DJI Phantom 3 Advanced - moje z nim przygody - matulekpl

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

DJI Phantom 3 Advanced - moje z nim przygody - matulekpl

Post autor: matulekpl »

A powinno byc? Zastanawiałem sie jeszcze jad jedną opcja. Moze kompas w phantomie jest źle zamontowany i jego przód jest lekko w bok przesunięty w stosunku do przodu ramy?
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 3 Advanced - moje z nim przygody - matulekpl

Post autor: pawelsky »

matulekpl pisze:A powinno byc?
Jesli w fabryce byl skalibrowany na prosto to zakladam ze tak.
matulekpl pisze:Zastanawiałem sie jeszcze jad jedną opcja. Moze kompas w phantomie jest źle zamontowany i jego przód jest lekko w bok przesunięty w stosunku do przodu ramy?
A czemu sadzisz ze kompas z Phantoma ma jakikolwiek wplyw na pozycje startowa kamery? Kompas wyznacza strony swiata a nie przod ramy.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 3 Advanced - moje z nim przygody - matulekpl

Post autor: matulekpl »

no to co w urządzeniu określa gdzie jest przód a gdzie tył?
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 3 Advanced - moje z nim przygody - matulekpl

Post autor: Jagoda »

A ja zawsze myślałem, że praca gimbala jest niezależna od kompasu :oops:
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Phantom 3 Advanced - moje z nim przygody - matulekpl

Post autor: Adrián »

matulekpl pisze:no to co w urządzeniu określa gdzie jest przód a gdzie tył?
Musisz się cofnąć do samego początku, do biedronek.. Tam nie ma takich cudów jak kompas, czy gps, a jakoś "wie" gdzie jest przód..
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 3 Advanced - moje z nim przygody - matulekpl

Post autor: matulekpl »

ehh... chodziło mi bardziej o odzwierciedlenie przypadku z NAZY. Musiałem obrócić moduł GPS/kompas o kilka stopni aby w czasie lotu rzeczywiście leciał w tym samym kierunku co osie ramy a nie lekko w bok.

EDIT - scalenie
Adrián pisze:Musisz się cofnąć do samego początku, do biedronek.. Tam nie ma takich cudów jak kompas, czy gps, a jakoś "wie" gdzie jest przód..
w tych małych "gówienkach" to po prostu jest zyroskop odpowiadający za poziomowanie, a to gdzie przód gdzie tył, to tak na prawdę nie wiadomo, bo chodzi tylko o dawanie odpowiedniej mocy na silniki aby leciał w danym kierunku. a może się mylę?:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 3 Advanced - moje z nim przygody - matulekpl

Post autor: pawelsky »

matulekpl pisze:no to co w urządzeniu określa gdzie jest przód a gdzie tył?
Konstrukcja :-)
Jagoda pisze:A ja zawsze myślałem, że praca gimbala jest niezależna od kompasu
Magnetometr moze byc wykorzystany do niwelowania driftu, ale nic mi nie wiadomo, zeby gimbal Phantoma takowy posiadal.
matulekpl pisze:Musiałem obrócić moduł GPS/kompas o kilka stopni aby w czasie lotu rzeczywiście leciał w tym samym kierunku co osie ramy a nie lekko w bok.
Kolega poczyta o deklinacji magnetycznej, to bedzie wiedzial dlaczego musial obrocic :-)
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 3 Advanced - moje z nim przygody - matulekpl

Post autor: matulekpl »

pawelsky pisze: Magnetometr moze byc wykorzystany do niwelowania driftu, ale nic mi nie wiadomo, zeby gimbal Phantoma takowy posiadal.
no tak ale przecież kalibracja IMU i kompasu wpływa w jakiś sposób na działanie gimbala? widziałem wpisy na zagramanicznych forach jak rozbierali obudowę i okazywało się, że dron stał na równej powierzchni, ale elektronika leżała krzywo w środku i przez to wszystko było zwichrowane;)
tak czy siak dostałem odpowiedź ze sklepu, że przyjmują zwrot w ramach 14dniowego okresu. Także zakupie inną sztukę i zobaczymy czy będzie ok.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 3 Advanced - moje z nim przygody - matulekpl

