DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

kotosekk2 pisze:Mam takie pytanie czy ktos spotkal sie z tym, że filmiki przy jakosci 2,7k oraz 4k skaczą podczas odtwarzania na kompie?
Zalezy jakego masz kompa, przy slabszych maszynach istotnie materialy 2.7/4k nie beda wyrabiac.
kotosekk2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 19 lut 2019, 10:25

Re: DJI Mavic

Post autor: kotosekk2 »

do wyboru jest tylko opcja 24 lub 30 klatki przy rozdzielczosci 4k lub 2.7k, w kazdym tym przypadku obraz skacze na kompie
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

Komputer albo kodeki. Wywal stare kodeki z komputera i zainstaluj KLM CODEC PACK i zobacz czy się coś zmieni

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Mavic Pro Platinum Combo
Tomek86
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 03 lip 2018, 11:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: Tomek86 »

Właśnie zapoznałem się ze specyfikacją nowego mavica - https://dji-ars.pl/dji-mavic-mini.html. CO o nim myślicie? Cena jest bardzo zachęcająca, widać, że DJI chce wypełnić luke na trochę tańsze drony. Cena jest chyba adekwatna do możliwości. Dobrą wiadomością jest waga drona, dzieki czemu żadne zmiany w prawie nie będą przeszkodą do latania. dla mnie ciekawa opcja i być może zdecyduję się wymienić sparka na mavica
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

Tomek86 pisze:Właśnie zapoznałem się ze specyfikacją nowego mavica - https://dji-ars.pl/dji-mavic-mini.html. CO o nim myślicie?
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=46551
mmareczek_o2
Posty: 3
Rejestracja: środa 25 gru 2019, 10:29
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DJI Mavic

Post autor: mmareczek_o2 »

Witam czy jest możliwość sterowania w maviku pro sterownia kamerą na boki? Bo w specyfikacji jest zakres ruchu poziomy i pionowy.
mmareczek_o2
Posty: 3
Rejestracja: środa 25 gru 2019, 10:29
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DJI Mavic

Post autor: mmareczek_o2 »

Witam czy jest możliwość sterowania w maviku pro
kamerą na boki? Bo w specyfikacji jest zakres ruchu poziomy i pionowy.
Ostatnio zmieniony środa 01 sty 2020, 13:47 przez mmareczek_o2, łącznie zmieniany 1 raz.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: DJI Mavic

Post autor: rika2017 »

Nie ma, a po co ci?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
mmareczek_o2
Posty: 3
Rejestracja: środa 25 gru 2019, 10:29
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DJI Mavic

Post autor: mmareczek_o2 »

Ciekawość bo zaczynam z nim zabawę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

rika2017 pisze:Nie ma
Jest, jesli ma sie Gogle DJI.
lukifrucio
Posty: 66
Rejestracja: piątek 19 sty 2018, 13:01

Re: DJI Mavic

Post autor: lukifrucio »

Hej. Mam pytanko. Mój Mavic pro ma problem ze sporym efektem jello czyli drżeniem obrazu ale tylko gdy jest zimny... Do tego mocno paruje mu szkiełko na obiektywie. Zrobiłem taki test. Włożyłem Mavica do zamrażarki na 10 min. Po wyjęciu zamontowałem baterie i uruchomiłem go. Już podczas spoczynku miał efekt falowania obrazu. Jak zacząłem gimbal z kamerą ogrzewać delikatnie suszarką to efekt falowania powoli ustępował aż znikną całkowicie. I nie pojawia się gdy dron jest ciepły.

Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

lukifrucio pisze:Co o tym myślicie?
Myslimy ze trzymanie Mavica w lodowce a potem ogrzewanie go suszarka to slaby pomysl.

