Zamawianie w Aliexpress

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: skazi »

Na jakieś 150 zamówień na Ali miałem taki problem może ze 4-5 razy, ale nigdy bym nie powiedział że przestanę kupować tylko dlatego, że mnie kilka razy chińczyk oszukał. Wiadomo wśród tylu sprzedawców mogą trafić się jacyś mniej rzetelni, ale to nie powód żeby przekreślać całą platformę.
Jeśli chodzi o to dlaczego podają czyjś numer, widocznie mają mniejsze konsekwencje za spór po wysłaniu lewego numeru, niż za to że nie wyślą przedmiotu w określonym czasie.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

Może jest tak jak mówisz . Ale zamawia się po to aby coś kupić a nie dostawać zwrot pieniędzy . Zamówiłem pierwszym razem , czekałem 6 dni na wysyłkę . Potem przez prawie trzy tygodnie śledziłem nieswoją przesyłkę . Prawie tydzień czekałem na PP na zwrot pieniędzy . Za namową i poradą PP zamówiłem na Alie ten element helika u innego sprzedawcy myśląc że ten sprzedawca będzie uczciwy . Czekałem 9 dni na wysyłkę . Po 12 dniach przesyłkę odebrał ktoś na drugim końcu Polski bo to był jego podany mi numer śledzenia przesyłki . Teraz czekam 10 dni na założenie sporu . Minie dwa miesiące a ja nadal nie mam potrzebnego mi elementu do helika . I co ? Mam zamówić element na Alie u trzeciego sprzedawcy i nadal czekać nie wiadomo ile ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: pawelsky »

Nie rozumiem ludzi ktorzy kupuja na Ali po taniosci, a potem wylewaja na forum zale ze paczka idzie 3 miesiace, ze sprzedawca nie byl uczciwy, ze dostali badziewie zamiast tego co bylo na zdjeciach itp.

Schemat kupowania na Ali jest prosty. Placisz, czekasz 2 miesiace jak do tego czasu paczka przyszla paczka z tym co chciales cieszysz sie ze tanio kupiles, jak nie, kontaktujesz sie ze sprzedawca (przy czym robisz to w sposob rzeczowy i spokojnie, bez darcia japy na Chinczyka) i probujesz rozwiazac sprawe. Jesli jest opor materii zakladasz spor i (w zdecydowanej wiekszosci przypadkow) odzyskujesz pieniadze.

Jesli taki schemat Ci nie odpowiada, nie chcesz ryzykowac, spieszy Ci sie, badz nie potrafisz sie sprawnie komunikowac po angielsku - kupujesz online w Polsce lub w sklepie stacjonarnym. Zalenie sie po kazdym zakupie ze Cie ktos oszukal niczego nie zmieni, to czesc tego interesu.
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: sajgon »

pawelsky pisze: kupujesz online w Polsce lub w sklepie stacjonarnym. Zalenie sie po kazdym zakupie ze Cie ktos oszukal niczego nie zmieni, to czesc tego interesu.
ostatni raz w Polsce jeśli chodzi o modele kupowałem coś chyba w 2013 roku przepłacało się wtedy 2-3razy pomimo tego reklamację aparatury przez pół roku i dopiero obsmarowanie sklepu na tym forum sklepu którerego właściciel jest dobrym ziomem adminów i temat przez to został usunięty i prawie poczęstowano mnie banem, dało jakiś skutek, tak więc w Polsce zakupów nie polecam...
U chińczyka nigdy się nie zawiodłem a zostawiłem już tam naście tyś. pln
draki
Posty: 74
Rejestracja: piątek 24 maja 2019, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: draki »

A może po prostu zamawiasz część do helika, która jest nieosiągalna. Stąd za każdym razem uzyskujesz ten sam efekt. Też to przerabiałem niestety, ale nie na ali tylko wszędzie :-/

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

Dlatego przed złożeniem zamówienia wysłałem do sprzedającego maila z pytaniem czy aby na pewno ma tą część na magazynie ? Odpisał że mogę zamawiać bez obaw bo ma tą część na stanie . Rozumiałbym gościa gdyby odpisał że na obecną chwilę nie ma tej części na stanie albo że ma jakiś problem z wysyłką . A tak to po prostu robi z kogoś głupiego . Kasę prędzej czy później odzyskam ale ile już straciłem czasu . Kiedyś najwięcej robiłem zakupów na Hobby King . Obecnie na Banggood . Tam nie ma takich przekrętów . Zmuszony byłem do zakupu na Alie bo nigdzie indziej tej części nie było albo sprzedawca nie wysyłał do Polski .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: pawelsky »

