O zwrocie kasy z Alle za kradziony telefon

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

O zwrocie kasy z Alle za kradziony telefon

Post autor: Adrián »

matulekpl pisze:to problem? PayU daje gwarancję. Płacąc przez PayU masz zabezpieczenie transakcji.
Taaa...
To nie paypal.

Tu nie jest tak kolorowo. Lepiej żebyś się nie przekonał.

Boisz się zakupu? Prosisz o wysyłkę za pobraniem. Jeśli nie ma takiej możliwości (co nie musi oznaczać, że ktoś chce Cię naciągnąć. Sam Już nie wysyłam za pobraniem. Naciąłem się, teraz nie ma takiej możliwości. W przypadku nie odebrania nie dość, że osoba wysyłająca płaci za wysyłkę, to jeszcze w powrotną stronę również.. Już nie wspominając, że w przypadku uszkodzenia drogiego sprzętu bujasz się z problemem sam.)
Zostaje Ci jeszcze odbiór osobisty. Jak nie możesz, bo za daleko, to odpuszczasz i szukasz gdzie indziej, jak się boisz.
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Re: Dron z allegro. Sprzedający konto bez komentarzy.

Post autor: mounter »

Adrián, przykład z ostatnich tygodni:

mój brat wygrał w zeszłym roku na licytacji uszkodzony telefon, udało się ten telefon naprawić i uruchomić, ale okazało się że telefon jest kradzony... sprzedawca nie chciał załatwić tej sprawy normalnie (zwrot pieniędzy i kosztów naprawy, telefon do niego wraca), więc sprawa zgłoszona obsludze allegro i na policję. Po otrzymaniu dokumentacji z prokuratury do PayU, mój brat otrzymał zwrot wszystkich poniesionych kosztów z tego przekrętu, właścicielka z Wielkiej Brytanii odzyskała skradzony w ubiegłym roku telefon, a złodziej ma bogatszą kartotekę i zawiasy :) tutaj wina była oczywista, jednak nie zawsze będzie tak sprawnie... oby najmniej oszustów na waszej drodze...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dron z allegro. Sprzedający konto bez komentarzy.

Post autor: pawelsky »

mounter pisze:Po otrzymaniu dokumentacji z prokuratury do PayU, mój brat otrzymał zwrot wszystkich poniesionych kosztów z tego przekrętu
A koszty naprawy to niby jak od PayU odzyskal? :-)

No i tak jak pisalem wczesniej, konieczna jest wizyta na policji.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Dron z allegro. Sprzedający konto bez komentarzy.

Post autor: Adrián »

Tylko tutaj sprawa była inna. Przedmiot był kradziony i dzięki temu się tak zapewne skończyło.
Ja mam inne doświadczenia..dlatego wolę PayPal, jak tylko jest taka możliwość.

Po za tym, dochodzi wspomniana wizyta na policji i cała machina jaką trzeba uruchomić.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Dron z allegro. Sprzedający konto bez komentarzy.

Post autor: piwko »

xxx pisze:ale okazało się że telefon jest kradzony
A tak z ciekawości. Jak coś takiego okazuje się?
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Re: Dron z allegro. Sprzedający konto bez komentarzy.

Post autor: mounter »

pawelsky pisze:
mounter pisze:Po otrzymaniu dokumentacji z prokuratury do PayU, mój brat otrzymał zwrot wszystkich poniesionych kosztów z tego przekrętu
A koszty naprawy to niby jak od PayU odzyskal? :-)

No i tak jak pisalem wczesniej, konieczna jest wizyta na policji.
wystarczyła faktura z naprawy z serwisu + dokumentacja i opis usterki :-)
nawet koszty przesyłki zwrócili

de facto PayU gwarantuje chyba 70%-100% wartości zwrotu


piwko pisze:
xxx pisze:ale okazało się że telefon jest kradzony
A tak z ciekawości. Jak coś takiego okazuje się?
nr imei wygrawerowany na obudowie nie był zgodny z płytą główną, nie dało się tego sprawdzić wcześniej bo telefon nie uruchamiał się (był zbrickowany) - w trakcie korespondencji wyszło że facet "nabył go" i próbował naprawiać zbity ekran - nieudolnie bo uszkodził czytnik lini papilarnych
sam się wkopał bo zataił te informacje celowo z resztą jak sie przyznał, sprzedawał z konta dziewczyny
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dron z allegro. Sprzedający konto bez komentarzy.

Post autor: pawelsky »

mounter pisze:wystarczyła faktura z naprawy z serwisu + dokumentacja i opis usterki :-)
nawet koszty przesyłki zwrócili
Chwila, przeciez naprawa i zakup to dwie zupelnie rozne operacje u dwoch zupelnie roznych podmiotow. Nawet zakladajac ze naprawa rozniez zostala oplacona przez PayU i objeta POK jak rozumiem zostala wykonana bez zastrzezen, wiec na jakiej podstawie PayU mialo zwrocic koszty tejze naprawy?

