Flip32 F4 Omnibus F4 itp - pasek led rgb ws2811

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hrumque@gmail.com
Posty: 91
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 22:17
Lokalizacja: Opole

Flip32 F4 Omnibus F4 itp - pasek led rgb ws2811

Post autor: hrumque@gmail.com »

Jakby komuś chciało się próbować uruchomić kolorowe ledy (ws2811/ws2812) podłączone do kontrolera Omnibus F4 / Flip32 F4 / Airbot F4 (wszystko to to samo) - zapewne również wersje "OSD" - to jest pułapka...
Obrazek
Niby w lewym górnym rogu ładnie oznaczony pin LED STRIP... ale on nie tylko że nie działa, to nie ma prawa działać - na tym pinie F4 nie ma jak wypluwać danych, brak DMA.
Domyślnie w Betaflight/Cleanflight dla tych platform - sygnał dla ledów wychodzi... pinem PWM5 (wyjściem na 5ty silnik/servo). Co oczywiście koliduje z użyciem >4 silników, lub dodatkowych servo do gimbali.
(Wbrew pozorom - ledy oraz servo działają bez problemów po włączeniu oneshot/multishot/dshot600 dla wyjść silników)

Tak samo - softserial - jest do uruchomienia wyłącznie na pinach PWM5, PWM6, oraz wejściu PPM (jak się go nie używa, a np. sbus/ibus). Oraz na paru solder-padach, do których trochę trudniej się przylutowac.
Obrazek
Awatar użytkownika
kontroler_lotów
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2017, 07:55
Lokalizacja: ESP

Re: Flip32 F4 Omnibus F4 itp - pasek led rgb ws2811

Post autor: kontroler_lotów »

właśnie mam ten problem na podobnej płytce F4 (sp racing f4), nie mogę skonfigurować ledstripa w cf,
próbowałem na pinie led strip i na 5 od silników, z tym, że nie mam włączonego oneshot dla tych wyjść ( moje esc raczej tego nie obsługują)
czy da się bez tego konfigurować ledstripa spod CF?
P3 pro, zmr250 fpv w budowie + różne PRC ;-)
hrumque@gmail.com
Posty: 91
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: Flip32 F4 Omnibus F4 itp - pasek led rgb ws2811

Post autor: hrumque@gmail.com »

kontroler_lotów pisze:właśnie mam ten problem na podobnej płytce F4 (sp racing f4), nie mogę skonfigurować ledstripa w cf,
próbowałem na pinie led strip i na 5 od silników, z tym, że nie mam włączonego oneshot dla tych wyjść ( moje esc raczej tego nie obsługują)
czy da się bez tego konfigurować ledstripa spod CF?
Wystarczyło zerknąć do kodów źródłowych cleanflight, do definicji dla target=SPracingF4evo target=SPracingF4evo

Kod: Zaznacz cały

    DEF_TIM(TIM2,  CH2, PA1,  TIM_USE_LED,                 1, 0), // LED Strip
    // Additional 2 PWM channels available on UART3 RX/TX pins
    // However, when using led strip the timer cannot be used, but no code appears to prevent that right now
    DEF_TIM(TIM2,  CH3, PB10, TIM_USE_MOTOR,               1, 0), // Shared with UART3 TX PIN and SPI3 TX (OSD)
    DEF_TIM(TIM2,  CH4, PB11, TIM_USE_MOTOR,               1, 1), // Shared with UART3 RX PIN
pin PA1 jest 2gim od prawej, i wyprowadzony na pad do lutowania opisany jako LED. I powinno działać.
http://seriouslypro.com/img/spracingf4e ... cb-top.jpg
Ale sterowanie led chodzi z Timer2 sprzętowego, co koliduje z użyciem pwm na wyjściach usart3 - tak więc jak włączysz jakąś obsługę servo czy coś dodatkowego - to z ledem się pogryzie (choć nigdzie o tym nie będzie krzyczało)
ODPOWIEDZ