dzisiaj, o 06:29
hornet2 pisze:Dlatego przed złożeniem zamówienia wysłałem do sprzedającego maila z pytaniem czy aby na pewno ma tą część na magazynie ? Odpisał że mogę zamawiać bez obaw bo ma tą część na stanie .
wczoraj, o 12:00
hornet2 pisze:Przed złożeniem zamówienia pytałem gościa czy aby na pewno ma ten towar na magazynie ? Zapewnił mnie że bez obaw mogę go u niego zamówić .
6 sie 2019, o 11:55
hornet2 pisze:Dlatego przed złożeniem zamówienia pytałem sprzedającego czy na pewno ma na magazynie ten towar ?
6 sie 2019, o 09:39
hornet2 pisze:Ale pytałem przed zakupem czy aby na pewno gościu ma ten towar ? Pisał że bez obaw mogę go u niego zamówić .
6 sie 2019, o 08:21
hornet2 pisze:A pytałem gościa przed złożeniem zamówienia czy aby na pewno ma na magazynie ten towar . Tak ! Mamy go dużo ! Możesz śmiało u nas zamawiać .
hornet2, litosci, zaciales sie czy jak? Trafil Ci sie felerny sprzedawca i tyle. Nie pierwszy, nie ostatni. Przestan sie mazgaic - deal with it!
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

Ile było pytań tyle odpowiedzi . A że odpowiedzi się powtarzały bo za każdym razem każdemu innemu na to pytanie ponownie odpowiadałem .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: pawelsky »

hornet2 pisze:Ile było pytań tyle odpowiedzi . A że odpowiedzi się powtarzały bo za każdym razem każdemu na to pytanie ponownie odpowiadałem .
No to juz pora zakonczyc te telenowele. Wyzaliles sie, wystarczy.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: tombstone »

hornet2
ja bym jeszcze pociągnął sprawę
otóż nie musisz czekać 10 dni, aż odblokują ci otworzenie sporu
tylko na pierwszej stronie Aliex.. myszą zjeżdżasz na sam dół i po lewej stronie
tam gdzie zaznaczone, wybierasz pomoc i im piszesz że nie będziesz czekał
bo ci wysłał sprzedawca fałszywy tracking i wklejasz im tą mapę o której pisałem.
mi po 2 dniach odblokowali otwarcie sporu bez kontaktu ze mną

Obrazek
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

To jest tak namieszane że nie wiadomo o co chodzi ? Na stronie Alie w historii zamówienia według numeru śledzenia przesyłki przesyłka dotarła do adresata i została pomyślnie mu doręczona . Natomiast w stan zamówienia pisze oczekiwanie na przesyłkę i znowu wyświetla się jakiś licznik odliczający czas do zamknięcia zamówienia .

W niedzielę rozmawiałem na czacie z konsultantem Alie w sprawie założenia sporu . Też nie był w stanie odblokować mi sporu . Mówił że nie jest w stanie nic zrobić i muszę czekać aż upłynie te 10 dni . Wiedzą że sprzedający zrobił mnie w bambuko i że nie ja odebrałem przesyłkę bo nie była moja .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: Z.W15 »

nie siej paniki,pewnie sprzedawca gubi sie w tlumaczeniach jezykowych i pewnie nie jest zbyt regorystyczny w prowadzeniu swojego biznesu.
mozna by podejrzewac jakis szwindel gdyby to byly setk $ , to Twoje zamowienie ile 1-2$ ?
pewnie dostaniesz za jakis czas to co zamowiles i na dodatek ,zwrot $ z ali.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

Przesyłka jak nie doszła to raczej już nie dojdzie . Dostałem info że od 16.08 mogę założyć spór . Więc teraz czekam .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
larsek
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 30 kwie 2019, 16:40

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: larsek »

Mi wszystko z ali przyszło aczkolwiek czasem bywało że przesyłka szła 2miesiące...

Zawsze zalecam dopłacic tego dolara do Aliexpress Standard Shipping, wtedy idzie 2-3tygodnie.
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: krzyszo »

Coś znowu kradną na poczcie Polskiej.. zaczęło się;/ Giną po ocleniu, węzeł spedycyjny.
Rok temu przychodziło wszystko a teraz 2/5.
tak że trzy przesyłki w plecy (czasowo). Ochronę przedłużyli do 90 dni i czekaj w nieskończoność.
Chyba zacznę grupować zakupy i wysyłkę tylko Aliexpress Standard Shipping

na dodatek chińczyki kombinują z numerami śledzenia (są dodawane nowe), gdzie też można by było stwierdzić że to prekręt.
1)Tracking number : PL000004069727,PL000004341689
2)Tracking number : pl000004090640
3)Tracking number : PL000004060999,PL000004341689

Co wy na to?
Założylem spór po tych 90 dniach a oni mi piszą żeby spór anulować.. no chyba kogoś;/
Gorzej że przez takie numery Poczty Polskiej tracimy w oczach sprzedawców którzy coraz częściej już nie wysyłają do Polski.
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
ODPOWIEDZ