quadcopter

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Rosiupl2001
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 20 cze 2016, 10:08
Lokalizacja: Polkowice

quadcopter

Post autor: Rosiupl2001 »

Złożyłem drona i wazy 8 g za dużo czy sie wzbije w górę? A jak nie to co moge pozdejmować Z góry dzięki
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: quadcopter

Post autor: RW »

Najlepiej będzie jak go uruchomisz - to się dowiesz :roll:
Rafał Wojtyniak
Rosiupl2001
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 20 cze 2016, 10:08
Lokalizacja: Polkowice

Re: quadcopter

Post autor: Rosiupl2001 »

Daje gaz i sie kręcą śmigła i jak wylończyć silniki mam aprature spektrum dx5e.i dobrze założyłem śmigła jak pod 1 dałem L 2pod 2 - r a pod 3 -również l i 4 -r
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: quadcopter

Post autor: kuczy »

Rosiupl2001,

Wróżkami nie jesteśmy.

pierwsze: jaki masz kontroler lotu
drugie: czy zrobiłeś kalibrację Regli
trzecie: czy wykonałeś wszelkie kalibracje swojego kontrolera (w zalezności co tam masz i co jeszcze popodłączałeś może być tego troszkę)
czwarte: czy ustawiłeś poprawnie odbiornik radiowy z kontrolerem lotu (czasami robi się to w aparaturze, czasami w programie konfigurującym kontroler lotu)

Twoje pytanie jest w rodzaju "czemu nie mogę dojechać dziś do pracy"
- w zależności czy jest niedziela czy nie, dojeżdżasz autobusem, PKP, samochodem, czy masz paliwo w aucie albo może strajkują dziś pielęgniarki i całe miasto jest zablokowane....... odpowiedzi może być 1500.... podaj dane, inaczej się nie da.
Rosiupl2001
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 20 cze 2016, 10:08
Lokalizacja: Polkowice

Re: quadcopter

Post autor: Rosiupl2001 »

Kontroler lotu hsm 136 z satelitą i tylko wlonczylem bindowanie. Przelacznikem na kontrolerze a nic poza tym nie robiłem

EDIT - scalenie

I jak zrobic kalibracje jak wogule muszę
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: quadcopter

Post autor: tofficzeq »

Kolego z całym szacunkiem, ale zacznij od pdstaw: zarówno języka polskiego jak i budowy, działania, konfigurowania wielowirnikowców.

Informacje, które przekazujesz są nieprecyzyjne, niekompletne, a nikt tutaj nie czyta w myślach i nie posiada szklanej kuli.

Długa droga przed Tobą
Rosiupl2001
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 20 cze 2016, 10:08
Lokalizacja: Polkowice

Re: quadcopter

Post autor: Rosiupl2001 »

A go trzeba konfigurować czy nie
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: quadcopter

Post autor: RW »

A dotarło czy nie :-?
Rafał Wojtyniak
Rosiupl2001
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 20 cze 2016, 10:08
Lokalizacja: Polkowice

Re: quadcopter

Post autor: Rosiupl2001 »

Tak. Ale według tego co pisze na stronie to wszystkie funkcje wybierane z przełączników
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: quadcopter

Post autor: tofficzeq »

Kolego... naprawdę ręce opadają...

Zasięgnij trochę lektury, poczytaj PODSTAWOWE informacje i przyjdź z pytaniami, jak będziesz wiedział o co zapytać
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: quadcopter

Post autor: Xeo »

tofficzeq pisze:Kolego z całym szacunkiem, ale zacznij od pdstaw: zarówno języka polskiego jak i budowy, działania, konfigurowania wielowirnikowców.

Informacje, które przekazujesz są nieprecyzyjne, niekompletne, a nikt tutaj nie czyta w myślach i nie posiada szklanej kuli.

Długa droga przed Tobą
-
tofficzeq pisze:Kolego z całym szacunkiem, ale zacznij od pdstaw: zarówno języka polskiego jak i budowy, działania, konfigurowania wielowirnikowców.

Informacje, które przekazujesz są nieprecyzyjne, niekompletne, a nikt tutaj nie czyta w myślach i nie posiada szklanej kuli.

Długa droga przed Tobą
Rosiupl2001
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 20 cze 2016, 10:08
Lokalizacja: Polkowice

Re: quadcopter

Post autor: Rosiupl2001 »

Witam mam quadcopter z kontrolerem lotu hsm 136 wraz z satelitą dsm2 silniki a2212 1000 kv wraz z smiglami 1045 a esc 20 a blheli dron wazy 828 g i niechce sie wzbic do góry tylko sie przechyla na jedną stronę co robic może być to od żyroskopów
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: quadcopter

Post autor: Gmeracz »

No to mamy wysyp młodych i gniewnych i niecierpliwych...
Bo zobaczyli w TVNnie, że każdy może...
I teraz są problemy, bo chłopcy nawet nie potrafią poskładać jednego normalnego zdania. Że o kropkach nie wspomnę...

No to młodzi koledzy... Tu wiedza kosztuje. Nie zużyjecie swojej energii na poznanie, to nie będzie pokemonów... :P
Od śmigła...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: quadcopter

Post autor: kuczy »

Rosiupl2001, Napiszę publicznie - wysyłanie "PW" z treścią identyczną jak twoje ostatnie ileś postów dotyczących hsm136 nie robi na mnie wrażenia.

1. Czytaj, ucz się, zdobywaj wiedzę. oblicz, czy twoje urządzenie w ogóle ma prawo się wzbić w powietrze (ciąg jednego silnika x4 (w grmach) powinien być najlepiej dwa albo więcej razy większy od wagi całości z założoną baterią). Jeśli tak jest to:
2. Zmień kontroler lotu - ten pewnie spełnia swoją funkcję, ale na poziomie początkującego użytkownika lepiej zastosować coś, co możesz podłączyć pod komputer i WYGODNIE skonfigurować. zobacz czego używają inni, zobacz jaki kontroler jest do szalenia a jaki do maszyn z aparatem foto.
3. NIE ZAŚMIECAJ FORUM - szanuj czas innych użytkowników - jak masz problem to: a) Google b) Youtube c) przeszukanie forum d) skonstruowanie kilku zdań w których maksymalnie szczegółowo opisujesz problem którego rozwiązania nie znalazłeś w innych źródłach.

4. osobista prośba - wyciągaj wnioski - jeśli ktoś nie odpowiada ci na temat to spróbuj zastanowić się, czy jest sens zakładać po raz 2 ten sam temat albo wysyłać wiadomości PW z tym samym problemem, bo podpada to pod marudzenie, ale przede wszystkim zniechęca do odpisywania. Wiem, że masz 15 lat, ale musisz się troszkę ogarnąć w temacie. Dziękuję, pozdrawiam.
Rosiupl2001
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 20 cze 2016, 10:08
Lokalizacja: Polkowice

Re: quadcopter

Post autor: Rosiupl2001 »

A jak obliczyć ciąg jednego silnika
ODPOWIEDZ