Budowa mojego pierwszego drona

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mcmajcher79
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2019, 18:38
Lokalizacja: Waltershausen

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: mcmajcher79 »

Latanie w goglach to chyba latanie w trybie FPV. Pisałem kilka postów wczesniej że kupiłem gogle Fastshark. A co do baterii to narazie zostane przy 3s. Poki co jak dobrze nie opanuje trybu acro, to taka mi w zupełnosci wystarczy . Jak dojde do wprawy to wtedy przejdę na 4s. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: pawelsky »

mcmajcher79 pisze:A ESC są w koszulkach tylko że przeźroczystych.
No to super. Tak przy okazji chowanie aktywnej czesci anteny za karbonowym ramieniem pogorszy Ci zasieg. Przemysl jeszcze raz lokalizacje tych anten.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: PiotrSz »

mcmajcher79 pisze:Jak dojde do wprawy to wtedy przejdę na 4s
Warto od początku latać na 4S, ma to swoje plusy w nauce. Przy zasilaniu 4S będziesz potrzebował niższy poziom gazu żeby utrzymać quada w zawisie na tej samej wysokości w stosunku do 3S i po przesiadce na 4S nie będziesz się musiał ponownie uczyć latania na wyższym napięciu zasilania.
Przy wyższym napięciu zasilania i tej samej pojemności baterii spadnie Ci pobór prądu a więc w teorii układ będzie bardziej wydajny.
Przy zasilaniu z 4S quad jest bardziej responsywny przez co dużo fajniej Ci się będzie latało.
Zaczynałem swoją karierę od pakietów 3S i długo się męczyłem puki kolega na jednym z treningów nie dał mi pakietu 4S. Bardzo szybko wymieniłem wszystkie baterie na 4S :-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: Adrián »

Potwierdzam. Na 3s przy tej wadze, będziesz się tylko męczył. Bierz 4s jak podpowiada Piotr.
mcmajcher79
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2019, 18:38
Lokalizacja: Waltershausen

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: mcmajcher79 »

Ok. Dziękuję panowie za odpowiedzi. Przekonaliscie mnie do zakupu 4s. Znalazłem takie:
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 4060084324
Te będą pasować do mojego sprzętu?
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: Majk99 »

Wejdź sobie na demonrc.eu i tam kup pakiety fusion bo ten shit pierwszy raz na oczy widzę
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: PiotrSz »

mcmajcher79, porównaj sobie cenę dobrej markowej baterii za 1szt z tym co zalinkowałeś ;-) https://www.ebay.de/itm/Tattu-1550mAh-4 ... 2441161037
Na dobrą sprawę nie potrzebujesz pakietów 100C bo jeszcze bardzo długo nie będziesz w stanie wykorzystać ich potencjału ale do nauki to tak 40C+ to minimum, to co poniżej to już pakiety które będą puchły z wysiłku...
Patrząc na Twoją lokalizację jesteś z Niemiec więc zrób zakupy tutaj https://www.stefansliposhop.de/akkus/sl ... :1500.html Dolna wartość pozwala na pobór ciągły, górna wartość pokazuje największy pobór chwilowy.
Kiedyś to były jedne z niewielu pakietów które dawały radę, potem namnożyło się masę brandów i SLS zrobiło się lokalnym brandem.
Mam do tej pory kilka tych baterii, swoje wylatały ale jeszcze do rekreacyjnego latania dają radę a nowe dla Ciebie to będzie świat i ludzie.
Jedynie co możesz zrobić, to daj dodatkową koszulkę co uchroni baterie przed uszkodzeniem mechanicznym przy nauce latania.
mcmajcher79
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2019, 18:38
Lokalizacja: Waltershausen

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: mcmajcher79 »

Witam. Zgodnie z zaleceniami zakupiłem już baterie 4s. Teraz tylko nauka latania. ObrazekObrazek. Pozdrawiam. Obrazek

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
bagger
Posty: 549
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:08
Lokalizacja: Leszno

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: bagger »

Jeśli to te na zdjęciu to kupiłeś 3S.
Pozdrawiam, Jarek
mcmajcher79
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2019, 18:38
Lokalizacja: Waltershausen

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: mcmajcher79 »

No faktycznie a zamawiałem 4s. No nic bede musiał je odesłać. .

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
mcmajcher79
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2019, 18:38
Lokalizacja: Waltershausen

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: mcmajcher79 »

Witam.
Majac trochę wolnego czasu postanowiłem ubrać mojego dronika w odpowiedni strój co by można było nim swobodnie wyjść na dwór. ObrazekI tak oto powstała taka sobie walizeczka zrobiona ze styroduru, gąbki i kawałka materiału oraz farby lateksowej. Czas pracy 2 dni. Obrazek. ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: Tanner »

Zaaajefajne! zawsze jest problem jak się z tym wszystkim zapakować, ja nosiłem w materiałowych reklamówkach ze sklepu :/
Czym wycinałeś i kleiłeś styrodur? Farbą jest całość pomalowana, tzn. on był biały? Czym usztywniłeś walizkę - "pokrywkę"? :-)
mcmajcher79
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2019, 18:38
Lokalizacja: Waltershausen

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: mcmajcher79 »

Witam.
Wnętrze walizki to sturodur złożony z 2 części . 1 cześć to płyta w której leży dronik. A druga to ramka wokół drona z miejscem na ładowarke. Obie czesci skleilem silikonem akrylowym i pomalowałem farbą lateksową. Co do wycinania styrodoru to zbudowałem specjalną maszynę do jego cięcia. Maszynke zrobiłem na podstawie tego filmiku.
https://youtu.be/CE3VnSIqqDA
Kilka desek, drucik oporowy, prostownik i maszynka gotowaObrazek.
Co do klapy to jest usztywniona kawałkiem gąbki grubości około 1 cm. Wszyta jest miedzy dwoma warstwami. Gąbka też jest na dnie walizki przyklejona do styroduru z pod spodu. Calość obszyta jest z materiału Oxford 600D. Material z ktorego wykonuje sie plecaki torby itp. Mam nadzieję że wszytko wyjaśniłem. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: cesarz150 »

Witaj
Mam identyczny problem z uzbrajaniem drona jak ty miałeś.
Nie pamiętasz co zmieniłeś w ustawieniach że problem znikł?

Pozdrawiam
Marek
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
mcmajcher79
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2019, 18:38
Lokalizacja: Waltershausen

Re: Budowa mojego pierwszego drona

Post autor: mcmajcher79 »

mcmajcher79 pisze:Ok dzieki za odpowiedzi silniki pracuja normalnie reaguja na ruchy drążka. Wystarczo w betaflight wylaczyc airmodeObrazek. Z gory dziekuje za wszytkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Sprawdz to.......... Pozdrawiam

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