Koszty zakupu i wysylki rozumiem, ale w zwrot kosztow naprawy cos mi sie nie chce wierzyc...
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Re: Dron z allegro. Sprzedający konto bez komentarzy.

Post autor: mounter »

pawelsky, nie chce robić większego offtopu ;-) sam jestem zdziwiony postawą pracownikow allegro, oraz szybkością dzialania policji, bo sprawę na drugi dzień chwiciła komenda w mieście delikwenta i wieczorem miał przesłuchanie (pamiętam ze oszust dzwonil do brata tego samego dnia by ten sprawę odkręcil, a on oferuje 1500zl) brat wygral telefon za 600zl

naprawa kosztowala 145zl (wymiana tasmy czytnika lini i samego czytnika + aktualizacja oprogramowania)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dron z allegro. Sprzedający konto bez komentarzy.

Post autor: pawelsky »

mounter pisze:pawelsky, nie chce robić większego offtopu ;-) sam jestem zdziwiony postawą pracownikow allegro, oraz szybkością dzialania policji, bo sprawę na drugi dzień chwiciła komenda w mieście delikwenta i wieczorem miał przesłuchanie (pamiętam ze oszust dzwonil do brata tego samego dnia by ten sprawę odkręcil, a on oferuje 1500zl) brat wygral telefon za 600zl

naprawa kosztowala 145zl (wymiana tasmy czytnika lini i samego czytnika + aktualizacja oprogramowania)
Jak ktorys mod wydzieli te dyskusje do osobnego watku, to chetnie pociagne temat bo ciekaw jestem na jakiej podstawie taki zwrot zostal przyznany.

[MOD - prosz...]

Regulamin POK czegos takiego nie przewiduje, co wiecej w przypadku towaru niezgodnego z opisem odszkodowanie to max 50% kwoty transakcji (plus ew. max 100PLN kosztow wysylki). Byc moze nadgorliwosc PayU/Allegro wynikala tu z obawy przed oskarzeniem o paserstwo...
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Re: O zwrocie kasy z Alle za kradziony telefon

Post autor: mounter »

tak jest, facet zostal oskarżony o umyślne paserstwo i oszustwo, w regulaminie payu nie ma nic o rzeczach pochodzących z kradziezy więc tutaj allegro chyba podchodzi do sprawy indywidualnie :)

dla mnie cala ta sytuacja jak opowiedzial mi o tym brat była zaskoczeniem, bo majac juz wieloletnie doswiadczenie z allegro przemonany bylem
ze im
sie tylko płaci prowizje, za kilka sprzedanych gratow chcieli po 50zł... a tu popatrz, mile zaskoczenie ;-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: O zwrocie kasy z Alle za kradziony telefon

Post autor: pawelsky »

mounter pisze:tak jest, facet zostal oskarżony o umyślne paserstwo i oszustwo, w regulaminie payu nie ma nic o rzeczach pochodzących z kradziezy więc tutaj allegro chyba podchodzi do sprawy indywidualnie :)

dla mnie cala ta sytuacja jak opowiedzial mi o tym brat była zaskoczeniem, bo majac juz wieloletnie doswiadczenie z allegro przemonany bylem
ze im
sie tylko płaci prowizje, za kilka sprzedanych gratow chcieli po 50zł... a tu popatrz, mile zaskoczenie ;-)
Czyli co, zglosiliscie sie do Allegro o rekompensate z POK za telefon i nie dosc ze wbrew wlasnemu regulaminowi zwrocili Wam nie 50% a 100% ceny transakcji, to jeszcze gratis dorzucili zwrot kosztow naprawy ktora w zaden sposob nie byla formalnie powiazana z reklamowana transakcja?
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Re: O zwrocie kasy z Alle za kradziony telefon

Post autor: mounter »

pawelsky pisze:
Czyli co, zglosiliscie sie do Allegro o rekompensate z POK za telefon i nie dosc ze wbrew wlasnemu regulaminowi zwrocili Wam nie 50% a 100% ceny transakcji, to jeszcze gratis dorzucili zwrot kosztow naprawy ktora w zaden sposob nie byla formalnie powiazana z reklamowana transakcja?
tak jest :)

tylko bez wykonania naprawy w autoryzowanym serwisie i uruchomieniu telefonu nie dalo się sprawdzic ze telefon był skradziony, prawdopodobnie celowo zostal uszkodzony i sprzedany jako niesprawny bez blokad i simlocka (telefon fatycznie miał blokadę i simlock oraz blokady operatora)

Włascicielka w porę go zablokowala zanim został "wyczyszczony" przez pełne restore softu
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: O zwrocie kasy z Alle za kradziony telefon

Post autor: pawelsky »

Interesujace. Traktowalbym to jednak jako sytuacje wyjatkowa, na co dzien POK z PayU nie jest tak uroczy...
ODPOWIEDZ