Phantom 2 Vision sterowność

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

rudy734
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 09:43

Phantom 2 Vision sterowność

Post autor: rudy734 »

Witam

Mam problem z moim DJI podczas lotów trudno idzie na nim zapanować,chodzi mi tutaj o opadanie nim,tam samo zamiast trzymać swoją wysokość w pozycji GPS sam unosi się się do gory i ciężko nim wylądować,manewry w lewo,prawo przód i tył niema problemu tylko tutaj coś się zaczęło dziać. Na początku było wszystko dobrze,kolega robił jakiś reset MTV
Czy wiecie w czym może być problem???

Wysłane z mojego SM-T555 przy użyciu Tapatalka
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Phantom 2 Vision sterowność

Post autor: gorszysort »

Masz problem wyłącznie z wysokością?

Jeśli tak, to nie jest to kwestia GPS, tylko barometru - wysokość jest w Phantomie 2 określana na podstawie ciśnienia powierzchnia.

Ja widzę dwie opcje:
- Barometr nie działa prawidłowo - zepsuł się lub jest zakłócany
- Latasz w miejscu, gdzie występują ciągłe zmiany ciśnienia atmosferycznego

Co bym zrobił:
- Wyjmij z Phantoma dodatkowy sprzęt (zakłócenia EM), usuń ewentualne mody obudowy (żeby nic czasem nie kierowało powietrza do srodka)
- Spróbuj polatać na płaskim terenie przy bezwietrznej pogodzie

Jeśli problem znikine - to sprawiało go coś co wymontowałeś; jeśli nie - to pewnie problem samej płyty z barometrem.

Oczywiście zawsze jest też opcja że zaktualizowałeś firmware i coś nie zatrybiło.
rudy734
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 09:43

Re: Phantom 2 Vision sterowność

Post autor: rudy734 »

Witaj

dzięki za odpowiedź,wyszło że kontroler lotu był ciachnięty,kupiony nowy i działa cacy teraz,kupiłem też ochraniacze do śmigieł i miałem krakse z nimi,nagle zaczęło mi nim kołysać i zaczął spadać dobrze że zaraz nad ziemią latałem:-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 2 Vision sterowność

Post autor: Verid »

rudy734 pisze:kupiłem też ochraniacze do śmigieł i miałem krakse z nimi,nagle zaczęło mi nim kołysać i zaczął spadać
Istnieje sporo opinii że te osłony więcej szkodzą jak pomagają bo właśnie zwiększają podatność Ph na VRS. Jak latasz na otwartej przestrzeni może warto bez nich?
Ten wredny...
rudy734
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 09:43

Re: Phantom 2 Vision sterowność

Post autor: rudy734 »

Verid pisze:
rudy734 pisze:kupiłem też ochraniacze do śmigieł i miałem krakse z nimi,nagle zaczęło mi nim kołysać i zaczął spadać
Istnieje sporo opinii że te osłony więcej szkodzą jak pomagają bo właśnie zwiększają podatność Ph na VRS. Jak latasz na otwartej przestrzeni może warto bez nich?
Możesz mieć rację,bo tak naprawdę ani myślę już kupować nowych za 90zł prawie,lepiej zainwestować w śmigła z geeka albo aliexpress
plus nogi z kompasem :-)
ODPOWIEDZ