Akumulatory SLS

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Akumulatory SLS

Post autor: kamilborkowski »

Jeśli będzie okazja to ja też
palusik
Posty: 52
Rejestracja: piątek 13 sty 2017, 22:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Akumulatory SLS

Post autor: palusik »

Zgłaszam się również.
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: Akumulatory SLS

Post autor: shaggee »

Jest lipa chłopaki bo zaczął się sezon i mi wymiotło wszystkie Quantum pod 4S. Jakaś dostawa ma wejść za tydzień. Dam znać.
krystek1987
Posty: 1
Rejestracja: piątek 26 maja 2017, 14:54

Re: Akumulatory SLS

Post autor: krystek1987 »

Cześć,
Jeśli nadal aktualne, to chciałem zapytać, czy już coś wiadomo na temat SLS Quantum 4S?
Pozdrawiam
stanekmery
Posty: 20
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:06
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Akumulatory SLS

Post autor: stanekmery »

Czy możecie coś powiedzieć na temat APL jaka jest różnica w porównaniu z standardowymi quantum o tych samych parametrach , jak na tą chwilę wiem że się różnią wagą a jak to się ma do jakości .
stanekmery
ewaxx
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2020, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akumulatory SLS

Post autor: ewaxx »

Ostatnio zamówiłem 3 sztuki akumulatorów SLS XTRON 1550mAh 4S 40C i niestety nie są tak dobre jak na testach kolegi:
(http://www.heli-team.pl/forum/viewtopic ... t=Test+sls.) z 2016 roku.
Akumulatory ważą dużo więcej: nie tak jak na w/w testach tj. ok. 176g - tylko dużo więcej, u mnie 184g, 185g oraz 188g - wymiary też uległy zmianie, od tych z roku 2016 - warto sprawdzić na sklepie http://www.stefansliposhope.de, na stronie sprzedawcy dane mogą być nieaktualne, co zresztą sprzedawca sam podkreślał.
Są to nowe lipo kupione pod koniec listopada 2020 roku (https://akumulatoryrc.pl/pl/p/SLS-XTRON ... 40C80C/380).
Tych nowych SLS lipoli (3 krotnie formatowanych charge 0.6A i discharge 0.6A) niestety nie da się obciążyć 44A przez 1000mAh ponieważ napięcie spada dość szybko i po 20 sekundach otrzymywałem napięcie graniczne tj. 12.80V - poniżej którego ja nie rozładowuje. Prawdziwa klapa z trzech baterii tylko jedna potrafiła utrzymać się w granicach napięcia dłużej niż 20 sekund. Po rozładowaniu tych baterii prądem 29-25A (1400mAh) żadna nie trzymała pojemności 1550mAh, dopiero delikatne ładowanie i rozładowywanie przywracało pojemność.
Najlepsze jest to, że na stronie sklepu akumulatoryrc.pl, jest wykres obrazujący starą wersje Xtronów 1550mAh 4S 40C z 2016 roku.
Zakupione akumulatory nadają się niestety tylko do stałego obciążenia 20C-22C (31-34A) co oznacza tylko ok. 50% tego co twierdzi Niemiec i obciążeń chwilowych ok. 40C (do 3 sekund). Duży opór wewnętrzny w temp. 20 stopni Celsjusza 30-35mR powoduje, że dość mocno się grzeją podczas intensywnego rozładowania.
Chyba rzeczywiście tylko grafeny obecnie dają pewne wyniki jak się ma szczęście i dobre zakupi.
Po moich testach nie widzę różnicy pomiędzy chińczykami a SLS-ami (zresztą sam sprzedawca podkreślał, że to również chińczyki tylko po dokładnej, niemieckiej kontroli jakości). Mój wój również zakupił niemieckiego mercedesa i niestety tylko teraz narzeka :-))), a było brać toyote - mówiłem, że ŚP dziadek AK-owiec w grobie się będzie przewracał.
Ja byłem bardzo zawiedziony po testach tych SLS-ów, liczyłem na to, że potwierdzę wcześniejsze wyniki kolegi Kenobi36 z heli-team.pl z roku 2016. :cry:
Jakość jak widać nie trwa długo...
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
arielcpu
Posty: 45
Rejestracja: niedziela 30 paź 2016, 09:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Akumulatory SLS

Post autor: arielcpu »

Czyli totalna padaka takie slsy. Reklamuj i niech kase oddaja.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Akumulatory SLS

Post autor: df2 »

Koledzy? Jakie formowanie lipo tu zostało uskutecznione? Discharge? Do jakiego poziomu? Jaką ładowarką?
Przy jakim napięciu była testowana rezystancja wewnętrzna? I czym?

Niestety ale powyższy opis kolegi dotyczący "testowania" to raczej opis podnoszenia rezystancji wewnętrznej lipo przez "formowanie" za pomocą "discharge".

Nie robimy discharge na lipo. Możemy zrobić storage. Wszelkie programy discharge, w szczególności na 6tko podobnych ładowarkach, ubijały mi pakiety po pierwszym razie.

Jest duża szansa, że skoro wymiary i waga pakietów się nie zgadzają z tymi testowanymi wcześniej, to są to inne pakiety. Należałoby je porządnie przetestować.
Ale nie discharge..

Swoją drogą, u mnie wszystkie slsy zakończyły karierę po 3cim sezonie. A sprawowały się bardzo dobrze.

Ze względu na różnicę w cenie, oraz korzystne C, obecnie ujeżdżam kolejny sezon gnb i chnl (100/200c) oraz sony vtc5/6. Jestem z nich tak samo bardzo zadowolony jak byłem z sls.
ODPOWIEDZ