Mój pierwszy model

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

MleKoK
Posty: 7
Rejestracja: sobota 29 lip 2017, 20:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Mój pierwszy model

Post autor: MleKoK »

Dzień dobry wszystkim, jestem nowy w temacie dronów i chciałbym sobie kupić DJI F450 zestaw ARF za swoje pieniądze, ale mam jedno pytanie, czy trzeba coś do niego dokupić (np. pilot) czy wszystko jest w zestawie i można latać?
Przepraszam za taki kłopot, ale mam trzynaście lat, a dronów za 200 - 300 zł w domu mam trzy, chciałbym kupić jakiś większy dron. Aha, czy można do niego dokupić kamerę? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony niedziela 13 sie 2017, 13:49 przez MleKoK, łącznie zmieniany 1 raz.
matbryl
Posty: 51
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 23:43
Lokalizacja: Branice

Re: Mój pierwszy model

Post autor: matbryl »

Arf z zasady trzeba wyposażyć w aparature odbiornik i baterie, szukaj RTF , taki zestaw jest gotowy do latania.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
MleKoK
Posty: 7
Rejestracja: sobota 29 lip 2017, 20:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mój pierwszy model

Post autor: MleKoK »

Dzięki, za odpowiedź, podsunie ktoś jakiś RTF, tak do 900 zł?
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Mój pierwszy model

Post autor: Carrock »

Cx20. Uzywki ph1 i ph2. Ph3 standard juz z kamera ale wyjdzie uzywka za ok 1300 z tego co kojarze ceny.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Mój pierwszy model

Post autor: Adrián »

Za p3s z tomtop ok 1500
MleKoK
Posty: 7
Rejestracja: sobota 29 lip 2017, 20:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mój pierwszy model

Post autor: MleKoK »

Przepraszam za kłopot, ale ja chciałbym sobie złożyć sam takiego drona, więc co sądzicie o tym DJI F450 lub podsuńcie jakiś inny i co trzeba do niego dokupić. Proszę o odpowiedź i jeszcze raz przepraszam za problem.
DronNOOB

Re: Mój pierwszy model

Post autor: DronNOOB »

Na aliexpres takich zestawów jest "do koloru do wyboru"
MleKoK
Posty: 7
Rejestracja: sobota 29 lip 2017, 20:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mój pierwszy model

Post autor: MleKoK »

DronNOOB pisze:Na aliexpres takich zestawów jest "do koloru do wyboru"
To wiem, ale mi chodzi o wasze opinie o DJI F450 i co do niego trzeba dokupić lub o jakiś dobry zestaw ARF z którym macie, mieliście do czynienia, albo czytaliście o nim i uważacie go za dobry dron. Cena ok. 900 - 1000 zł lub niższa, ale specyfikacje podobna.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Mój pierwszy model

Post autor: Verid »

Chłopie wieź się trochę ogarnij - coś się uparł na ten DJI F450 ARF, co? Wiesz w ogóle co to znaczy?
Chłopaki już ci napisali że cokolwiek ARF (Almost Ready to Fly) wymaga dokupienia aparatury z odbiornikiem, pakietu napędowego i ładowarki do niego. Czasem jeszcze kilku innych dupereli.
F450 to nazwa ramy firmy DJI, klonowanej z resztą na potęgę. Zestaw zatytułowany "DJI F450 ARF" może zawierać oryginalną ramę DJI klasy 450 ale może też zawierać wzorowanego na niej klona, nie ma żadnej informacji jakie silniki i regle (mogą być oryginalne DJI ale wcale nie muszą), jaki FC (może być Naza Lite, Naza V2, inny albo żaden), śmigła itp. Tak więc dopóki nie podasz o jaką ofertę konkretnie ci chodzi nikt ci nie napisze konkretnej opinii.
Ten wredny...
MleKoK
Posty: 7
Rejestracja: sobota 29 lip 2017, 20:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mój pierwszy model

Post autor: MleKoK »

Verid pisze:Chłopie wieź się trochę ogarnij - coś się uparł na ten DJI F450 ARF, co? Wiesz w ogóle co to znaczy?
Chłopaki już ci napisali że cokolwiek ARF (Almost Ready to Fly) wymaga dokupienia aparatury z odbiornikiem, pakietu napędowego i ładowarki do niego. Czasem jeszcze kilku innych dupereli.
F450 to nazwa ramy firmy DJI, klonowanej z resztą na
potęgę. Zestaw zatytułowany "DJI F450 ARF" może zawierać oryginalną ramę DJI klasy 450 ale może też zawierać wzorowanego na niej klona, nie ma żadnej informacji jakie silniki i regle (mogą być oryginalne DJI ale wcale nie muszą), jaki FC (może być Naza Lite, Naza V2, inny albo żaden), śmigła itp. Tak więc dopóki nie podasz o jaką ofertę konkretnie ci chodzi nikt ci nie napisze konkretnej opinii.
Dobra, wyluzuj, jestem tu nowy, już pisałem, w takim razie może taki http://www.sklep.modelarnia.pl/p5661,f4 ... hobby.html Cieszyłbym się gdyby ktoś od razu napisał co mam do niego dokupić i podałby linki do tych rzeczy. Tylko tak do 1100 zł, chyba, że w takiej cenie nie będzie to może być trochę droższe, ale wolałbym naprawdę tak do 1100 zł.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój pierwszy model

Post autor: Pieth »

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=23&t=41877 do tego apka w której można ustawić fs ładowarka, bateria i może się zmieścisz w cenie.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
MleKoK
Posty: 7
Rejestracja: sobota 29 lip 2017, 20:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mój pierwszy model

Post autor: MleKoK »

Pieth pisze:http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=23&t=41877 do tego apka w której można ustawić fs ładowarka, bateria i może się zmieścisz w cenie.
Dziękuję za odpowiedź, ale ja chcę sobie jednak drona złożyć i nadal proszę o odpowiedź na to, o co zapytałem się w moim ostatnim poście.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Mój pierwszy model

Post autor: Verid »

MleKoK pisze:Dobra, wyluzuj, jestem tu nowy, już pisałem
Bycie "nowym" nie zwalnia od myślenia i nie uprawnia do lenistwa.
MleKoK pisze:Cieszyłbym się gdyby ktoś od razu napisał co mam do niego dokupić
Jakbyś się nie lenił tylko skupił na tym co chcesz zrobić to byś zauważył że już ci to ktoś napisał - w opisie produktu. Od siebie tylko dodam (ponownie z resztą) że wspomniana w opisie produktu aparatura winna być z odbiornikiem a do pakietu będziesz potrzebował ładowarkę. I nie, nie podam ci linków bo to co znam i mógłbym z czystym sercem polecić nie mieści się w twoim budżecie niecałych 400PLN a badziewia ci wciskał nie będę.
Ten wredny...
MleKoK
Posty: 7
Rejestracja: sobota 29 lip 2017, 20:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mój pierwszy model

Post autor: MleKoK »

Dobra, przepraszam za moje lenistwo, a teraz mam jedno pytanie, czy ktoś może mi polecić zestaw ARF do 1000 zł już z wyposażeniem. Chodzi mi o pilot, GPS itd.
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój pierwszy model

Post autor: skazi »

Pilot do czego? Do telewizora?
ODPOWIEDZ