MJX BUGS 3 opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

byzoeu
Posty: 24
Rejestracja: sobota 29 wrz 2018, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: byzoeu »

Ja i tak mam tu mix bo silniki,esc,odbiornik i radio są z baga a rama z walkera runner 250. Może ta rama ma jakiś wpływ na całokształt.
DarkClouds
Posty: 27
Rejestracja: środa 22 sie 2018, 14:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: DarkClouds »

Może i tak, ale i tak spróbował bym zresetować radio i akcelerometry.
Swoją drogą rana do baga to 20 złotych (wiem bo składałem pierwszego drona na jej bazie ale nie wytrzymała nauki latania)

https://www.banggood.com/MJX-B6-BUGS-6- ... 94427.html

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: LordOfTheDeath »

Panowie, nie wiem czy jeszcze latacie swoimi Bugsami ale... udało mi się zrobić moduł, który pozwala wykonywać zdjęcia zewnętrzną kamerą z poziomu pilota w czasie lotu. Krótko opiszę: w 3 pinowym gnieździe na płycie głównej, gdzie jest masa, 5v, 3.3v po wciśnięciu przycisku do robienia zdjęć na aparaturze na ułamek sekundy zanika napięcie 3.3v. Jednak płynie tam bardzo mały prąd, który po podpięciu cewki mikroprzekaźnika powoduje duży spadek napięcia. Zastosowałem tranzystor NPN z odpowiednim rezystorem na bazie dobranym tak, by napięcie kolektor-emiter było równe napięciu nominalnemu mojego mikroprzekaźnika. Jako że moja kamera (SJCAM M20) nie ma opcji "elektronicznej" migawki, musiałem ją rozebrać i w miejscu styku przycisku przylutować 2 kable i wyprowadzić je na zewnątrz. Wszystko działa od strzała :mrgreen:

Przykładowe zdjęcia: (trochę pomniejszone)
https://zapodaj.net/637276e69da83.jpg.html
https://zapodaj.net/294b8055ea50b.jpg.html
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: grryf »

Sam jestem przed rozebraniem bugsa 3 i sprawdzenia czy ktorys przycisk/przelacznik moze na dronie poruszyc serwem aby zrzucic zanętę...
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: LordOfTheDeath »

Da radę.
zombi30
Posty: 12
Rejestracja: piątek 21 wrz 2018, 16:40
Lokalizacja: Zlotow

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: zombi30 »

LordOfTheDeath pisze:Da radę.
Lord wstaw proszę może jakiś szkic, fotkę układu wyzwalania kamery dla potomnych

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: LordOfTheDeath »

Obrazek

Nie mam talentu do rysowania w paincie, więc podaję link z googla. Vcc - 5V, przed rezystorem podajemy 3,3V. Tranzystor dowolny NPN aby ICE był większy niż prąd na cewce przekaźnika. Rezystor dobiera się doświadczalnie, tak aby napięcie na cewce przekaźnika było w okolicy jego napięcia nominalnego. Dioda - byle jaka, u mnie siedzi 1N4148. Trzeba pamiętać, że przy naciskaniu przycisku napięcie zanika i otwiera przekaźnik i trzeba się do niego wlutować żeby "zwierał".
revoo
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 25 gru 2018, 08:36
Lokalizacja: Łuków

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: revoo »

Cześć, czy niektóre funkcje są dostępne tylko z kamerką dedykowaną? Bo gdzieś widziałem że np podążanie jest możliwe tylko z c5000 i c6000.
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: LordOfTheDeath »

Podążanie? O śledzenie obiektu chodzi? Obsługuje. Ale tylko tryb manualny, nawet bez kamery da radę. Może chodzi o Bugsa w wersji Pro?
zombi30
Posty: 12
Rejestracja: piątek 21 wrz 2018, 16:40
Lokalizacja: Zlotow

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: zombi30 »

Tak mnie ostatnio naszło i kupiłem na Ali składane smigla od symy x8 trochę je podocinałem i zmieniłem sworznie na śruby.
Efekt poniżej.
Dronik ładnie się wznosi ale robiłem tylko testy na max 1-2 metrach.
Trzeba protestować czas lotu i jak zareaguje regle, smigła od symy maja inny kąt i szersze łopatki, może jeszcze trochę skrócić?
Ale pięknie się składają i nie uszkadzaja przy zaczepianiu o przeszkodę (testowałem w garażuObrazek) ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: LordOfTheDeath »

Udało mi się w końcu dobrze wyważyć fabryczne śmigła. Dodatkowo wyprostowałem ośkę jednego silnika, bo mój "nowy rozpakowany tylko w celu sprawdzenia" Bugs miał bicie... I było to widać na kręconym materiale, co oczywiście musiałem poprawić. Zamieszczam link do pokazu stabilności tego chińskiego tworu - mimo wiatru około 30 km/h.

https://youtu.be/F7EHZDRpDOM

Prawdę mówiąc jestem zadowolony z efektów. Przypominam że nie mam gimbala a kamera wisi na płytce antywibracyjnej od cc3d za 12zł.
zombi30
Posty: 12
Rejestracja: piątek 21 wrz 2018, 16:40
Lokalizacja: Zlotow

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: zombi30 »

Orginalne śmigła ? Jakiej wyważarki używasz ?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: LordOfTheDeath »

Orginalne. Wytoczyłem sobie pręt i stawiam go na ostrzach od nożyka tapeciaka.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: tombstone »

LordOfTheDeath pisze:pokaz stabilności
muszę przyznać, że ładnie to wygląda
ale chyba całą robotę odwala - stabilizacja obrazu Gyro Anti-Shake w tej kamerce
zombi30
Posty: 12
Rejestracja: piątek 21 wrz 2018, 16:40
Lokalizacja: Zlotow

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: zombi30 »

Ważne że skutecznie
Zawsze mnie nurtowalo czy i jak wywazac te smigla, niemaja otworu przelotowe a gwint na jakim się je pozycjonuje-montuje zawsze wprowadza błędy w osiowosci

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