Co do jello to moga powodowac je 2 rzeczy:
- usztywnienie gumek amortyzujacych w niskich temperaturach - po za wymiana na lepiej znoszace niskie temperatury niewiele zdzialasz
- drift temperaturowy gyro/acc - tu nieco pomoc moze kalibracja w takiej temperaturze w jakiej go uzywasz

Co do parowania - fizyki Pan nie oszukasz, kamera sie nagrzewa to i bedzie parowanie.
lukifrucio
Posty: 66
Rejestracja: piątek 19 sty 2018, 13:01

Re: DJI Mavic

Post autor: lukifrucio »

Hehe... na codzień go nie trzymam w lodówce... To tylko w ramach testu.

Najdziwniejsze jest to że jak temperatura spadnie to dron może nawet stać bezczynnie, a gimbal i tak drży. Jak go delikatnie suszarką dogrzeję to chwila moment i jest idealnie. Ani drgnie. Obawiam się że to jakiś problem z którym sam sobie nie poradzę.

Zaczynam też rozumieć skąd ta para w środku szkiełka. Na zewnątrz zimno, a elektronika kamery grzeje i zaczyna się para wytrącać. Tylko że wydaje mi się że mimo wszystko coś jest nie tak bo nie da się normalnie filmu nakręcić. Nawet w temperaturze +5 stopni jakie dziś było. Bo wszystko zamglone.

A gdzie można kupić gumki lepiej znoszące niskientemperatury?


A co do drgania to sytuacja wygląda dokładnie tak jak na tym filmiku.
https://youtu.be/RjD7qNZK_TI
Koleś twierdzi że filtry są rozwiązaniem. Bo powodują większą bezwładność. Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

lukifrucio pisze:Bo wszystko zamglone.
A jestes pewien ze to z powodu zaparowanego obiektywu a nie faktu ze nie ustawiles nalezycie ostrosci?
lukifrucio pisze:A gdzie można kupić gumki lepiej znoszące niskientemperatury?
Nigdzie, musialbys sobie je sam zrobic.
lukifrucio pisze:Koleś twierdzi że filtry są rozwiązaniem. Bo powodują większą bezwładność.
Nie powoduja wiekszej bezwladnosci tylko ograniczaja ilosc swiatla wymuszajac na automatyce dluzsze czasy migawki. Rownie dobrze mozesz sobie sprawdzic czy to cokolwiek da recznie zmieniajac predkosc migawki. Co spowoduje ograniczenie ilosci swiatla filtrem w ciemny zimowy dzien bez sniegu sam chyba sie domyslasz...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic

Post autor: Verid »

Jak będziesz kopterowi zmieniał temperaturę PO uruchomieniu to normalne że będzie wariował vide to co napisał Pawelsky o dryfie żyroskopów.
Uruchamiając go w ciepłym i przenosząc do niższej temperatury prosisz się o kłopoty daleko większe niż tylko drgający gimbal bo nie tylko on jest stabilizowany żyroskopowo.
Powinieneś zrobić test w stabilnej temperaturze od początku do końca tj. wynieść kopter na zimne, odczekać z pół godziny żeby bebechy wyrównały temperaturę z otoczeniem i wtedy go odpal. Jeżeli drży nadal na wyłączonych silnikach to faktycznie może być jakiś problem choć nie jestem pewien czy DJI się na ciebie nie wypnie bo w specyfikacji masz "Operating Temperature Range 32° to 104° F (0° to 40° C)" czyli zamrażarka to nie bardzo.
Co do filmiku - gość twierdzi że filtry są rozwiązaniem...u niego. Nie ma gwarancji że u ciebie to zda egzamin bo nie ma pewności czy kłopot ma to samo podłoże. Zauważ że u ciebie (ponoć) gimbal drży już na postoju - u niego jello wchodzi dopiero po starcie.
Każda masa na gimbalu to zmiana wyważenia czyli dodatkowe obciążenie dla silników - może pomóc dociążając gumki przez co lepiej będą tłumić a przy okazji spowalniając migawkę co dodatkowo redukuje potencjalne jello. ND32 to całkiem ciemny filterek choć przypuszczam że u niego to bardziej o masę chodzi skoro UV też daje pozytywny efekt. Ale możesz tez dostać efekt zupełnie odwrotny bo przeciążone silniki mogą zacząć same drżeć, potęgując efekt.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