DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Epimatheus
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 04 paź 2018, 06:46
Lokalizacja: Scotland

Re: DJI Mavic

Post autor: Epimatheus »

yasiu18 pisze:@Epimatheus
Człowieku!!! Aż w oczy biją twoje błędy. Naprawdę nie masz słownika w telefonie?
Dejta se ojciec ksywkę Profesor Miodek a od mojego pisania dwa w tył.
Pilot Dji Mavic Pro Plarinium - Leicester Drone Club.
XJB 145 Racing Drone.
Eachine Wizard 220 Racing Drone.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic

Post autor: Verid »

Nikt nie będzie zmieniał ksywki a ty będziesz pisał po polsku albo będziesz swoich postów w kiblu szukał - teraz dotarło?
Ten wredny...
kamilos47
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 19:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: DJI Mavic

Post autor: kamilos47 »

Dzień dobry.

Mam pytanie: czy sprzedając Mavica Pro i inne drony DJI przyszły nabywca musi używać konta na którym dron był aktywowany czy może sobie utworzyć nowe konto na swój adres mailowy i go używać?
Sebaa
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 18 gru 2014, 18:30
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: DJI Mavic

Post autor: Sebaa »

kamilos47 pisze:Dzień dobry.

Mam pytanie: czy sprzedając Mavica Pro i inne drony DJI przyszły nabywca musi używać konta na którym dron był aktywowany czy może sobie utworzyć nowe konto na swój adres mailowy i go używać?

Hello,

ja kiedy kupiłem używkę utworzyłem swoje konto i wszystko mi działało bez problemu, a kupowałem właśnie Mavica Pro z drugiej ręki.

Pozdrawiam
Kto umiera bogatszy, ten wygrywa.
Życie jest pasmem straconych okazji.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

kamilos47 pisze:Mam pytanie: czy sprzedając Mavica Pro i inne drony DJI przyszły nabywca musi używać konta na którym dron był aktywowany czy może sobie utworzyć nowe konto na swój adres mailowy i go używać?
Mozesz uzywac Mavica na swoim koncie, ale nie mozesz 'przerejestrowac' go na swoje konto (np. na forach DJI wciaz bedzie on widoczny na koncie pierwotnego uzytkownika).
kamilos47
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 19:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: DJI Mavic

Post autor: kamilos47 »

Oki, i wszystko jasne. Dziękuje za wyjaśnienie ;)
marcinek666c4
Posty: 14
Rejestracja: środa 17 sty 2018, 20:50
Lokalizacja: WPR

Re: DJI Mavic

Post autor: marcinek666c4 »

Cześć wam po długiej przerwie!

Dzięki waszym poradom i wskazówkom półtora roku latałem w różnych konfiguracjach moim mavikiem.

Zastanawiałem się też nad podwoziem do londowania na wodzie ale stwierdziłem, że nie będę ryzykował i trzymałem się zawsze 5m nad wodą...

Niestety brawura i głupota sprawiły, że mój maviczek leży już trzeci dzień na środku jeziora na głębokości około 2,5m pod wodą.

Czy jest sens przeprowadzać misję poszukiwawczą w którą to musiał bym zainwestować minimum wypożyczenie grubej pianki do nurkowania? Czy po tygodniu jest szansa uratować coś więcej niż śmigła i obudowę?

Pozdro
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic

Post autor: Verid »

Karta SD też może jeszcze żyć. Na resztę bym nie liczył.
Ten wredny...
marcinek666c4
Posty: 14
Rejestracja: środa 17 sty 2018, 20:50
Lokalizacja: WPR

Re: DJI Mavic

Post autor: marcinek666c4 »

Dzięki za odpowiedź.