Post autor: pawelsky »

matulekpl pisze:no tak ale przecież kalibracja IMU i kompasu wpływa w jakiś sposób na działanie gimbala?
Kalibracja IMU - tak. Kalibracja kompasu - nic mi o tym nie wiadomo.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: DJI Phantom 3 Advanced - moje z nim przygody - matulekpl

Post autor: kuczy »

matulekpl pisze:widziałem wpisy na zagramanicznych forach jak rozbierali obudowę i okazywało się, że dron stał na równej powierzchni, ale elektronika leżała krzywo w środku i przez to wszystko było zwichrowane;)
matulekpl, - bo elektronika gimbala ma własny czujnik położenia, często gęsto kolejny jest na poziomie kamery - to są tak naprawdę dwa oddzielne urządzenia stabilizujące (kopter, gimbal), a że połączone byś w trakcie lotu mógł sterować kamerą, ustawiać parametry kamery itp - to już bonus. Jak źle działa - reklamuj - to zaleta zakupów RTF znanej firmy - bo przed upływem gwarancji sam bym go nie rozkręcał - nawet jak naprawisz to potem nie daj Boże pierdyknie coś poważnego i nie uznają, "bo grzebałeś" tak gdybam tylko
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: DJI Phantom 3 Advanced - moje z nim przygody - matulekpl

Post autor: Hudy_edd »

Sam gimbal tez chyba ma kalibrace co nie ?
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 3 Advanced - moje z nim przygody - matulekpl

Post autor: Jagoda »

pawelsky pisze:

matulekpl pisze:Musiałem obrócić moduł GPS/kompas o kilka stopni aby w czasie lotu rzeczywiście leciał w tym samym kierunku co osie ramy a nie lekko w bok.
Kolega poczyta o deklinacji magnetycznej, to bedzie wiedzial dlaczego musial obrocic :-)
No ta ja się całkiem zgubił i odnaleźć mi się trudno
Bo
Jest GPS - pozycja znana (długość i szerokość)
Jest kompas (jak kto woli magnetometr) co biegun magnetyczny pokazuje
To kontroler w fajtku czy jakaś Naza (chyba tam jest mikroprocek) dekilinacji nie wyliczy mająć współrzędne geo. do północy geograficznej.
Czyli co, w Szczecinie ustawiam niczym matulekpl a jak pojadę do Przemyśla to apiać? Bo deklinacja, niewiele, ale inna?
A już obracania giepsa wogóle nie pojmuję - ma sygnał to współrzędne ma takie same, jakbym go nie wykręcił.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 3 Advanced - moje z nim przygody - matulekpl

Post autor: matulekpl »

ja tez nie czajam juz, a o to deklinacja magnetyczna to wiem, i wiem czemu musialem obrocic... wiem tez ze u kolegi w fc mozna deklinacje wprowadzic w konfiguracji:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 3 Advanced - moje z nim przygody - matulekpl

Post autor: pawelsky »

Jagoda pisze:To kontroler w fajtku czy jakaś Naza (chyba tam jest mikroprocek) dekilinacji nie wyliczy mająć współrzędne geo. do północy geograficznej.
A po co marnowac kilobajty pamieci na implementacje nietrywialnego algorytmu liczenia deklinacji w danym miejscu i danym czasie, skoro mozna to zalatwic prostym obroceniem kompasu?
Jagoda pisze:Czyli co, w Szczecinie ustawiam niczym matulekpl a jak pojadę do Przemyśla to apiać? Bo deklinacja, niewiele, ale inna?
Jak roznica jest na tyle znaczaca ze powoduje problemy w lataniu to tak.
Jagoda pisze:A już obracania giepsa wogóle nie pojmuję - ma sygnał to współrzędne ma takie same, jakbym go nie wykręcił.
GPSowi obojetne w ktora strone jest obrocony, ale tak naprawde to obracasz kompas ktory siedzi w tej samej puszcze.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 3 Advanced - moje z nim przygody - matulekpl

Post autor: Jagoda »

pawelsky pisze:skoro mozna to zalatwic prostym obroceniem kompasu?
W manualu fajtka nie było nic o obracaniu kompasu - no chyba, że jest to kalibracja kompasu.-Kółko raz, kółko dwa.
Pozdrawiam. :), :)
ODPOWIEDZ