MJX BUGS 3 opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

andrzejkawa15
Posty: 1
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 12:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

MJX BUGS 3 opinie

Post autor: andrzejkawa15 »

Witam,
Zastanawiam się nad kupnem drona MJX Bugs 3. Moją uwagę na niego zwróciły bardzo dobre opinie oraz bezszczotkowe silniki. Moje pytanie brzmi: Czy polecacie tą zabawkę? Jest coś na co zwracać uwagę przy zakupie i ogólnie wasze opinie o tym modelu.
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Lenny
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 24 kwie 2017, 11:19

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: Lenny »

Aktualnie masz w promocji w cenie 88.99$(338.17zł) z kuponem Bugs3
http://m.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_597286.html

Lepszej oferty nie znajdziesz.
dronik100
Posty: 26
Rejestracja: piątek 30 cze 2017, 15:45
Lokalizacja: Slupsk

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: dronik100 »

Nic lepszego nie ma w tej cenie. Tylko badz przygotowany na vat.. mnie wyszlo drozej niz gdybym kupil w pl na allegro...
Lenny
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 24 kwie 2017, 11:19

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: Lenny »

Jeśli wybierze przesyłkę Priority Line za 2,69usd ma minimalne szanse na VAT i dodatkowe opłaty. 
Awatar użytkownika
Wtwardy
Posty: 66
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 11:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: Wtwardy »

Od 3 tygodni posiadam ten sprzęt. Jak kupisz na pewno będziesz zadowolony. Sprzęt bardzo przyjemny w pilotażu. Można zamontować kamerkę i nagrania są akceptowalne (brak gimbala robi swoje) ale zdecydowanie więcej frajdy daje latanie bez kamery. Ja dokupiłem 2 pakiety Redox 2200mah i przylutowałem końcówki XT30. Na oryginalnym pakiecie dron bez kamery lata około 13 minut na pakietach Redoxa około 16 minut bez kamery i 11 minut z kamerą. Bardzo fajną opcją jest sygnalizowanie słabej baterii przez aparaturę. Zasięgu jakoś ekstremalnie nie testowałem ale 200m spokojnie osiąga. Generalnie sprzęt w tej kategorii cenowej nie ma konkurencji. Polecam ;-)
dronik100
Posty: 26
Rejestracja: piątek 30 cze 2017, 15:45
Lokalizacja: Slupsk

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: dronik100 »

Wtwardy pisze:Od 3 tygodni posiadam ten sprzęt. Jak kupisz na pewno będziesz zadowolony. Sprzęt bardzo przyjemny w pilotażu. Można zamontować kamerkę i nagrania są akceptowalne (brak gimbala robi swoje) ale zdecydowanie więcej frajdy daje latanie bez kamery. Ja dokupiłem 2 pakiety Redox 2200mah i przylutowałem końcówki XT30. Na oryginalnym pakiecie dron bez kamery lata około 13 minut na pakietach Redoxa około 16 minut bez kamery i 11 minut z kamerą. Bardzo fajną opcją jest sygnalizowanie słabej baterii przez aparaturę. Zasięgu jakoś ekstremalnie nie testowałem ale 200m spokojnie osiąga. Generalnie sprzęt w tej kategorii cenowej nie ma konkurencji. Polecam ;-)
podpisuje sie pod tym :)
viper26
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 12:14
Lokalizacja: Złota

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: viper26 »

I jak Wam panowie spisuje sie dronik po pewnym czasie?

Planujecie jakies modyfikacje, jakas kamerka czy fpv?
Awatar użytkownika
nettmanek
Posty: 8
Rejestracja: środa 23 sie 2017, 18:25
Lokalizacja: Wolverhampton

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: nettmanek »

Witaj. Wczoraj odbyłem swój drugi lot tym dronem. I jestem w sumie zadowolony jak i przerażony. Jest to mój pierwszy dron tego rozmiaru i zaskakuje szybkością i zrywnością (nawet w wolnym trybie). Do tego stopnia zaskakuje iż wpadłem w panikę i prawie zgubiłem drona w przestrzeni... uleciał na jakieś 200-300 metrów w lini prostej ponad drzewami i już myślałem iż go nie zawrócę ale udało się. Wtedy też postanowiłem iż zamontowanie FPV zamiast diody z przodu nie będzie głupimym pomysłem. Tymbardziej, że oryginalna kamera FPV od MJX c5830 ma zasięg taki jak dron czyli 300-500 i bez problemu wtedy wróciłbym dronem z takiej odległości. Toteż na początku miesiąca będę instalował kamerkę FPV oprócz kamery 4K typu GoPro (której de facto nie przetestowałem jeszcze gdyż nie mogę doczekać się na kartę MicroSD z ebaya).

