FPV do autka 1:10 RC rajdowka

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

arthx
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 14 sie 2017, 00:36
Lokalizacja: Plock

Re: FPV do autka 1:10 RC rajdowka

Post autor: arthx »

@Szper - jaka to byla kamera? bez gimbala i bez stabilizacji?

Jesli w sumie tak niezler bylo widac, to jak bym kupil kamerke ze stabilazja bylo by jeszcze lepiej :)

Pozdrawiam, Artur
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: FPV do autka 1:10 RC rajdowka

Post autor: Szper »

Zero stabilizacji - kawał druku trzymający sztywno kamerę i trochę taśmy klejącej dwustronnej. Taki tam McGyveryzm na polu.

Dla mnie brak stabilizacji to plus jak w latających maszynach w acro - masz pojęcie jak ułożone jest autko na glebie a nie, że wjedziesz na coś a kamera co innego i względem horyzontu się ustawi. Jak sam zobaczyłem ten materiał (ja akurat goniłem górą) to się zdziwiłem jak ładnie to wyszło - wręcz na miarę niskobudżetowego filmu klasy G z ucieczki przed goniącym UFO ;)

Tu z innej perspektywy wdać prędkość poruszania się. Z tego co wiem czasami problem robił link 2.4 - zasięg i nadajnik pistoletowy trzeba było dać nad głowę by złapało.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Spike
Posty: 65
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 20:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: FPV do autka 1:10 RC rajdowka

Post autor: Spike »

Fajne, bo dodaje realizmu. Obraz nie lata jak szalony ale też nie jest zbytnio wygładzony. Obawiam się, że taki na na 100% ustabilizowany obraz zmniejszałby odczucie prędkości modelu
arthx
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 14 sie 2017, 00:36
Lokalizacja: Plock

Re: FPV do autka 1:10 RC rajdowka

Post autor: arthx »

Slash o szybki model, rajdowki nie sa takie szybkie, bo potrzeba raczej sily na przyspieszanie na krótkich zakrętach :)

I chyba kupie kamerke Foxwwe Legend 2 lub Hawkeye Firefly Q6
jeszcze musze popatrzec na filmiki na YT i znalezc moze jakies opinie porownawcze.
Kamerki te maja wyjsca AV, gyro zawsze mozna wylaczyc :)

Jaki nadajnik najlepiej kupić?

Jakie anteny? moze ze sklepu forumowicza Bartka? Pro Pagoda 2.1?

Pozdrawiam, Artur
ODPOWIEDZ