To jeszcze pytanie jedno :-P
Miałem mavica w wersji fly more combo, została aparatura, filtry itp.
Czy da się zintegrować mavica pro Platinum z aparatura od pro?
Widziałem kiedyś oferty typu "only aircraft"

Czy lepiej mavic 2 zoom? (Znowu całe oszczędności pójdą w... :mrgreen: )
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic

Post autor: Jagoda »

marcinek666c4 pisze: Niestety brawura i głupota sprawiły,..................
Może warto by ku przestrodze innym opisać sytuację ( czy też "brawurę"), aby inni skorzystali z Twojego przykrego doświadczenia.
Nie sądzę aby ktoś się "nabijał" czy "umoralniał".
Sam dużo latam nad wodą (P4,a wcześniej P3) i wiem, że nad wodą bardzo uważnie trzeba pilnować wysokości i to nie wg wskazań telemetrii a raczej wg FPV czy obserwacji wzrokowej.

Ps.
Nie sądzę aby dało się sparować (zbindować) aparaturę z Mavic Pro z Mavicem 2 Pro/Zoom
Z Mavicem Platinium raczej tak - podobnie jak Phantom 3 - 4 (zwykły)
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

marcinek666c4 pisze:Czy jest sens przeprowadzać misję poszukiwawczą w którą to musiał bym zainwestować minimum wypożyczenie grubej pianki do nurkowania? Czy po tygodniu jest szansa uratować coś więcej niż śmigła i obudowę?
Jesli nie miales DJI Care Refresh, to poza zdjeciami z karty reszta sie do odzysku nie nada, aczkolwiek wypadaloby go odnalezc tak czy inaczej zeby nie zanieczyszczac jeziora.
marcinek666c4
Posty: 14
Rejestracja: środa 17 sty 2018, 20:50
Lokalizacja: WPR

Re: DJI Mavic

Post autor: marcinek666c4 »

Jeśli chodzi o wodowanie to tak na szybko:

-Warunki; dość silny, porwisty wiatr, komunikat "wracaj tak szybko jak to tylko możliwe" i najciekawsze wyskoczył mi jakiś
nowy error dokładnie nie pamiętam... Coś w stylu "error vision down"
-tryb sport
-wysokosc 4m z czujników, realna 2,5-3m

Dałem prawy drążek do końca... Przekonany, że przecież tylko na fix wingu ucieka w dół, po niecałych 200m obraz znikł, podejrzany odgłos wirników, oderwałem wzrok od ekranu i ujrzałem mojego biedaka brodzacego w wodzie... Wtedy jeszcze miałem nadzieję, że go poderwe ale udało się to tylko na chwilę...

Najśmieszniejsze, że miałem dodatkowa parę oczu w postaci mojej dziewczyny która wtedy zajęta była rozmowa przez telefon...
I faktycznie przyznała, że bardzo nisko leciałem

Dodam jeszcze, że w miejscu gdzie startowałem czyli pieńku po ściętym drzewie po wzniesieniu się drona wylondowała butelka z napojem chłodzącym... Wypitym do połowy...
yasiu18
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 20:05

Re: DJI Mavic

Post autor: yasiu18 »

To jest przypadłość dronów, a dokładniej czujników. Nad wodą często głupieją i zaleca się wyłączać je latając właśnie nad wodą. Ja też o mało nie straciłem drona lecąc nad rzeką. W pewnym momencie sam zaczął zniżać lot i ciężko było mi go poderwać.
Dlatego pamiętajcie: latając nad wodą wyłączamy czujniki pod dronem.
kotosekk2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 19 lut 2019, 10:25

Re: DJI Mavic

Post autor: kotosekk2 »

Mam takie pytanie czy ktos spotkal sie z tym, że filmiki przy jakosci 2,7k oraz 4k skaczą podczas odtwarzania na kompie? Gdy odtwarzam na telefonie (Samsung S8) to jest ok. Filmiki w jakosci 1080p odtwarzają sie normalnie na kompie. Probowalem juz na roznych kompach i odtwarzaczach i nic nie pomaga. Ktos moze cos podpowiedziec? Karte sd mam class 10
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic

Post autor: s050197 »

Przy nagrywaniu w 60 klatkach faktycznie tak się dzieje. Zobacz sobie klatkaż tego materiału 4k - pewnie pokaże 24 kl. I wtedy niepłynnie się odtwarza.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
ODPOWIEDZ