Co do samego drona jest solidnej konstrukcji i przy pierwszym locie kilka razy wylądował twardziej przy nauce lądowania i jedyne co zauważyłem to wyszczerbiły się śmigła delikatnie (ale to naprawdę delikatnie)
MJX Bugs 3
pablo12589
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 16:32

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: pablo12589 »

Witam, szybkie pytanko, znalazł ktoś może jakąś alternatywę baterii do bugsa? Szukając na allegro trafiłem na coś takiego http://allegro.pl/bateria-li-po-7-4v-2s ... 43410.html i wydaje mi się, że powinno nawet w miarę pasować w miejsce fabrycznej, ewentualnie trzeba będzie ją czymś owinąć, żeby nie wypadała :D.
DronNOOB

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: DronNOOB »

Za taką cenę jak doliczyć ewentualny VAT bez problemu złożysz 450ke na APM 2,6-2,8, ale masz już GPS, "powrót do domu" udźwig wystarczający do próżniejszego zamontowania gimbala, możliwość tuningu jest nieograniczona.
Ten BUGS jak dla mnie jest trocha bez sensu model co stoi "w rozkroku". Niby model do filmowania, ale nie dali GPS a na przykład Hubsan już nawet w bez-szczotkowe, mniejsze modele wkłada GPS.
Silniki też słabe 1805 + regle tylko 6A, rozmiar 310 co znaczy że gimbal + kamera to nierealne połączenie.
Nawet do Syma x8 można gimbal podczepić.
Witam, szybkie pytanko, znalazł ktoś może jakąś alternatywę baterii do bugsa?
Pamiętaj tylko że zwiększenie pojemności baterii to również zwiększenie wagi a co za tym idzie krótszy czas loty. W skrócie jeśli postawisz w 2 razy większa po pojemności baterie, ta zabawka wcale nie będzie latać w 2 razy dłużej.
pablo12589
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 16:32

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: pablo12589 »

DronNOOB pisze:Za taką cenę jak doliczyć ewentualny VAT bez problemu złożysz 450ke na APM 2,6-2,8, ale masz już GPS, "powrót do domu" udźwig wystarczający do próżniejszego zamontowania gimbala, możliwość tuningu jest nieograniczona.
Ten BUGS jak dla mnie jest trocha bez sensu model co stoi "w rozkroku". Niby model do filmowania, ale nie dali GPS a na przykład Hubsan już nawet w bez-szczotkowe, mniejsze modele wkłada GPS.
Silniki też słabe 1805 + regle tylko 6A, rozmiar 310 co znaczy że gimbal + kamera to nierealne połączenie.
Nawet do Syma x8 można gimbal podczepić.
Witam, szybkie pytanko, znalazł ktoś może jakąś alternatywę baterii do bugsa?
Pamiętaj tylko że zwiększenie pojemności baterii to również zwiększenie wagi a co za tym idzie krótszy czas loty. W skrócie jeśli postawisz w 2 razy większa po pojemności baterie, ta zabawka wcale nie będzie latać w 2 razy dłużej.
Tak, wiem o tym, niekoniecznie chodziło mi o większą pojemność, tylko po prostu jakąś inną, najlepiej tańszą:D. Bateria Bugsa jest w takiej plastikowej obudowie, co też pewnie podnosi jej wagę. Z tego co widziałem to prawie dwa razy cięższe są 3s :D
DronNOOB

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: DronNOOB »

Na YT wpisz MJX BUDS Battery Mod.


p.s odszczekuje, widzę gimbaly pod to wieszają, ale wątpię, że na reglach 6A i 1805 silnikach to długo polata :D
maxgt
Posty: 39
Rejestracja: sobota 23 maja 2015, 17:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: maxgt »

DronNOOB pisze:Na YT wpisz MJX BUDS Battery Mod.


p.s odszczekuje, widzę gimbaly pod to wieszają, ale wątpię, że na reglach 6A i 1805 silnikach to długo polata :D
Pewnie kwestia czasu, regle i silniki będą ludzie zmieniać

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
Diabolique
Posty: 56
Rejestracja: środa 25 paź 2017, 22:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: Diabolique »

Zobaczymy.
yakuzsa
Posty: 2
Rejestracja: piątek 23 mar 2018, 20:05
Lokalizacja: Lublin

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: yakuzsa »

Dzień dobry to mój pierwszy post.
Więc jestem początkującym lotnikiem z pewnym doświadczeniem, mianowicie jednego BUGSa3 udało mi się zgubić kilka dni temu. Bogatszy o nowe doświadczenie i biedniejszy o parę zł. po kupnie drugiego BUgsa 3, mogę śmiało go polecić. Warto mieć odpowiednia ładowarkę z balanserem, poczytać o uztkowaniu lipoli i mozna smiało latac ale pamiętajcie niech was nie poniesie:).
Ja latam góra dół, przód tył ewentualnie lekko lewo-prawo:) Sprzęt bardzo fajny i warty polecenia, cena poniżej 400zł.

Ps. właściwe to ostatnimi czasy tylko latam, ładuje pakiety , podpinam, latam ,zgrywam z kamerki :) Człowiek od czasu do czasy musi sobie polatać jak to ktoś powiedział.
pozdrawiam i zgadnijcie co będę robił za pare min:)
ODPOWIEDZ