Naza lite spada

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Naza lite spada

Post autor: kaktus »

Witam mam problem zbudowałem sobie fajnego quada 470 do filmowania z ręcznie robiona ramą węglową i wszystko fajnie oprócz tego że spadł dwa razy sam . Nie wiem jaka może być przyczyna mój zestaw to naza lite przeprogramowana na v2 , regulatory foxy multi 30a, gps n8m , silniki emax 3506 . Z regulatorami pokombinowałem są obdarte ze ,,skóry" i po dwa szczepione radiatorami pomiędzy nimi dodatkowo blacha co by sie nie gotowały . Zrobiłem tak bo nie mieściły mi sie ledwo sie grzeja silniki są zimne to chyba nie ma wpływu ta przeróbka . Waga latawca do lotu 1,7 kg czas lotu z kamerą gimbalem 22 min 4s 5200mah . Po pierwszej katastrofie spalił się regulator prawdopodobnie śruba zrobiła zwarcie podczas upadku wymieniłem regulator i silnik . Nie wiem czy to przypadek na filmie widać dwie kraksy są identyczne odlatuję 100 metrów chwilę wisze obracam powoli w lewo i.....
Dodam ze regulatory i silniki kupiłem używane a lotów odbyłem ze 50 co najmniej podczas ostatniej kraksy było słychać że spadając była reakcja na sygnał aparatury ale jak by jeden silnik nie działał .
Tak wygląda :
https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/t3 ... 9890_o.jpg
A tu film z dwoma kraksami :
https://www.youtube.com/watch?v=8BsXYcf ... e=youtu.be
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naza lite spada

Post autor: pawelsky »

kaktus pisze:Nie wiem czy to przypadek na filmie widać dwie kraksy są identyczne odlatuję 100 metrów chwilę wisze obracam powoli w lewo i.....
Czy jednoczesnie nie obnizales lotu w tym momencie (galka gazu do oporu w dol przez chwile)?
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Naza lite spada

Post autor: kaktus »

Nie zawsze miałem zwis i powoli obracałem w lewo dodam że za drugim razem pogoda była prawie bezwietrzna i wysokość jakieś 50 metrów nie wyrównał się spadał w dół jak kamień.
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naza lite spada

Post autor: pawelsky »

kaktus pisze:Nie zawsze miałem zwis i powoli obracałem w lewo dodam że za drugim razem pogoda była prawie bezwietrzna i wysokość jakieś 50 metrów nie wyrównał się spadał w dół jak kamień.
Zgasly wszystkie silniki, czy moze tylko jeden?

Cut-off w Asystencie masz ustawiony na Intelligent czy Immediately?
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Naza lite spada

Post autor: kaktus »

Jest ustawione Intelligent a suwak speed motor na środku, czy jeden czy więcej się wyłączyło nie wiem słychać na filmie że coś działało i jak wspomniałem na apkę reagował wydając piski jak pod dużym obciążeniem może chciał wypoziomować wizualnie jak by silnika jednego nie miał ale nie wiem dokładnie. Zaraz po upadku odpaliły się wszystkie silniki w locie sam powoli się obracał ale pewnie po upadku rozkalibrował się choć minimalnie kompas się obrócił zaraz skalibruję i sprawdzę czy działa. Spadł na wielkie krzaki i miałem szczęście kolejny raz bo nawet śmigło nie złamało się .
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Naza lite spada

Post autor: jacekV »

Ja bym jednak obstawiał regle...

zerknij, tutaj pierwszy z brzegu w necie przypadek gubienia synchro ;
https://www.youtube.com/watch?v=wWkCtaIKtLA
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Naza lite spada

Post autor: kaktus »

Nie słyszałem u siebie takich dźwięków ale widać jest to możliwe czyli jak dobrze rozumiem trzeba wgrać innego hexa :?: tylko gdzie go szukać i czy nadal będzie chodził 400hz :?:
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Naza lite spada

Post autor: jacekV »

pod filmem masz link
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Naza lite spada

Post autor: kaktus »

W zasadzie wszystko wiem znajdę wsad bs_nfet.hex i spróbuje bo chyba to synchro dokładnie w tym samym miejscu zerwało na obu filmach. Oj wymagające to hobby można sie zniechęcić :-) Dzięki za Pomoc.
A moze jednak wymienić te regle dla bezpieczeństwa na inne jakieś 4 w 1 bo ciasno mam możecie polecić jakieś do 4s fast ?
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Paradise
Posty: 61
Rejestracja: środa 24 gru 2014, 12:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Naza lite spada

Post autor: Paradise »

Też mi ostatnio spadł mi quadrocopter i nie mam pojęcia co się stało. Następnego dnia po rozbiciu poszedłem latać i znowu mi spadł.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
Huberro
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 08:15
Lokalizacja: Kielce

Re: Naza lite spada

Post autor: Huberro »

To nie jest problem regli. To wygląda tak samo jak u mnie:
https://www.youtube.com/watch?app=deskt ... OGqAMYkUvc
Gdybyś miał dobre Osd, czyli Misiowe, to byś widział w logach,
że barometr odleciał!
Tzn. naza dostała słoneczkiem po obudowie, barometr zareagował jakby nagle szybko się wzniósł,
w równaniach różniczkowych, które naza rozwiązuje pojawia się niespójność.
Procesor zapętla się w obliczeniach, przez co nie jest w stanie się stabilizować,
dodatkowo nie reaguje na machanie drągami, poza gazem.
W konsekwencji kopret łapie kreta.

Rozwiązanie: zawinąć nazę w nie przezroczystą piankę lub aluminiową obudowę z Chin.
'Dron' się rodzi... :)
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Naza lite spada

Post autor: matulekpl »

Hmm wlasnie cos takiego jak kolega wyżej opisał zdarzyło sie mi z moim F450. Nagle zwariował i bęc. Czas zacząć monitorować słoneczko.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Naza lite spada

Post autor: Pieth »

Żaden FC nie lubi jak patrzy na niego słońce.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
pigmej181
Posty: 368
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 11:48
Lokalizacja: PGN

Re: Naza lite spada

Post autor: pigmej181 »

Ja również miałem dziś dwie kraksy z udziałem apm. Tak jak piszecie na apm walilo słońce tylko ja na barometr włożyłem wate tak jak polecał @kuczy i dodatkowo z własnej wizji zelepilem taśma przezroczystą wszystkie wolne porty przy piach i gps
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Naza lite spada

Post autor: matulekpl »

Pieth pisze:Żaden FC nie lubi jak patrzy na niego słońce.
Ale w jakim sensie? Że niby kontroler ma byc w cieniu?:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
ODPOWIEDZ