze pytanie, który pin w module Tx podłączyć do wejścia s.port w Taranisie? Tak jak wcześniej z M0?
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: QCZEK LRS

Post autor: sajgon »

Udało mi się połączyć odbiornik z nadajnikiem przy użyciu Turningy 9XRPRO pomogło tutaj wgranie najnowszego oprogramowania do aparatury i zaczęło gadać. Ale to nie koniec problemów, mam problem z ustawieniem RSSI w AP-OSD od PitLab i z ustawieniem trybu AUTO po utracie zasięgu do tej pory na poprzednim odbiorniku 2,4GHZ miałem ustawione tak że jak sygnał zanika to wymusza ustawienie AUTO na kanale odpowiedzialnym za tryb pracy autopilota, rozumiem że przy QLRSie nie ma takiej potrzeby bo AP wykrywając utratę RSSI sam wybudzi tryb AUTO ? największą moją bolączką jest brak możliwości połączenia z programem konfiguracyjnym na kompie nie wiem co tutaj robię źle. HELP !
Filmik pokazuje jak to wygląda z OSD i z konfiguratora OSD
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: QCZEK LRS

Post autor: FlyPro »

sajgon pisze:Udało mi się połączyć odbiornik z nadajnikiem przy użyciu Turningy 9XRPRO pomogło tutaj wgranie najnowszego oprogramowania do aparatury i zaczęło gadać. Ale to nie koniec problemów, mam problem z ustawieniem RSSI w AP-OSD od PitLab i z ustawieniem trybu AUTO po utracie zasięgu do tej pory na poprzednim odbiorniku 2,4GHZ miałem ustawione tak że jak sygnał zanika to wymusza ustawienie AUTO na kanale odpowiedzialnym za tryb pracy autopilota, rozumiem że przy QLRSie nie ma takiej potrzeby bo AP wykrywając utratę RSSI sam wybudzi tryb AUTO ? największą moją bolączką jest brak możliwości połączenia z programem konfiguracyjnym na kompie nie wiem co tutaj robię źle. HELP !
sajgon, po pierwsze musisz w qczku ustawić na kanale 9 rssi, tak żeby odbiornik wysyłał to do AP. Po drugie żeby zadziałał RTH po wyłączeniu apki musisz również ustawić to w programie qczka. To odbiornik wysyła informację (FailSafe) po utracie zasięgu co ma zrobić AP.
Napisz jakie dokładnie masz problemy połączeniem się z programem konfiguracyjnym :?:
eLRS Smart, OSD+AP 1.3 i GS by Zbig & Pitlab, JETI duplex DS14, Fatshark HDO2 + RapidFIRE, Mini Talon.
( dawniej RCkopter )
Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: QCZEK LRS

Post autor: TorFPV »

W odbiorniku musisz ustawić, że w przypadku failsafe ustawie tryb AUTO i gaz na zero. Wtedy AP prawidłowo przejdzie w tryb RTH.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: QCZEK LRS

Post autor: sajgon »

toretto1995 pisze:W odbiorniku musisz ustawić, że w przypadku failsafe ustawie tryb AUTO i gaz na zero. Wtedy AP prawidłowo przejdzie w tryb RTH.
Tak podejrzewałem, gaz musi być na zero by w trybie AUTO wracał do bazy inaczej będzie kontynuował lot na wprost, dzięki za info :-)
Problem w tym że nie mogę połączyć się z konfiguratorem, za każdym razem wywala mi informacje "serial port connection error!" próbowałem na dwóch laptopach jeden z windows 7 drugi windows 10 ehhh
sterowniki usb pobrane z http://qlrs.pl/interface-rs232-2303ht-d ... dbiornikow
Obrazek
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: QCZEK LRS

Post autor: TorFPV »

Próbowałeś zamienić RX z TX ?
Próbowałeś z innym programatorem ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: QCZEK LRS

Post autor: janjazda »

Żeby wejść w tryb configuracji dla odbiornika, musisz połączyć M1 z M0.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: QCZEK LRS

Post autor: maxiiii »

Podłączenie masz prawidłowe. Błąd z komunikatu informuje o problemie ze sterownikami.

Sprawdź czy masz dobrze zainstalowane sterowniki.
Snap4.jpg
Snap4.jpg (90.5 KiB) Przejrzano 2127 razy
Snap5.jpg
Snap5.jpg (61.68 KiB) Przejrzano 2127 razy
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: QCZEK LRS

Post autor: sajgon »

Tak żeczywiście sprawdziłem masz rację z tymi sterownikami, problem jest z tym że nie mogę zmienić sterownika USB niby program go instaluje, ale po sprawdzeniu w menadżerze pozostaje stary sterownik, nawet ręcznie nie da się tego zrobić, gdy wybieram ręcznie sterownik i aktualizuje to wyrzuca info że dla urządzenia są już zainstalowane najlepsze sterowniki, odinstalowanie urządzenia też nic nie zmienia bo po wył. i wł. kompa instaluje te same sterowniki
Tak jakby nie pozwalał zainstalować nic co jest z poza Microsoftu, próbowałem wejść w pliki systemowe i wywalić z pliku windows\system32... oryginalny plik sterownika to wyskakuje info że nie mam uprawnień ehh chyba Windows 10 mnie przerósł.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: QCZEK LRS

Post autor: maxiiii »

Czy masz windowsa startera?

Możesz włączyć coś takiego.
Snap1.jpg
Snap1.jpg (146.43 KiB) Przejrzano 1943 razy
PAwel_Z
Posty: 91
Rejestracja: poniedziałek 20 sty 2014, 13:58
Lokalizacja: Lubelskie / WWA

Re: QCZEK LRS

Post autor: PAwel_Z »

Czy standardowe radio Turnigy 9XR może wypluwać SBUS wymagany w wersji qczek 2.0?
Wszędzie mowa tylko o PPM/PCM.

Mam wrażenie, że zadaję jakieś głupie pytanie, ale nic nie mogę znaleźć.
ODPOWIEDZ